Najlepszy robot koszący. Jaki kupić?

Najlepszy robot koszący. Jaki kupić?

9 min czytania

Aktualizacja: 14 czerwca 2024

Roboty koszące stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli ogrodów, dzięki swojej wygodzie i efektywności. Wybór odpowiedniego modelu może być jednak wyzwaniem, zważywszy na różnorodność dostępnych na rynku urządzeń. W tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę, oraz zaprezentujemy ranking najlepszych robotów koszących, aby pomóc Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Ranking robotów koszących

Robot koszący co to jest?

Jaki robot do koszenia trawy wybrać?

Dlaczego warto kupić robota koszącego?

Jak dopasować robot koszący do powierzchni ogrodu?

Silnik szczotkowy vs bezszczotkowy. Jaki wybrać w robocie koszącym?

Na jaką szerokość koszenia się zdecydować kupując robot koszący?

Jak często kosiarka automatyczna musi kosić?

Podsumowanie

Opinie

Ranking robotów koszących

Wybierając robota koszącego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech, które mogą znacząco wpłynąć na jego efektywność i wygodę użytkowania. Wydajność koszenia, czas pracy na jednym ładowaniu, łatwość obsługi oraz dodatkowe funkcje to tylko niektóre z aspektów, które warto wziąć pod uwagę. W naszym rankingu przedstawiamy modele, które wyróżniają się na tle konkurencji pod względem tych właśnie cech. Każdy z nich został dokładnie przetestowany, aby zapewnić rzetelne i wiarygodne informacje. Dzięki temu możesz być pewien, że wybierasz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że odpowiedni robot koszący to inwestycja na lata, dlatego warto poświęcić chwilę na dokładne zapoznanie się z dostępnymi opcjami. Zainwestuj w jakość, a Twój trawnik będzie zawsze wyglądał perfekcyjnie.

Ranking robotów koszących

1

Robot koszący DREAME Roboticmower A1

2

Robot koszący EINHELL Freelexo 1200

3

Robot koszący BOSCH Indego M 700

4

Robot koszący NAC RLM1000-DY

5

Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000

1
Robot koszący DREAME Roboticmower A1

Robot koszący DREAME Roboticmower A1

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Robot DREAME Roboticmower A1 jest łatwy w obsłudze i instalacji, zapewniając precyzyjne i szybkie koszenie dzięki technologii OmniSense™. Możliwość dostosowania wysokości koszenia oraz intuicyjna kontrola przez aplikację Dreamehome gwarantują komfort użytkowania.

Poziom hałasu (dB): 60
Harmonogram pracy: Tak
Szerokość koszenia (mm): 220
System koszenia: 3 ostrza tnące
Kupując DREAME Roboticmower A1, zyskujesz prosty i efektywny sposób na pielęgnację trawnika. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i szybkie do zainstalowania, co sprawia, że jego przygotowanie do pracy zajmuje tylko kilka minut. Dzięki zaawansowanej technologii OmniSense™ robot skutecznie mapuje otoczenie i unika przeszkód, a Ty możesz wygodnie dostosować wysokość koszenia. Zarządzanie ustawieniami i trybami pracy odbywa się poprzez intuicyjną aplikację mobilną.

Robot Koszący DREAME Roboticmower A1

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Robot koszący EINHELL Freelexo 1200

Robot koszący EINHELL Freelexo 1200

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Robot koszący EINHELL Freelexo umożliwia uzyskanie perfekcyjnego trawnika bez wysiłku dzięki intuicyjnej obsłudze i możliwości sterowania przez aplikację. Jego wielostrefowy tryb koszenia oraz zaawansowane czujniki sprawiają, że idealnie nadaje się do skomplikowanych ogrodów.

