Ranking odkurzaczy bezworkowych. Najlepsze modele

Ranking odkurzaczy bezworkowych. Najlepsze modele

8 min czytania

Aktualizacja: 13 czerwca 2024

Odkurzacze bezworkowe zyskują na popularności dzięki swojej wygodzie i efektywności. Dodatkowo, nowoczesne technologie stosowane w odkurzaczach bezworkowych zapewniają lepszą filtrację powietrza, co jest szczególnie ważne dla alergików. W niniejszym artykule przedstawimy ranking najlepszych odkurzaczy bezworkowych dostępnych na rynku, uwzględniając ich kluczowe cechy, zalety oraz wady.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Najlepsze odkurzacze bezworkowe

Odkurzacz bezworkowy co to jest?

Odkurzacz bezworkowy na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz bezworkowy dla kogo będzie najlepszy?

Zalety odkurzaczy bezworkowych

Jaki jest lepszy odkurzacz bezworkowy czy workowy?

Podsumowanie

Opinie

Najlepsze odkurzacze bezworkowe

Wybór odpowiedniego odkurzacza bezworkowego może znacznie ułatwić utrzymanie czystości w domu. Odkurzacze bezworkowe zyskały popularność dzięki swojej wygodzie, efektywności i oszczędności – nie trzeba kupować i wymieniać worków. Dzięki nowoczesnym technologiom, modele bezworkowe oferują teraz mocne ssanie, zaawansowane filtry, które wychwytują nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, oraz łatwe w czyszczeniu pojemniki na kurz. W tym rankingu przedstawimy najlepsze odkurzacze bezworkowe dostępne na rynku. Przeanalizowaliśmy różne modele pod kątem ich wydajności, funkcjonalności, łatwości obsługi i trwałości, aby pomóc Ci znaleźć idealne urządzenie do Twojego domu. Bez względu na to, czy masz duże mieszkanie, dom z wieloma piętrami, czy małe lokum, nasza lista pomoże Ci wybrać odkurzacz, który sprosta Twoim wymaganiom. Sprawdź, które odkurzacze bezworkowe zdobyły nasze najwyższe oceny i dlaczego zasługują na miejsce w Twoim arsenale domowych urządzeń sprzątających.

Najlepsze odkurzacze bezworkowe

1

Odkurzacz HOOVER Breeze BR71-BR30011

2

Odkurzacz BEKO VCO32804AW

3

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

4

Odkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid

1
Odkurzacz HOOVER Breeze BR71-BR30011

Odkurzacz HOOVER Breeze BR71-BR30011

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Nowy odkurzacz Breeze oferuje niesamowitą wydajność czyszczenia dzięki technologii cyklonowej, dużej pojemności zbiornika i szerokiemu zestawowi akcesoriów.

Zasięg pracy (m): 8
Filtr: Zmywalny
Poziom hałasu (dB): 78
Max. moc (W): 700
Odkurzacz HOOVER Breeze BR71-BR30011 to nowoczesny odkurzacz bezworkowy, który oferuje wiele korzyści dla użytkownika. Dzięki swojej wysokiej wydajności czyszczenia oraz dużej pojemności zbiornika na kurz, zapewnia dłuższe i bardziej efektywne sprzątanie bez konieczności częstego opróżniania pojemnika. Jest lekki, kompaktowy, a jego długi kabel i teleskopowa rura zapewniają wygodę użytkowania.

Odkurzacz HOOVER Breeze BR71-BR30011

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Odkurzacz BEKO VCO32804AW

Odkurzacz BEKO VCO32804AW

SPRAWDŹ CENĘ

Filtry EPA 12 w odkurzaczach BEKO skutecznie eliminują kurz z powietrza, a technologia PerformCyclone™ zapewnia stałe, mocne ssanie, co ułatwia sprzątanie.

Filtr: Cyklonowy
Zasięg pracy (m): 7.5
Poziom hałasu (dB): 76
Max. moc (W): 800
Zakup odkurzacza BEKO VCO32804AW przynosi wiele korzyści, które sprawiają, że sprzątanie staje się bardziej komfortowe. Dzięki filtrom EPA 12, urządzenie skutecznie zapobiega wydostawaniu się cząsteczek kurzu i pyłów do otoczenia, co oznacza czystsze powietrze w Twoim domu. Technologia PerformCyclone™ zapewnia silne i stałe ciśnienie wewnątrz odkurzacza, umożliwiając efektywne sprzątanie bez dodatkowego wysiłku. Dodatkowo, miękkie koła nie tylko chronią drewniane podłogi przed zarysowaniami, ale także sprawiają, że odkurzacz porusza się cicho, co jest dodatkowym atutem w codziennym użytkowaniu.

