Gadżety do telewizora. Co warto dokupić?

Gadżety do telewizora. Co warto dokupić?

8 min czytania

Aktualizacja: 23 czerwca 2024

Telewizory stały się centralnym punktem naszych salonów, oferując nie tylko rozrywkę, ale także możliwość korzystania z różnorodnych aplikacji i usług. Aby w pełni wykorzystać potencjał swojego telewizora, warto rozważyć zakup kilku dodatkowych gadżetów. Te akcesoria mogą znacząco poprawić jakość obrazu, dźwięku oraz komfort użytkowania. W tym artykule przyjrzymy się, co warto dokupić do swojego telewizora, aby cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Co warto dokupić do swojego telewizora?

Soundbary i systemy audio

Urządzenia do strumieniowania

Akcesoria do poprawy obrazu

Urządzenia do sterowania

Akcesoria do montażu i organizacji

Podsumowanie

Opinie

Co warto dokupić do swojego telewizora?

Zakup nowego telewizora to dopiero początek drogi do stworzenia idealnego centrum rozrywki w domowym zaciszu. Aby w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych ekranów, warto zainwestować w kilka dodatkowych akcesoriów, które znacząco podniosą komfort i jakość oglądania. Niezależnie od tego, czy jesteś kinomanem, zapalonym graczem, czy po prostu lubisz oglądać ulubione seriale i programy w najlepszej jakości, odpowiednie dodatki mogą diametralnie zmienić Twoje doświadczenia. Dzięki nim możesz cieszyć się lepszym dźwiękiem, wygodniejszym ustawieniem telewizora, a także łatwiejszym dostępem do różnorodnych treści multimedialnych. Wybierając akcesoria, warto kierować się zarówno jakością, jak i funkcjonalnością, aby stworzyć system rozrywki idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji. Rozważając różne opcje, pamiętaj, że dobrze dobrane dodatki nie tylko poprawiają komfort użytkowania, ale także chronią Twój sprzęt i przedłużają jego żywotność, czyniąc z codziennego oglądania prawdziwą przyjemność.

Soundbary i systemy audio

Jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku swojego telewizora, warto rozważyć zakup soundbara lub systemu audio. Soundbary to kompaktowe urządzenia, które można łatwo zamontować pod telewizorem lub na ścianie. Dzięki nim uzyskasz znacznie lepszą jakość dźwięku niż z wbudowanych głośników telewizora. Wiele soundbarów oferuje technologię Dolby Atmos, która tworzy trójwymiarowy efekt dźwiękowy, co sprawia, że oglądanie filmów i seriali staje się bardziej immersyjne. Niektóre modele posiadają również wbudowane subwoofery, które zapewniają głębokie i mocne basy.
Systemy audio, takie jak zestawy kina domowego, oferują jeszcze bardziej zaawansowane możliwości. Składają się one zazwyczaj z kilku głośników rozmieszczonych w różnych miejscach pokoju, co pozwala na uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego. Zestawy 5.1 lub 7.1 to popularne konfiguracje, które składają się z pięciu lub siedmiu głośników oraz jednego subwoofera. Dzięki nim dźwięk otacza Cię z każdej strony, co jest szczególnie przydatne podczas oglądania filmów akcji czy koncertów. Warto również zwrócić uwagę na systemy bezprzewodowe, które eliminują problem plątaniny kabli i pozwalają na łatwiejsze rozmieszczenie głośników w pomieszczeniu.
Niektóre soundbary i systemy audio oferują również dodatkowe funkcje, takie jak Bluetooth czy Wi-Fi, co pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z innych urządzeń, takich jak smartfony czy tablety. Dzięki temu możesz cieszyć się ulubioną muzyką w wysokiej jakości dźwięku, bez konieczności podłączania dodatkowych kabli. Warto również zwrócić uwagę na modele z wbudowanymi asystentami głosowymi, takimi jak Amazon Alexa czy Google Assistant, które umożliwiają sterowanie urządzeniem za pomocą komend głosowych.
Soundbar JBL Bar 800

Soundbar JBL Bar 800

SPRAWDŹ CENĘ

Wysokiej jakości brzmienie obejmujące pełne spektrum dźwięków, od 35 Hz do 20 kHz, zapewnia doskonałe wrażenia audio.

Wejście optyczne: 1
Liczba kanałów: 5.1.2
Google Assistant: Tak
Kupując JBL Bar 800, zyskujesz dostęp do wyjątkowo szerokiego zakresu dźwięków, dzięki pełnozakresowemu głośnikowi, który odtwarza częstotliwości od 35 Hz do 20 kHz. Możesz cieszyć się wysoką jakością dźwięku na każdym etapie odtwarzania. Dźwięk przestrzenny Dolby Atmos i MultiBeam przenosi wrażenia z oglądania filmów, seriali i grania na zupełnie nowy poziom. Technologia JBL MultiBeam zapewnia doskonałe brzmienie w całym pomieszczeniu, eliminując potrzebę używania wielu głośników.

Soundbar JBL Bar 800

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Soundbar SONY HT-SD40

Soundbar SONY HT-SD40

SPRAWDŹ CENĘ

Soundbar oferuje kinową jakość dźwięku dzięki technologii Dolby Digital i łączności bezprzewodowej, eliminując potrzebę kabli.

Liczba kanałów: 2.1
Wejście optyczne: 1
Zakup SONY HT-SD40 przyniesie Ci wiele korzyści. Soundbar ten oferuje 2.1-kanałowy dźwięk przestrzenny, który pozwoli Ci cieszyć się kinową jakością dźwięku w zaciszu własnego domu. Dzięki subwooferowi i całkowitej mocy wyjściowej 330 W, każda scena filmu czy utwór muzyczny nabierze nowego życia. Technologia Dolby Digital dodatkowo podnosi jakość dźwięku, oferując pełne i wyraziste tony.

Soundbar SONY HT-SD40

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Urządzenia do strumieniowania

Gadżety do telewizora. Co warto dokupić?

Gadżety do telewizora. Co warto dokupić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z usług strumieniowania, takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy Disney+. Aby w pełni cieszyć się ich ofertą, warto zainwestować w odpowiednie urządzenia do strumieniowania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są przystawki Smart TV, takie jak Apple TV, Google Chromecast czy Amazon Fire TV Stick. Te niewielkie urządzenia podłączane do portu HDMI w telewizorze pozwalają na dostęp do szerokiej gamy aplikacji i usług strumieniowania, a także na przeglądanie internetu czy korzystanie z gier.
Apple TV to doskonały wybór dla użytkowników ekosystemu Apple, oferując integrację z innymi urządzeniami tej marki oraz dostęp do ekskluzywnych treści w ramach Apple TV+. Google Chromecast z kolei pozwala na łatwe przesyłanie treści z urządzeń z systemem Android oraz z przeglądarki Google Chrome na telewizor. Amazon Fire TV Stick to świetna opcja dla użytkowników Amazon Prime, oferując dostęp do bogatej biblioteki filmów, seriali i programów telewizyjnych.
Innym rozwiązaniem są konsole do gier, takie jak PlayStation czy Xbox, które oprócz możliwości grania oferują również dostęp do usług strumieniowania. Dzięki nim możesz nie tylko cieszyć się ulubionymi grami, ale także oglądać filmy i seriale w wysokiej jakości. Warto również zwrócić uwagę na telewizory Smart TV, które mają wbudowane funkcje strumieniowania i dostęp do popularnych aplikacji bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń.
Nie można zapomnieć o urządzeniach do strumieniowania audio, takich jak Google Nest Audio czy Amazon Echo, które pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy Apple Music. Dzięki nim możesz cieszyć się ulubioną muzyką w wysokiej jakości dźwięku, a także korzystać z funkcji asystentów głosowych do sterowania innymi urządzeniami w domu.