Harmonogram pracy: Tak
Szerokość koszenia (mm): 180
System koszenia: 3 ostrza tnące
Zalecana powierzchnia (m2): 1200
Kupując robot koszący EINHELL Freelexo, zyskujesz urządzenie, które pozwoli Ci cieszyć się zadbanym ogrodem bez konieczności wkładania w to dużego wysiłku. Przeznaczony do trawników o powierzchni do 1200 m², robot ten zapewnia doskonałe efekty niemalże bez Twojego udziału. Jako część rodziny Power X-Change, EINHELL Freelexo współpracuje z około 200 innymi urządzeniami tego producenta, dzięki czemu akumulatory litowo-jonowe można stosować zamiennie. Wyposażony w wygodny uchwyt, PIN oraz sygnał ostrzegawczy, robot jest łatwy w transporcie i bezpieczny przed kradzieżą.

Robot Koszący EINHELL Freelexo 1200

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Robot koszący BOSCH Indego M 700

Robot koszący BOSCH Indego M 700

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Robot koszący BOSCH Indego M 700 zapewnia łatwe i w pełni zautomatyzowane koszenie trawnika dzięki funkcji LogiCut, która precyzyjnie mapuje obszar koszenia. Wyposażony w bezszczotkowy silnik, gwarantuje niezawodną i długotrwałą pracę oraz efektywne zarządzanie energią, co pozwala na szybkie ładowanie i długi czas pracy.

Poziom hałasu (dB): 61
Harmonogram pracy: Tak
Szerokość koszenia (mm): 190
Zalecana powierzchnia (m2): 700
Robot koszący BOSCH Indego M 700 to zaawansowane, w pełni zautomatyzowane urządzenie, które umożliwia łatwe i efektywne koszenie trawnika na podwórku oraz w jego okolicach. Jest to idealny wybór dla osób ceniących funkcjonalność, wygodę i niezależność. Dzięki funkcji LogiCut, robot ten tworzy cyfrową mapę trawnika, co pozwala na precyzyjne koszenie w równoległych liniach, nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak murki i ogrodzenia. Dodatkowo, wyposażony w czujnik pogody, robot samodzielnie unika pracy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, chroniąc się przed deszczem i wilgocią.

Robot Koszący BOSCH Indego M 700

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Robot koszący NAC RLM1000-DY

Robot koszący NAC RLM1000-DY

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Robot koszący NAC RLM1000-DY z Wi-Fi i Bluetooth jest idealny do skomplikowanych ogrodów dzięki kompaktowemu kształtowi. Wydajny akumulator Li-Ion pozwala na długą pracę, a nowoczesne czujniki zapewniają bezpieczeństwo i automatyczny powrót do stacji ładującej podczas deszczu.

Poziom hałasu (dB): 57
Harmonogram pracy: Tak
Czas ładowania (min): 180
Szerokość koszenia (mm): 180
Kupując Robot koszący NAC RLM1000-DY, zyskujesz zaawansowane technologicznie urządzenie, które znacząco ułatwi pielęgnację Twojego ogrodu. Dzięki kompaktowej konstrukcji i zwinności, ten robot doskonale radzi sobie w ogrodach o skomplikowanym układzie, w tym z wąskimi i ciasnymi przejazdami. Regularne i precyzyjne koszenie zapewnia, że Twój trawnik zawsze wygląda na wyjątkowo zadbany. Jedną z największych zalet Robot koszący NAC RLM1000-DY jest jego intuicyjność użytkowania.

Robot Koszący NAC RLM1000-DY

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
5
Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000

Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Robot koszący GARDENA SILENO LIFE 1000 oferuje precyzyjne koszenie trawnika do 1000 m², cichą pracę na poziomie 58 dB oraz automatyczny powrót do stacji dokującej. Dzięki funkcji SensorControl i certyfikatowi IPX5, urządzenie pracuje efektywnie w każdych warunkach pogodowych.