Odkurzacz BEKO VCO32804AW

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09 jest niezwykle skuteczny dzięki mocnemu silnikowi 850 W i technologii PowerCyclone 4, która zapewnia długotrwałą wydajność i usuwanie 99,9% kurzu.

Zasięg pracy (m): 9
Poziom hałasu (dB): 77
Max. moc (W): 850
Zbieranie kurzu: Pojemnik
Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09 to produkt, który warto rozważyć z wielu powodów. Jego silnik o mocy 850 W zapewnia dużą moc ssania, co przekłada się na skuteczne i szybkie odkurzanie. Dzięki temu możliwe jest wychwycenie aż 99,9% kurzu, co gwarantuje dokładne sprzątanie. Mała i lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie, a zasięg działania 9 m pozwala na sprzątanie większych powierzchni bez konieczności przełączania wtyczki.

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Odkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid

Odkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends to odkurzacz bezworkowy z dwoma filtrami, który skutecznie usuwa alergeny i kurz, oferując świeże i nawilżone powietrze. Dzięki turboszczotce i specjalnej ssawce idealnie radzi sobie z sierścią na dywanach i meblach.

Zasięg pracy (m): 11
Poziom hałasu (dB): 83
Max. moc (W): 1700
Zbieranie kurzu: Pojemnik
Odkurzacz hybrydowy THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends to doskonały wybór dla osób ceniących czystość i wygodę. Ten zaawansowany sprzęt wyposażony jest w dwa rodzaje filtrów: cyklonowy i wodny, które skutecznie oddzielają duże zanieczyszczenia od drobnego kurzu i pyłu. Filtr cyklonowy THOMAS EasyBox jest łatwy w czyszczeniu i opróżnianiu, a filtr wodny AQUA BOX skutecznie wyłapuje alergeny, co sprawia, że powietrze po odkurzaniu jest świeższe i nawilżone. Dzięki temu odkurzaczowi oszczędzasz na workach i dbasz o środowisko, co jest szczególnie korzystne dla alergików.

Odkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Odkurzacz bezworkowy co to jest?

Odkurzacz bezworkowy to nowoczesne urządzenie do sprzątania, które zamiast tradycyjnych worków na kurz, wykorzystuje specjalne pojemniki lub zbiorniki na zanieczyszczenia. Technologia cyklonowa jest jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w tego typu odkurzaczach. Polega ona na wytwarzaniu silnego wiru powietrza, który oddziela kurz i brud od powietrza, a następnie gromadzi je w pojemniku. Dzięki temu, odkurzacze bezworkowe są bardziej efektywne w zbieraniu drobnych cząsteczek kurzu i alergenów, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie.
Jednym z głównych atutów odkurzaczy bezworkowych jest ich ekonomiczność. Brak konieczności zakupu i wymiany worków na kurz oznacza mniejsze koszty eksploatacji. Ponadto, pojemniki na kurz są zazwyczaj przezroczyste, co pozwala na łatwe monitorowanie ich napełnienia i szybkie opróżnianie. Warto również zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt tych urządzeń – brak worków oznacza mniej odpadów, co jest korzystne dla środowiska.
Odkurzacze bezworkowe są również łatwe w obsłudze i konserwacji. Większość modeli posiada systemy filtracji, które można łatwo wyjąć i umyć pod bieżącą wodą. Filtry HEPA, często stosowane w tych urządzeniach, skutecznie zatrzymują nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, co dodatkowo poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, że regularne czyszczenie filtrów jest kluczowe dla utrzymania wysokiej wydajności odkurzacza.

Odkurzacz bezworkowy na co zwrócić uwagę?

