Cellular co to za funkcja w Apple Watch? Jak działa?

Cellular co to za funkcja w Apple Watch? Jak działa?

7 min czytania

Aktualizacja: 4 czerwca 2024

Apple Watch od lat zyskuje na popularności jako wszechstronny, zaawansowany technologicznie gadżet. Jednym z najbardziej przełomowych dodatków do tego urządzenia jest funkcja Cellular. Pozwala ona na pełną niezależność od iPhone'a. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym dokładnie jest funkcja Cellular, jak działa oraz jakie korzyści niesie ze sobą dla użytkowników Apple Watch.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Co to jest funkcja Cellular w Apple Watch?

Odkryj APPLE Watch z funkcją Cellular

Jak działa funkcja Cellular w Apple Watch?

Jak aktywować funkcję Cellular w Apple Watch?

Czy warto wybrać wersję z funkcją Cellular w Apple Watch?

Czy funkcja Cellular wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Jakie są ograniczenia funkcji Cellular w Apple Watch?

Czy funkcja Cellular działa we wszystkich krajach?

Jakie są alternatywy dla funkcji Cellular w Apple Watch?

Czy istnieją inne sposoby na korzystanie z internetu na Apple Watch?

Podsumowanie

Opinie

Co to jest funkcja Cellular w Apple Watch?

Funkcja Cellular w Apple Watch to możliwość korzystania z urządzenia nawet bez połączenia z iPhone'em. Dzięki wbudowanej karcie SIM, użytkownik może dzwonić, wysyłać wiadomości tekstowe, czy korzystać z internetu bez konieczności posiadania przy sobie telefonu. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób aktywnych fizycznie, które chcą być w kontakcie ze światem nawet podczas treningu czy wycieczki.
Funkcja Cellular umożliwia także korzystanie z usług Apple Pay, dzięki czemu użytkownicy mogą dokonywać płatności zbliżeniowe za pomocą zegarka. Jest to wygodne rozwiązanie zwłaszcza podczas aktywności sportowych, kiedy nie chcemy nosić przy sobie portfela czy telefonu.
Dodatkowo, funkcja Cellular umożliwia korzystanie z aplikacji zainstalowanych na Apple Watch, które wymagają dostępu do internetu. Dzięki temu możemy np. sprawdzać pogodę, wysyłać wiadomości czy korzystać z nawigacji bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni.

Odkryj APPLE Watch z funkcją Cellular

Niezależnie od tego, czy jesteś na biegu, na siłowni, czy po prostu chcesz pozostawić telefon w domu, Apple Watch z funkcją Cellular zapewnia stałą łączność. Możesz odbierać połączenia, wysyłać wiadomości, korzystać z map, a nawet streamować muzykę bez potrzeby noszenia telefonu przy sobie. To idealne rozwiązanie dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ceniących sobie wygodę i mobilność. Odkryj zegarki z funkcją Cellular.
APPLE Watch 7 GPS + Cellular 45mm

APPLE Watch 7 GPS + Cellular 45mm

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Apple Watch Series 7 - większy ekran, szybsze ładowanie, EKG na nadgarstku. To wszystko, co potrzebujesz dla wygody i zdrowia.

Pulsoksymetr: Tak
Platforma: iOS
Wyświetlacz (cal): 1.9
GPS: Tak
Inteligentny zegarek Apple Watch Series 7 to doskonała inwestycja, która sprawi, że wszystkie informacje będą dla Ciebie łatwiejsze do odczytania. Dzięki zwiększonej powierzchni ekranu o 20% w porównaniu z poprzednimi modelami oraz wzmocnionemu szkłu, korzystanie z tego zegarka będzie jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo, możliwość szybkiego ładowania do 80% w zaledwie 45 minut oraz funkcje takie jak monitorowanie tętna, poziomu natlenienia krwi czy możliwość wykonania elektrokardiogramu sprawią, że będziesz mógł dbać o swoje zdrowie w prosty i intuicyjny sposób. Dodaj do tego dostęp do 75 milionów piosenek z Apple Music, możliwość korzystania z aplikacji treningowych podczas słuchania muzyki oraz wodoodporność zegarka do 50 metrów, a otrzymujesz nieograniczone możliwości treningowe i rozrywkowe.

APPLE Watch 7 GPS + Cellular 45mm

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
Ktoś właśnie kupił ten produkt
APPLE Watch Ultra 2 GPS + Cellular 49mm

APPLE Watch Ultra 2 GPS + Cellular 49mm

SPRAWDŹ CENĘ

Apple Watch Ultra 2 to najwytrzymalszy smartwatch marki Apple z kopertą z tytanu, GPS o podwójnej częstotliwości i baterią na 72 godziny. Dwurdzeniowy procesor CPU i czterordzeniowy system Neural Engine zapewniają wyjątkową wydajność.

Pulsoksymetr: Tak
Platforma: iOS
GPS: Tak
Zalety zakupu Apple Watch Ultra 2 są niezaprzeczalne. Ten najnowszy smartwatch marki Apple zapewnia nie tylko wytrzymałość i wszechstronność, ale także wiele innych korzyści dla jego użytkownika. Dzięki wykonanej z tytanu kopercie oraz baterii wystarczającej na maksymalnie 72 godziny, ten sprzęt jest idealny do stawiania czoła wszelkim wyzwaniom. Dodatkowo, układ SiP S9 oraz niesamowicie wydajny dwurdzeniowy procesor CPU pozwalają na zwiększenie wydajności o 60% w porównaniu do poprzedniego modelu.

APPLE Watch Ultra 2 GPS + Cellular 49mm

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Jak działa funkcja Cellular w Apple Watch?

Cellular – co to za funkcja w Apple Watch i jak działa?

Cellular – co to za funkcja w Apple Watch i jak działa?

Funkcja Cellular w Apple Watch działa poprzez wykorzystanie technologii komórkowej. Urządzenie jest wyposażone w specjalną kartę SIM, która umożliwia nawiązanie połączenia z siecią komórkową. Dzięki temu użytkownik może korzystać z funkcji telefonu, wysyłać wiadomości tekstowe, czy przeglądać internet bez konieczności posiadania przy sobie iPhone'a.
Dodatkowo, Apple Watch wykorzystuje technologię eSIM, co oznacza, że nie jest konieczne włożenie fizycznej karty SIM do urządzenia. Wszystkie dane potrzebne do nawiązania połączenia są przechowywane elektronicznie, co ułatwia korzystanie z funkcji Cellular.
Warto zaznaczyć, że funkcja Cellular w Apple Watch wymaga dodatkowej opłaty u operatora sieci komórkowej. Użytkownik musi wykupić specjalny abonament, który umożliwi korzystanie z funkcji komórkowych na zegarku. Dzięki temu, nawet bez iPhone'a przy sobie, można być w stałym kontakcie ze światem.

Jak aktywować funkcję Cellular w Apple Watch?

Aby aktywować funkcję Cellular w Apple Watch, należy najpierw sprawdzić, czy operator oferuje tę usługę dla zegarków. Następnie, w aplikacji Apple Watch na iPhone'u, należy przejść do sekcji "Cellular" i postępować zgodnie z instrukcjami operatora w celu aktywacji karty SIM w zegarku.
Po aktywacji, użytkownik może korzystać z funkcji Cellular poprzez ustawienia zegarka. Wystarczy przejść do ustawień, wybrać sekcję "Cellular" i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po skonfigurowaniu połączenia z siecią komórkową, zegarek będzie gotowy do korzystania z funkcji Cellular.

Czy warto wybrać wersję z funkcją Cellular w Apple Watch?

Decyzja o wyborze wersji z funkcją Cellular zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Funkcja ta może być wygodna podczas uprawiania sportu, biegania czy w innych sytuacjach, gdy nie chcemy zabierać ze sobą telefonu. Dzięki funkcji Cellular można odbierać połączenia, wysyłać wiadomości tekstowe, korzystać z aplikacji i streamować muzykę bez konieczności posiadania iPhone'a w zasięgu. Ta funkcja staje się szczególnie przydatna, gdy chcemy być zawsze w kontakcie, nawet podczas aktywności fizycznych lub w miejscach, gdzie noszenie telefonu byłoby niewygodne lub niepraktyczne.
Wersja Apple Watch z funkcją Cellular różni się od wersji bez niej głównie możliwościami komunikacyjnymi. Możliwość wykonywania połączeń, odbierania wiadomości i korzystania z Internetu bezpośrednio z zegarka sprawia, że jest on znacznie bardziej funkcjonalny i wszechstronny. Jednak wersja z funkcją Cellular jest zazwyczaj droższa od wersji bez tej funkcji, zarówno w zakupie samego zegarka, jak i w opłatach za dodatkowy abonament u operatora komórkowego. Warto więc dokładnie przemyśleć, czy funkcja Cellular jest nam potrzebna i czy jesteśmy gotowi ponieść z nią związane koszty. Analiza korzyści i wydatków pozwoli na świadome podjęcie decyzji, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i stylowi życia.