Poziom hałasu (dB): 58
Harmonogram pracy: Tak
Czas ładowania (min): 60
Szerokość koszenia (mm): 220
Zakup GARDENA SILENO LIFE 1000 to doskonały wybór dla każdego, kto pragnie mieć zadbany ogród bez konieczności poświęcania czasu na koszenie trawy. Robot ten jest w stanie efektywnie kosić trawniki o powierzchni do 1000 m², co pozwala użytkownikowi zyskać więcej wolnego czasu na relaks i inne przyjemności. Dzięki cichej pracy na poziomie 58 dB, urządzenie nie zakłóci wypoczynku nawet podczas działania. Wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawia, że GARDENA SILENO LIFE 1000 radzi sobie nawet z trawnikami o skomplikowanym układzie i dużej ilości nasadzeń, a także z wąskimi przejściami o szerokości zaledwie 60 cm oraz ostrymi zakrętami.

Robot Koszący GARDENA Sileno Life 1000

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Robot koszący co to jest?

Robot koszący to zaawansowane urządzenie, które automatycznie kosi trawnik bez potrzeby bezpośredniego nadzoru ze strony użytkownika. Działa na zasadzie autonomicznego poruszania się po wyznaczonym obszarze, korzystając z wbudowanych czujników i algorytmów, które pozwalają mu omijać przeszkody i efektywnie kosić trawę. Dzięki temu, właściciele ogrodów mogą zaoszczędzić czas i wysiłek, który musieliby poświęcić na tradycyjne koszenie trawnika.
Roboty koszące są wyposażone w różnorodne funkcje, które zwiększają ich efektywność i bezpieczeństwo. Czujniki deszczu pozwalają urządzeniu na automatyczne powrót do stacji dokującej w przypadku opadów, co chroni je przed uszkodzeniem i zapewnia lepsze warunki koszenia. Systemy antykradzieżowe, takie jak alarmy i kody PIN, zabezpieczają urządzenie przed kradzieżą. Wiele modeli posiada również możliwość programowania harmonogramu koszenia, co pozwala na dostosowanie pracy robota do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Warto również zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt robotów koszących. Większość z nich jest zasilana akumulatorami, co oznacza, że nie emitują spalin i są ciche w działaniu. Dzięki temu, korzystanie z robota koszącego jest bardziej przyjazne dla środowiska i nie zakłóca spokoju sąsiadów. Ponadto, regularne koszenie trawnika przez robota przyczynia się do lepszego wzrostu trawy, co sprawia, że trawnik wygląda zdrowiej i bardziej estetycznie.

Jaki robot do koszenia trawy wybrać?

Najlepszy robot koszący. Jaki kupić?

Najlepszy robot koszący. Jaki kupić?

Wybór odpowiedniego robota koszącego zależy od kilku kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem. Pierwszym z nich jest wielkość trawnika. Różne modele robotów koszących są przeznaczone do obsługi trawników o różnej powierzchni. Dla małych i średnich ogrodów wystarczające będą modele o mniejszej mocy i zasięgu, natomiast dla dużych trawników warto zainwestować w bardziej zaawansowane urządzenia, które mogą pracować przez dłuższy czas na jednym ładowaniu.
Kolejnym istotnym aspektem jest teren, na którym robot będzie pracował. Jeśli trawnik jest równy i nie posiada wielu przeszkód, większość dostępnych na rynku modeli poradzi sobie bez problemu. Jednak w przypadku bardziej skomplikowanych terenów, z licznymi drzewami, krzewami czy pagórkami, warto wybrać robota z zaawansowanymi czujnikami i systemami nawigacji, które pozwolą mu efektywnie omijać przeszkody i kosić trawę w trudno dostępnych miejscach.
Funkcje dodatkowe to kolejny ważny element, który warto rozważyć. Niektóre roboty koszące oferują możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej, co pozwala na zdalne monitorowanie i kontrolowanie pracy urządzenia. Inne modele mogą być wyposażone w funkcje mulczowania, które polegają na rozdrabnianiu skoszonej trawy i rozrzucaniu jej po trawniku jako naturalnego nawozu. Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu generowanego przez robota, zwłaszcza jeśli planujemy korzystać z niego w godzinach wieczornych lub wczesnym rankiem.
Ostatecznie, budżet jest również kluczowym czynnikiem przy wyborze robota koszącego. Na rynku dostępne są modele w różnych przedziałach cenowych, od podstawowych urządzeń po zaawansowane technologicznie roboty z wieloma funkcjami. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe, aby wybrać model, który będzie najlepiej odpowiadał naszym oczekiwaniom i zapewnił optymalną wydajność koszenia trawnika.