Akcesoria do poprawy obrazu

Jeśli chcesz cieszyć się najlepszą jakością obrazu na swoim telewizorze, warto zainwestować w kilka kluczowych akcesoriów. Kable HDMI wysokiej jakości to podstawa. Choć może się wydawać, że każdy kabel HDMI jest taki sam, różnice w jakości mogą być znaczące. Kable o wyższej przepustowości zapewniają lepszą jakość obrazu i dźwięku, co jest szczególnie ważne przy oglądaniu treści w 4K lub HDR. Warto również zwrócić uwagę na długość kabla – zbyt długi kabel może prowadzić do strat sygnału.
Kolejnym istotnym akcesorium są kalibratory obrazu. Te urządzenia pomagają dostosować ustawienia telewizora, aby uzyskać jak najwierniejsze odwzorowanie kolorów i kontrastu. Profesjonalne kalibratory mogą być drogie, ale istnieją również tańsze opcje, które można obsługiwać samodzielnie. Kalibracja obrazu może znacząco poprawić jakość wyświetlanego obrazu, zwłaszcza jeśli telewizor jest używany w różnych warunkach oświetleniowych.
Filtry ekranowe to kolejny sposób na poprawę jakości obrazu. Mogą one redukować odblaski i refleksy świetlne, co jest szczególnie przydatne w jasnych pomieszczeniach. Filtry te są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być łatwo zamontowane na ekranie telewizora. Dzięki nim oglądanie telewizji staje się bardziej komfortowe, a obraz jest bardziej wyraźny i kontrastowy.
Nie można zapomnieć o systemach oświetlenia ambientowego, takich jak Philips Hue. Te inteligentne systemy oświetleniowe synchronizują się z obrazem na ekranie, tworząc dynamiczne efekty świetlne wokół telewizora. Oświetlenie ambientowe nie tylko poprawia estetykę pomieszczenia, ale także zmniejsza zmęczenie oczu podczas długiego oglądania telewizji. Jest to szczególnie przydatne podczas oglądania filmów lub grania w gry wideo.

Urządzenia do sterowania

W dzisiejszych czasach telewizory oferują wiele funkcji, które mogą być trudne do zarządzania za pomocą standardowego pilota. Dlatego warto rozważyć zakup uniwersalnego pilota. Uniwersalne piloty mogą sterować nie tylko telewizorem, ale także innymi urządzeniami, takimi jak odtwarzacze Blu-ray, systemy audio czy dekodery. Dzięki temu można zredukować liczbę pilotów w salonie i uprościć obsługę wszystkich urządzeń. Warto zwrócić uwagę na piloty z funkcją programowania makr, które pozwalają na wykonywanie kilku czynności jednym przyciskiem.
Klawiatury bezprzewodowe to kolejne przydatne akcesorium, zwłaszcza jeśli korzystasz z aplikacji na telewizorze, takich jak przeglądarki internetowe czy serwisy streamingowe. Wprowadzenie tekstu za pomocą pilota może być uciążliwe, dlatego klawiatura bezprzewodowa znacznie ułatwia korzystanie z tych funkcji. Niektóre modele klawiatur mają wbudowane touchpady, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.
Piloty z funkcją głosowego sterowania to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Dzięki nim można wydawać polecenia głosowe, takie jak zmiana kanału, regulacja głośności czy wyszukiwanie treści. Jest to szczególnie przydatne dla osób starszych lub tych, którzy mają trudności z obsługą tradycyjnych pilotów. Warto zwrócić uwagę na kompatybilność pilota z asystentami głosowymi, takimi jak Google Assistant czy Amazon Alexa.
Aplikacje mobilne do sterowania telewizorem to kolejna opcja, która może znacząco ułatwić życie. Wiele nowoczesnych telewizorów oferuje dedykowane aplikacje, które pozwalają na sterowanie wszystkimi funkcjami telewizora za pomocą smartfona. Aplikacje te często oferują dodatkowe funkcje, takie jak możliwość przesyłania treści z telefonu na ekran telewizora czy tworzenie listy ulubionych kanałów. Dzięki nim można zrezygnować z tradycyjnego pilota i korzystać z bardziej intuicyjnego interfejsu.
Klawiatura LOGITECH K400

Klawiatura LOGITECH K400

SPRAWDŹ CENĘ

Wspaniała klawiatura z cichymi klawiszami i dotykowym panelem umożliwia łatwą nawigację bez dodatkowych urządzeń. Zaawansowana technologia bezprzewodowa zapewnia doskonałą jakość połączenia bez zakłóceń w promieniu 10 metrów.