Czy funkcja Cellular wiąże się z dodatkowymi opłatami?

Tak, korzystanie z funkcji Cellular w Apple Watch wiąże się z dodatkowymi opłatami. Operatorzy telefonii komórkowej oferują specjalne pakiety danych dedykowane dla Apple Watch, które umożliwiają korzystanie z funkcji Cellular. Dodatkowe opłaty za tę usługę mogą być naliczane miesięcznie lub w ramach jednorazowej opłaty za aktywację. Koszty korzystania z funkcji Cellular mogą się różnić w zależności od operatora oraz wybranej taryfy.

Jakie są ograniczenia funkcji Cellular w Apple Watch?

Mimo możliwości korzystania z funkcji Cellular, istnieją pewne ograniczenia związane z jej działaniem. Przede wszystkim, nie wszystcy operatorzy obsługują funkcję Cellular, dlatego konieczne jest sprawdzenie kompatybilności urządzenia z danym operatorem telefonii komórkowej. Ponadto, korzystanie z funkcji Cellular może skrócić czas pracy baterii Apple Watch, dlatego warto zwrócić uwagę na zużycie danych i dostosować ustawienia, aby zoptymalizować wydajność urządzenia.

Czy funkcja Cellular działa we wszystkich krajach?

Musimy pamiętać, że dostępność tej funkcji może się różnić w zależności od kraju. Nie wszyscy operatorzy telekomunikacyjni wspierają funkcję Cellular, dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, czy jest ona dostępna w danym regionie. W niektórych krajach usługi związane z funkcją Cellular mogą być ograniczone lub niedostępne, co może wpłynąć na jej użyteczność.
Dobrze jest skonsultować się z lokalnym operatorem telekomunikacyjnym, aby upewnić się, że obsługuje on Apple Watch z funkcją Cellular. Można również odwiedzić stronę internetową Apple, gdzie znajduje się lista operatorów wspierających tę funkcję w różnych krajach. Informacje te pomogą uniknąć rozczarowań związanych z brakiem możliwości korzystania z pełnego potencjału zegarka.

Jakie są alternatywy dla funkcji Cellular w Apple Watch?

Jeśli funkcja Cellular nie jest dostępna lub nie jest preferowana, istnieją alternatywy, które umożna wykorzystać do korzystania z internetu na Apple Watch. Jedną z nich jest połączenie z iPhone'em poprzez Bluetooth lub Wi-Fi. Dzięki temu można odbierać powiadomienia, korzystać z aplikacji i dzwonić, korzystając z internetu z iPhone'a. Inną opcją jest korzystanie z sieci Wi-Fi, jeśli jest dostępna w pobliżu.

Czy istnieją inne sposoby na korzystanie z internetu na Apple Watch?

Oprócz funkcji Cellular i połączenia z iPhone'em, istnieją inne sposoby na korzystanie z internetu na Apple Watch. Można korzystać z aplikacji, które mają funkcję offline, co pozwala na dostęp do niektórych funkcji bez konieczności połączenia z internetem. Ponadto, można również korzystać z funkcji Siri, która może pomóc w wyszukiwaniu informacji bezpośrednio na zegarku. Warto również pamiętać, że niektóre aplikacje mogą wymagać połączenia z internetem, dlatego warto sprawdzić ich wymagania przed korzystaniem z nich na Apple Watch.

Podsumowanie

Funkcja Cellular w Apple Watch to bardzo przydatne rozwiązanie dla osób, które chcą być w kontakcie z innymi i korzystać z internetu nawet bez iPhone'a przy sobie. Dzięki wbudowanej karcie eSIM, zegarek może łączyć się z siecią komórkową i oferować użytkownikom wiele dodatkowych możliwości. Funkcja ta z pewnością sprawia, że Apple Watch staje się jeszcze bardziej funkcjonalnym urządzeniem.

Autor artykułu

Autor artykułu

Darek Kowalczyk

Programista aplikacji mobilnych. Uwielbia smartfony, góry i długie piesze wędrówki. Pasjonat fotografii mobilnej.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

APPLE Watch 7 GPS + Cellular 45mm

APPLE Watch 7 GPS + Cellular 45mm

APPLE Watch Ultra 2 GPS + Cellular 49mm

APPLE Watch Ultra 2 GPS + Cellular 49mm