Dlaczego warto kupić robota koszącego?

Zakup robota koszącego to inwestycja, która przynosi wiele korzyści zarówno dla właścicieli ogrodów, jak i dla samego trawnika. Przede wszystkim, robot koszący oszczędza czas. Tradycyjne koszenie trawnika może zająć wiele godzin, zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni. Robot koszący wykonuje tę pracę automatycznie, pozwalając właścicielom ogrodu na spędzenie czasu na innych, bardziej przyjemnych czynnościach.
Kolejną zaletą jest regularność koszenia. Roboty koszące są zaprogramowane do pracy w określonych odstępach czasu, co zapewnia, że trawnik jest zawsze w idealnym stanie. Regularne koszenie sprzyja zdrowemu wzrostowi trawy, zapobiega jej przerastaniu i ogranicza rozwój chwastów. Dzięki temu trawnik wygląda estetycznie przez cały sezon.
Roboty koszące są również ekologiczne. Większość modeli działa na baterie, co oznacza, że nie emitują spalin, w przeciwieństwie do tradycyjnych kosiarek spalinowych. Ponadto, roboty koszące są ciche, co minimalizuje hałas w ogrodzie i nie zakłóca spokoju sąsiadów. Warto również wspomnieć, że roboty koszące często wyposażone są w funkcję mulczowania, która polega na rozdrabnianiu skoszonej trawy i pozostawianiu jej na trawniku jako naturalny nawóz.

Jak dopasować robot koszący do powierzchni ogrodu?

Wybór odpowiedniego robota koszącego zależy w dużej mierze od wielkości i kształtu ogrodu. Powierzchnia trawnika jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Roboty koszące są dostępne w różnych modelach, które są przeznaczone do obsługi różnych powierzchni – od małych ogrodów przydomowych po duże tereny zielone. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć powierzchnię trawnika i wybrać model, który jest w stanie efektywnie obsłużyć daną przestrzeń.
Kolejnym ważnym aspektem jest ukształtowanie terenu. Jeśli ogród ma skomplikowany kształt, wiele zakamarków, wąskich przejść czy stromych zboczy, warto wybrać robota koszącego, który jest wyposażony w zaawansowane systemy nawigacji i czujniki. Niektóre modele są w stanie poradzić sobie z nachyleniami terenu do 45%, co jest istotne w przypadku ogrodów położonych na nierównym terenie.
Rodzaj trawy i jej gęstość również mają znaczenie. Niektóre roboty koszące są lepiej przystosowane do radzenia sobie z gęstą, twardą trawą, podczas gdy inne mogą być bardziej efektywne na trawnikach o delikatniejszej strukturze. Warto zwrócić uwagę na szerokość koszenia oraz wysokość, na jaką robot jest w stanie przyciąć trawę. Modele z regulowaną wysokością koszenia pozwalają na dostosowanie pracy robota do specyficznych potrzeb trawnika.

Silnik szczotkowy vs bezszczotkowy. Jaki wybrać w robocie koszącym?

Wybór odpowiedniego silnika w robocie koszącym jest kluczowy dla jego wydajności i trwałości. Silniki szczotkowe są tradycyjną technologią, która jest stosowana od lat w różnych urządzeniach elektrycznych. Działają one na zasadzie kontaktu mechanicznego między szczotkami a komutatorem, co generuje ruch obrotowy. Główną zaletą silników szczotkowych jest ich niższa cena w porównaniu do silników bezszczotkowych. Są one również prostsze w konstrukcji, co może przekładać się na łatwiejszą konserwację i naprawy.
Jednakże, silniki szczotkowe mają swoje wady. Przede wszystkim, szczotki ulegają zużyciu, co oznacza, że z czasem będą wymagały wymiany. Dodatkowo, generują one więcej ciepła i hałasu, co może być uciążliwe podczas długotrwałego użytkowania. Efektywność energetyczna silników szczotkowych jest również niższa, co może prowadzić do krótszego czasu pracy na jednym ładowaniu baterii.
Z kolei silniki bezszczotkowe to nowocześniejsza technologia, która zyskuje na popularności w robotach koszących. Działają one na zasadzie elektromagnetycznej, co eliminuje potrzebę stosowania szczotek i komutatora. Dzięki temu są one bardziej trwałe i wymagają mniej konserwacji. Silniki bezszczotkowe są również bardziej efektywne energetycznie, co przekłada się na dłuższy czas pracy robota na jednym ładowaniu. Generują one mniej ciepła i hałasu, co zwiększa komfort użytkowania.
Jednakże, silniki bezszczotkowe są zazwyczaj droższe w produkcji, co może wpływać na wyższą cenę samego robota koszącego. Mimo to, ich dłuższa żywotność i wyższa efektywność mogą w dłuższej perspektywie przynieść oszczędności. Wybór między silnikiem szczotkowym a bezszczotkowym zależy więc od indywidualnych potrzeb i budżetu użytkownika. Jeśli priorytetem jest niższa cena początkowa, silnik szczotkowy może być odpowiedni. Natomiast dla osób ceniących sobie długoterminową niezawodność i efektywność, silnik bezszczotkowy będzie lepszym wyborem.

Na jaką szerokość koszenia się zdecydować kupując robot koszący?

Wybór odpowiedniej szerokości koszenia jest kluczowy dla efektywności pracy robota koszącego. Szerokość koszenia odnosi się do szerokości pasa trawy, który robot jest w stanie skosić podczas jednego przejazdu. Standardowe szerokości koszenia dla robotów koszących wahają się od około 18 cm do nawet 56 cm. Wybór odpowiedniej szerokości zależy od kilku czynników, takich jak wielkość trawnika, jego kształt oraz obecność przeszkód.
Dla małych i średnich trawników, o powierzchni do 500 m², wystarczająca będzie szerokość koszenia w granicach 18-28 cm. Taki robot będzie bardziej zwrotny i lepiej poradzi sobie z wąskimi przejściami oraz licznymi przeszkodami, jak rabaty kwiatowe czy krzewy. Zwrotność jest szczególnie ważna w przypadku trawników o nieregularnych kształtach, gdzie robot musi często zmieniać kierunek.
W przypadku większych trawników, o powierzchni powyżej 1000 m², warto rozważyć roboty koszące o szerokości koszenia powyżej 30 cm. Szersze pasy koszenia pozwalają na szybsze i bardziej efektywne koszenie dużych powierzchni, co przekłada się na krótszy czas pracy robota. Warto jednak pamiętać, że większe roboty mogą mieć trudności z manewrowaniem w wąskich przestrzeniach i mogą wymagać bardziej precyzyjnego planowania trasy koszenia.
Nie bez znaczenia jest również rodzaj noży używanych przez robota. Niektóre modele wyposażone są w noże obrotowe, które lepiej radzą sobie z gęstą trawą, podczas gdy inne korzystają z noży stałych, które są bardziej efektywne na równych powierzchniach. Wybór odpowiedniego systemu koszenia może dodatkowo wpłynąć na efektywność pracy robota.

Jak często kosiarka automatyczna musi kosić?