Interfejs: 2.4 GHz
Wspaniała klawiatura wyposażona w panel dotykowy to doskonały wybór dla osób pragnących korzystać z komputera na ekranie telewizora bez potrzeby używania osobnej klawiatury i myszy. Produkt oferuje ciche klawisze i wbudowany panel dotykowy, co sprawia, że nawigacja jest niezwykle łatwa i wygodna. Dzięki zaawansowanej technologii łączności bezprzewodowej, klawiatura zapewnia stabilne połączenie bez zakłóceń, opóźnień czy przerwań w zasięgu do 10 metrów. Zasilana jest dwoma bateriami AA, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie.

Klawiatura LOGITECH K400

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Akcesoria do montażu i organizacji

Kiedy myślimy o telewizorze, często zapominamy o akcesoriach, które mogą znacząco poprawić komfort jego użytkowania. Uchwyty ścienne to jedno z najważniejszych akcesoriów, które warto rozważyć. Dzięki nim możemy zaoszczędzić miejsce w salonie i nadać wnętrzu nowoczesny wygląd. Uchwyty te są dostępne w różnych wariantach – od prostych, statycznych modeli, po bardziej zaawansowane, które pozwalają na regulację kąta nachylenia i obrotu telewizora. Wybierając uchwyt, warto zwrócić uwagę na jego nośność oraz kompatybilność z naszym modelem telewizora.
Kolejnym istotnym elementem są kable i organizery kabli. W dzisiejszych czasach, kiedy do telewizora podłączamy wiele urządzeń, takich jak konsole do gier, soundbary czy odtwarzacze Blu-ray, łatwo o bałagan. Organizery kabli pomagają utrzymać porządek i zapobiegają plątaniu się przewodów. Warto również zainwestować w kable HDMI o odpowiedniej długości i jakości, aby zapewnić najlepszą jakość obrazu i dźwięku. Kable optyczne to kolejna opcja, która może poprawić jakość dźwięku, zwłaszcza jeśli korzystamy z zaawansowanego systemu audio.
Nie można zapomnieć o meblach RTV, które nie tylko pełnią funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Dobrze zaprojektowane szafki i półki pozwalają na ukrycie kabli i urządzeń, co sprawia, że nasz salon wygląda schludnie i nowocześnie. Warto zwrócić uwagę na meble z wbudowanymi systemami wentylacyjnymi, które zapobiegają przegrzewaniu się sprzętu. Podstawki obrotowe to kolejny ciekawy gadżet, który umożliwia łatwe obracanie telewizora w różnych kierunkach, co jest szczególnie przydatne w dużych pomieszczeniach.

Podsumowanie

Podsumowując, gadżety do telewizora mogą znacząco poprawić jakość i komfort korzystania z domowego centrum rozrywki. Wybór odpowiednich akcesoriów zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, ale warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kategorii. Soundbary i systemy dźwiękowe to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wysoką jakość dźwięku. Dzięki nim można uzyskać efekt kinowy bez konieczności inwestowania w skomplikowane systemy audio. Kable HDMI o wysokiej przepustowości zapewniają najlepszą jakość obrazu i dźwięku, co jest szczególnie ważne w przypadku telewizorów 4K i 8K. Piloty uniwersalne ułatwiają zarządzanie wieloma urządzeniami, eliminując konieczność korzystania z kilku różnych pilotów.
Inwestując w odpowiednie akcesoria, można znacząco podnieść funkcjonalność i komfort korzystania z telewizora. Warto zainwestować w jakość, ponieważ dobrej jakości gadżety będą służyć przez długi czas i zapewnią najlepsze możliwe doświadczenia. Pamiętajmy, że technologia ciągle się rozwija, więc warto być na bieżąco z nowinkami i regularnie aktualizować swoje wyposażenie. Dzięki temu nasz telewizor stanie się prawdziwym centrum domowej rozrywki, oferującym nie tylko doskonały obraz i dźwięk, ale również szeroką gamę dodatkowych funkcji i możliwości.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Soundbar JBL Bar 800

Soundbar JBL Bar 800

Soundbar SONY HT-SD40

Soundbar SONY HT-SD40

Klawiatura LOGITECH K400

Klawiatura LOGITECH K400