Ranking odkurzaczy bezworkowych. Najlepsze modele

Ranking odkurzaczy bezworkowych. Najlepsze modele

Wybierając odkurzacz bezworkowy, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które mogą znacząco wpłynąć na komfort i efektywność użytkowania. Przede wszystkim, moc ssania jest jednym z najważniejszych parametrów. Im wyższa moc, tym lepiej odkurzacz radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, zwłaszcza z dywanów i wykładzin. Warto jednak pamiętać, że wysoka moc ssania nie zawsze idzie w parze z wysoką mocą silnika – nowoczesne technologie pozwalają na osiąganie wysokiej efektywności przy niższym zużyciu energii.
Kolejnym istotnym elementem jest pojemność zbiornika na kurz. Większy zbiornik oznacza rzadsze opróżnianie, co jest wygodne, zwłaszcza w przypadku dużych domów lub mieszkań. Należy jednak pamiętać, że większy zbiornik może wpływać na wagę i poręczność odkurzacza. Dlatego warto znaleźć model, który oferuje odpowiedni kompromis między pojemnością a wygodą użytkowania.
System filtracji to kolejny kluczowy aspekt. Filtry HEPA są szczególnie polecane dla alergików, ponieważ skutecznie zatrzymują nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu i alergenów. Ważne jest, aby filtry były łatwe do czyszczenia i wymiany. Niektóre modele oferują również dodatkowe filtry węglowe, które neutralizują nieprzyjemne zapachy, co jest szczególnie przydatne w domach ze zwierzętami.
Ergonomia i dodatkowe funkcje również mają duże znaczenie. Warto zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego oraz zasięg pracy odkurzacza, co wpływa na wygodę sprzątania. Modele z teleskopowymi rurami, regulacją mocy ssania oraz różnorodnymi końcówkami i szczotkami mogą znacząco ułatwić sprzątanie różnych powierzchni. Niektóre odkurzacze bezworkowe oferują również funkcje takie jak automatyczne zwijanie kabla, wskaźnik napełnienia pojemnika czy tryb cichy, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

Odkurzacz bezworkowy dla kogo będzie najlepszy?

Odkurzacze bezworkowe to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów. Dla kogo będą one najlepszym wyborem? Przede wszystkim dla osób, które cenią sobie wygodę i oszczędność. Brak konieczności zakupu i wymiany worków to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu. Wystarczy opróżnić pojemnik na kurz, co jest znacznie prostsze i szybsze niż wymiana worka.
Kolejną grupą, która doceni zalety odkurzaczy bezworkowych, są alergicy. Nowoczesne modele wyposażone są w zaawansowane systemy filtracji, które skutecznie zatrzymują nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu i alergenów. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu jest czystsze, co ma ogromne znaczenie dla osób zmagających się z alergiami.
Odkurzacze bezworkowe są również idealnym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt. Sierść zwierząt domowych może być trudna do usunięcia, ale wiele modeli bezworkowych jest wyposażonych w specjalne szczotki i akcesoria, które ułatwiają zbieranie sierści z dywanów, tapicerki i innych powierzchni.
Wreszcie, odkurzacze bezworkowe są doskonałym wyborem dla osób, które dbają o środowisko. Brak worków oznacza mniej odpadów, co jest korzystne dla naszej planety. Ponadto, wiele nowoczesnych modeli jest energooszczędnych, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Zalety odkurzaczy bezworkowych

Odkurzacze bezworkowe oferują szereg zalet, które sprawiają, że są one coraz częściej wybierane przez konsumentów. Jedną z najważniejszych zalet jest brak konieczności zakupu worków. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także wygoda. Wystarczy opróżnić pojemnik na kurz, co jest znacznie prostsze i szybsze niż wymiana worka.
Kolejną zaletą jest stała siła ssania. W odkurzaczach workowych siła ssania może się zmniejszać w miarę zapełniania worka. W modelach bezworkowych ten problem nie występuje, ponieważ pojemnik na kurz nie wpływa na wydajność urządzenia. Dzięki temu odkurzacz działa efektywnie przez cały czas.
Łatwość konserwacji to kolejny atut odkurzaczy bezworkowych. Pojemnik na kurz można łatwo opróżnić i umyć, co zapewnia higienę i długą żywotność urządzenia. Wiele modeli posiada również zmywalne filtry, co dodatkowo ułatwia utrzymanie odkurzacza w czystości.
Odkurzacze bezworkowe są również bardziej ekologiczne. Brak worków oznacza mniej odpadów, co jest korzystne dla środowiska. Ponadto, wiele nowoczesnych modeli jest energooszczędnych, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Wreszcie, odkurzacze bezworkowe są często bardziej kompaktowe i lżejsze niż ich workowe odpowiedniki. To sprawia, że są one łatwiejsze do przechowywania i przenoszenia, co jest szczególnie ważne w małych mieszkaniach lub domach z wieloma piętrami. Dzięki temu sprzątanie staje się mniej uciążliwe i bardziej komfortowe.

Jaki jest lepszy odkurzacz bezworkowy czy workowy?