Częstotliwość koszenia przez kosiarkę automatyczną zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj trawy, warunki pogodowe oraz preferencje użytkownika. Generalnie, roboty koszące są zaprojektowane do regularnego koszenia, co pozwala na utrzymanie trawnika w idealnym stanie przez cały sezon.
W przypadku większości trawników, zaleca się, aby robot kosił trawę co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Regularne koszenie zapobiega nadmiernemu wzrostowi trawy, co z kolei ułatwia jej pielęgnację i poprawia estetykę trawnika. Częste koszenie pozwala również na lepsze rozdrobnienie skoszonej trawy, która może służyć jako naturalny nawóz, poprawiając kondycję gleby.
Warto jednak dostosować częstotliwość koszenia do specyficznych warunków panujących na danym trawniku. Na przykład, w okresach intensywnego wzrostu trawy, takich jak wiosna i wczesne lato, może być konieczne codzienne koszenie. Z kolei w okresach suszy lub spowolnionego wzrostu, takich jak późne lato i jesień, częstotliwość koszenia można zmniejszyć.
Niektóre nowoczesne roboty koszące są wyposażone w czujniki wzrostu trawy, które automatycznie dostosowują harmonogram koszenia do aktualnych warunków. Dzięki temu robot kosi trawę tylko wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne, co pozwala na oszczędność energii i wydłużenie żywotności urządzenia.
Warto również pamiętać, że regularne koszenie wpływa na zdrowie trawnika. Krótsze, ale częstsze koszenie sprzyja zagęszczeniu trawy, co z kolei ogranicza rozwój chwastów i poprawia odporność trawnika na choroby. Dlatego, nawet jeśli wydaje się, że trawa nie wymaga częstego koszenia, warto utrzymać regularny harmonogram, aby zapewnić jej najlepsze warunki do wzrostu.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór najlepszego robota koszącego zależy od wielu czynników, które warto dokładnie przeanalizować przed podjęciem decyzji. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na wielkość i kształt trawnika, ponieważ różne modele robotów koszących są przeznaczone do różnych powierzchni. Dla małych i średnich ogrodów idealne będą mniejsze, bardziej zwrotne modele, które mogą łatwo manewrować wokół przeszkód. Natomiast dla dużych trawników warto rozważyć zakup bardziej zaawansowanego robota z większą mocą i dłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu.
Cena jest również ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Roboty koszące różnią się ceną w zależności od zaawansowania technologicznego, marki oraz dodatkowych funkcji. Warto zastanowić się, jakie funkcje są dla nas najważniejsze i czy jesteśmy gotowi zapłacić więcej za dodatkowe udogodnienia. Pamiętajmy, że inwestycja w wysokiej jakości robota koszącego może przynieść długoterminowe korzyści w postaci pięknie utrzymanego trawnika i oszczędności czasu.

Autor artykułu

Autor artykułu

Tomek Nowacki

Fan technologii i wszelakiej maści gadżetów. Były pracownik jednego z większych sklepów RTV/AGD w Polsce.

Najczęściej zadawane pytania

Czy robot koszący jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt?

Większość robotów koszących jest wyposażona w liczne funkcje bezpieczeństwa, takie jak czujniki zbliżeniowe i systemy automatycznego wyłączania w przypadku podniesienia lub przewrócenia. Dzięki temu są one stosunkowo bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Niemniej jednak, zawsze warto zachować ostrożność i monitorować pracę robota, szczególnie w obecności małych dzieci i zwierząt.

Jak długo trwa ładowanie robota koszącego?

Czy robot koszący może pracować w deszczu?

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Robot koszący DREAME Roboticmower A1

Robot koszący DREAME Roboticmower A1

Robot koszący EINHELL Freelexo 1200

Robot koszący EINHELL Freelexo 1200

Robot koszący BOSCH Indego M 700

Robot koszący BOSCH Indego M 700

Robot koszący NAC RLM1000-DY

Robot koszący NAC RLM1000-DY

Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000

Robot koszący GARDENA Sileno Life 1000