Wybór między odkurzaczem bezworkowym a workowym zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz specyficznych warunków domowych. Odkurzacze bezworkowe zyskały na popularności dzięki swojej wygodzie i nowoczesnym technologiom. Jednym z głównych atutów tych urządzeń jest brak konieczności zakupu i wymiany worków, co przekłada się na oszczędności finansowe oraz mniejszy wpływ na środowisko. Zamiast worka, odkurzacze te posiadają pojemnik na kurz, który można łatwo opróżnić i umyć.
Z drugiej strony, odkurzacze workowe są często chwalone za swoją skuteczność w zatrzymywaniu drobnych cząsteczek kurzu i alergenów. Worki działają jak dodatkowy filtr, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie. Wymiana worka jest również bardziej higieniczna, ponieważ kurz i brud są zamknięte w szczelnym opakowaniu, co minimalizuje kontakt z alergenami.
Efektywność czyszczenia to kolejny aspekt, który warto rozważyć. Odkurzacze bezworkowe często wykorzystują zaawansowane technologie cyklonowe, które zapewniają stałą siłę ssania, nawet gdy pojemnik na kurz jest pełny. W odkurzaczach workowych siła ssania może się zmniejszać w miarę zapełniania worka, co może wymagać częstszej wymiany worków, aby utrzymać optymalną wydajność.
Koszty eksploatacji to kolejny ważny czynnik. Odkurzacze bezworkowe mogą być droższe na początku, ale brak konieczności zakupu worków może przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie. Odkurzacze workowe mogą być tańsze na starcie, ale koszty związane z regularnym zakupem worków mogą się sumować.
Łatwość obsługi i konserwacji to kolejne aspekty, które warto wziąć pod uwagę. Odkurzacze bezworkowe wymagają regularnego czyszczenia pojemnika na kurz oraz filtrów, co może być czasochłonne. Odkurzacze workowe są pod tym względem mniej wymagające, ponieważ wymiana worka jest szybka i prosta.
Podsumowując, wybór między odkurzaczem bezworkowym a workowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Odkurzacze bezworkowe oferują nowoczesne technologie i oszczędności na workach, podczas gdy odkurzacze workowe zapewniają lepszą filtrację i są bardziej higieniczne w obsłudze. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, aby dokonać najlepszego wyboru.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego odkurzacza bezworkowego może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych modeli i technologii. Odkurzacze bezworkowe zyskują na popularności dzięki swojej wygodzie i efektywności. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które mogą znacząco wpłynąć na satysfakcję z zakupu.
Przede wszystkim, moc ssania jest jednym z najważniejszych parametrów, który decyduje o skuteczności odkurzacza. Modele o wyższej mocy ssania lepiej radzą sobie z usuwaniem kurzu i brudu, zwłaszcza z dywanów i tapicerki. Warto również zwrócić uwagę na system filtracji. Wysokiej jakości filtry, takie jak HEPA, są w stanie zatrzymać nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, co jest szczególnie ważne dla alergików.
Kolejnym istotnym aspektem jest pojemność pojemnika na kurz. Większe pojemniki wymagają rzadszego opróżniania, co jest wygodne, zwłaszcza w dużych domach. Jednak większa pojemność może wpływać na wagę i poręczność urządzenia. Dlatego warto znaleźć model, który oferuje dobry kompromis między pojemnością a wagą.
Ergonomia i łatwość obsługi to kolejne ważne czynniki. Modele z teleskopowymi rurami, regulowaną wysokością i różnorodnymi końcówkami ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni. Dodatkowo, odkurzacze z funkcją automatycznego zwijania kabla oraz łatwym systemem opróżniania pojemnika na kurz znacznie zwiększają komfort użytkowania.
Nie można zapomnieć o głośności pracy odkurzacza. Modele cichsze są bardziej komfortowe w użytkowaniu, zwłaszcza w małych mieszkaniach lub domach z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na poziom hałasu podawany w decybelach (dB) przez producenta.
Ostatecznie, cena jest również ważnym czynnikiem. Odkurzacze bezworkowe dostępne są w szerokim zakresie cenowym, od budżetowych modeli po zaawansowane technologicznie urządzenia premium. Warto zastanowić się, jakie funkcje są dla nas najważniejsze i czy warto zainwestować w droższy model, który może oferować lepszą wydajność i dłuższą żywotność.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Odkurzacz HOOVER Breeze BR71-BR30011

Odkurzacz HOOVER Breeze BR71-BR30011

Odkurzacz BEKO VCO32804AW

Odkurzacz BEKO VCO32804AW

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

Odkurzacz PHILIPS Series 2000 XB2125/09

Odkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid

Odkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid