Płyta gazowo-indukcyjna ranking

Płyta gazowo-indukcyjna ranking

8 min czytania

Aktualizacja: 20 maja 2024

Wybór odpowiedniej płyty kuchennej to kluczowy element nowoczesnej kuchni. Płyta gazowo-indukcyjna to innowacyjne rozwiązanie, które łączy tradycyjne gotowanie na gazie z nowoczesną technologią indukcji. W 2024 roku na rynku jest mnóstwo zaawansowanych modeli płyt gazowo-indukcyjnych, różniących się funkcjami, designem i ceną.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Ranking płyt gazowo-indukcyjnych 2024 - najlepsze modele

Płyta gazowo-indukcyjna na co zwrócić uwagę?

Płyta gazowo-indukcyjna 2w1 co to takiego?

Podsumowanie

Opinie

Ranking płyt gazowo-indukcyjnych 2024 - najlepsze modele

Nasz ranking przedstawia najlepsze płyty gazowo-indukcyjne, które wyróżniają się funkcjonalnością, eleganckim designem i dobrymi cenami. W tym zestawieniu znajdziesz modele, które oferują wyjątkowe funkcje, takie jak precyzyjna kontrola płomienia, szybkie nagrzewanie indukcyjne i inteligentne czujniki bezpieczeństwa. Wszystko to, aby Twoje gotowanie było bardziej efektywne, komfortowe i bezpieczne. Odkryj, które płyty gazowo-indukcyjne zdobyły najwyższe oceny użytkowników za niezawodność, łatwość obsługi i oszczędność energii. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem gotowania, czy po prostu lubisz dobrze wyposażoną kuchnię, nasze rekomendacje pomogą Ci znaleźć idealny sprzęt, który sprosta Twoim wymaganiom i doda stylu Twojej kuchni.

Ranking płyt 2w1 - najlepsze modele

1

Płyta indukcyjno-gazowa ELECTROLUX KDI641723K

2

Płyta indukcyjno-gazowa BRANDT BPI6414BM

3

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK

4

Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC

1
Płyta indukcyjno-gazowa ELECTROLUX KDI641723K

Płyta indukcyjno-gazowa ELECTROLUX KDI641723K

SPRAWDŹ CENĘ

Płyta ELECTROLUX KDI641723K łączy zalety technologii indukcyjnej z klasycznym gotowaniem na gazie, oferując użytkownikom pełną elastyczność. Dzięki czterem strefom gotowania (dwie indukcyjne i dwie gazowe) możesz łatwo dostosować sposób gotowania do różnych potraw i preferencji.

Wymiary (cm): 59 na 52
Płyta: Szkło - bez ramki
Moc przyłączeniowa (W): 3680
Technologia indukcyjna zastosowana w płycie ELECTROLUX KDI641723K gwarantuje szybkie nagrzewanie i precyzyjne gotowanie, co przekłada się na oszczędność czasu i energii. Funkcja PowerBoost umożliwia jeszcze szybsze podgrzewanie, co jest niezwykle przydatne podczas gotowania wody czy szybkiego podgrzewania potraw. Płyta została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie użytkownika – funkcje takie jak blokada przed dziećmi, automatyczne wyłączanie oraz wskaźniki ciepła resztkowego zapewniają bezpieczne korzystanie z urządzenia. Dodatkowo, płyta jest wyposażona w intuicyjny panel dotykowy oraz łatwe w obsłudze pokrętła, co sprawia, że korzystanie z niej jest wygodne i proste.

Płyta Indukcyjno-gazowa ELECTROLUX KDI641723K

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Płyta indukcyjno-gazowa BRANDT BPI6414BM

Płyta indukcyjno-gazowa BRANDT BPI6414BM

SPRAWDŹ CENĘ

Płyta BRANDT BPI6414BM łączy zalety technologii indukcyjnej z tradycyjnym gotowaniem na gazie, oferując wszechstronne rozwiązanie dla każdej kuchni. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy szybkim i precyzyjnym gotowaniem indukcyjnym a klasycznym, niezawodnym gazowym.

Wymiary (cm): 56 na 49
Płyta: Szkło
Moc przyłączeniowa (W): 3200
Płyta indukcyjno-gazowa BRANDT BPI6414BM to idealne rozwiązanie dla kuchni, w której liczy się zarówno nowoczesność, jak i tradycja. Połączenie dwóch technologii w jednej płycie zapewnia elastyczność, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających kucharzy. Pola indukcyjne umożliwiają szybkie i precyzyjne gotowanie dzięki natychmiastowemu dostępowi do wysokiej temperatury i równomiernemu rozprowadzaniu ciepła. Z kolei palniki gazowe oferują znane i lubiane cechy, takie jak bezpośrednia kontrola płomienia, co jest szczególnie przydatne przy smażeniu i duszeniu potraw.

Płyta Indukcyjno-gazowa BRANDT BPI6414BM

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK

SPRAWDŹ CENĘ

Dodając TEKA JZC 96324 ABC BK do swojej kuchni zyskasz 6 pól grzewczych, wydajne palniki oraz trwałe ruszty żeliwne. Dodatkowo, ExactFlame pozwala kontrolować intensywność płomienia z bardzo dużą precyzją.

Wymiary (cm): 90 na 51
Płyta: Szkło ceramiczne
Moc przyłączeniowa (W): 7200
Warto zainwestować w funkcjonalną i praktyczną płytę gazowo-indukcyjną TEKA JZC 96324 ABC BK, która jest niezbędna w każdej kuchni. Dzięki 6 polom grzewczym, wydajnym palnikom oraz trwałym rusztom żeliwnym, możesz gotować ulubione dania oszczędzając pieniądze i dbając o środowisko. Dodatkowo, dzięki ExactFlame, kontrola płomienia jest łatwa i precyzyjna. Wykonana z wysokiej jakości szkła ceramicznego, płyta jest trwała, łatwa w czyszczeniu i elegancko prezentuje się w kuchni.

Płyta Indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC

Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC

SPRAWDŹ CENĘ

Płyta GORENJE GCI691BSC łączy zalety indukcji i gazu, oferując pełną elastyczność w gotowaniu. Posiada cztery strefy gotowania: dwie indukcyjne i dwie gazowe, co pozwala na dostosowanie metody gotowania do różnych potraw.

Wymiary (cm): 59.5 na 52
Płyta: Szlifowane krawędzie
Moc przyłączeniowa (W): 4400
Warto rozważyć zakup płyty indukcyjno-gazowej GORENJE GCI691BSC ze względu na to co oferuje. Technologia indukcyjna zastosowana w płycie GORENJE GCI691BSC gwarantuje szybkie nagrzewanie i precyzyjne gotowanie, co przekłada się na oszczędność czasu i energii. Funkcja PowerBoost umożliwia intensyfikację grzania, co jest szczególnie przydatne podczas gotowania wody czy szybkiego podgrzewania posiłków. Płyta jest wyposażona w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak blokada przed dziećmi, automatyczne wyłączanie oraz wskaźniki ciepła resztkowego, co zapewnia bezpieczne korzystanie z urządzenia.

Płyta Indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Płyta gazowo-indukcyjna na co zwrócić uwagę?

Płyta gazowo-indukcyjna Ranking 2024

Płyta gazowo-indukcyjna Ranking 2024

Wybór płyty gazowo-indukcyjnej może wydawać się skomplikowany, jednak istnieje kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru:
Rodzaj palników i stref indukcyjnych - Ważne jest, aby sprawdzić, ile palników gazowych i stref indukcyjnych posiada płyta. Modele różnią się układem i liczbą palników oraz stref, co wpływa na funkcjonalność i wygodę gotowania. Dobrze jest wybrać płytę, która oferuje różnorodne rozmiary palników i stref, aby dostosować ją do różnych naczyń i potraw.
Moc i regulacja - Zarówno palniki gazowe, jak i strefy indukcyjne powinny oferować szeroki zakres regulacji mocy. Wysoka moc palników pozwala na szybkie gotowanie, a precyzyjna regulacja umożliwia dokładne dopasowanie temperatury do potrzeb przygotowywanej potrawy.
Bezpieczeństwo - Płyta gazowo-indukcyjna powinna być wyposażona w funkcje zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku palników gazowych ważne są zabezpieczenia przeciwwypływowe, które automatycznie odcinają dopływ gazu, jeśli płomień zgaśnie. W strefach indukcyjnych przydatne są funkcje takie jak wykrywanie naczyń, automatyczne wyłączanie po zdjęciu garnka oraz blokada rodzicielska.
Sterowanie i interfejs - Intuicyjne i łatwe w obsłudze sterowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowania płyty. Nowoczesne płyty gazowo-indukcyjne często wyposażone są w dotykowe panele sterowania, wyświetlacze cyfrowe oraz programowalne timery. Warto wybrać model, który oferuje czytelny i prosty interfejs.

Płyta gazowo-indukcyjna 2w1 co to takiego?

Płyta gazowo-indukcyjna 2w1 to nowoczesne urządzenie kuchenne, które łączy w sobie dwa typy technologii gotowania: tradycyjne gotowanie na gazie oraz nowoczesne gotowanie indukcyjne. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z zalet obu rozwiązań w jednym urządzeniu. Palniki gazowe pozwalają na tradycyjne gotowanie z użyciem płomienia, co daje precyzyjną kontrolę nad temperaturą i możliwość szybkiego podgrzewania. Strefy indukcyjne wykorzystują pole magnetyczne do generowania ciepła bezpośrednio w naczyniu, co jest bardziej efektywne energetycznie i bezpieczniejsze. Gotowanie indukcyjne jest bardziej efektywne energetycznie niż tradycyjne metody, ponieważ ciepło jest generowane bezpośrednio w naczyniu, a nie na powierzchni płyty. Oznacza to mniejsze straty energii i szybsze gotowanie. Palniki gazowe z kolei pozwalają na natychmiastowe dostosowanie mocy, co jest korzystne przy smażeniu i gotowaniu w wysokich temperaturach.
Płyta gazowo-indukcyjna daje użytkownikom większą wszechstronność w kuchni. Możliwość wyboru między gazem a indukcją umożliwia dostosowanie metody gotowania do konkretnej potrawy i preferencji kucharza. Na przykład, palniki gazowe są idealne do smażenia i gotowania w woku, podczas gdy strefy indukcyjne świetnie sprawdzają się przy gotowaniu w garnkach i patelniach indukcyjnych.

Podsumowanie

Płyty gazowo-indukcyjne to nowoczesne i wszechstronne urządzenia kuchenne, które łączą zalety tradycyjnego gotowania na gazie z nowoczesną technologią indukcji. Wybierając płytę gazowo-indukcyjną, warto zwrócić uwagę na liczbę i układ palników oraz stref indukcyjnych, moc i regulację, funkcje bezpieczeństwa, sterowanie i interfejs, design oraz łatwość montażu i czyszczenia.
Płyty grzewcze 2w1 oferują wiele korzyści, takich jak efektywność energetyczna, wszechstronność, bezpieczeństwo i nowoczesny wygląd. Są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą cieszyć się zaletami obu technologii gotowania.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Najczęściej zadawane pytania

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Czyszczenie płyty indukcyjnej jest kluczowe dla utrzymania jej wydajności i estetyki. Płyty indukcyjne są łatwe do czyszczenia, ponieważ ich powierzchnia nie nagrzewa się tak mocno jak tradycyjne płyty grzewcze, co minimalizuje ryzyko przypalenia resztek jedzenia. Po każdym użyciu przetrzyj płytę miękką, wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki jedzenia i tłuszczu. Dzięki temu unikniesz nagromadzenia zabrudzeń, które mogą być trudniejsze do usunięcia później. Jeśli na płycie pozostaną przypalone resztki jedzenia, użyj plastikowego lub silikonowego skrobaka do delikatnego usunięcia zabrudzeń. Nigdy nie używaj metalowych narzędzi, które mogą porysować powierzchnię. Stosuj specjalne środki przeznaczone do czyszczenia płyt indukcyjnych. Unikaj używania ostrych detergentów, które mogą zarysować powierzchnię. Środki do czyszczenia płyt indukcyjnych są delikatne, ale skuteczne w usuwaniu tłuszczu i przypaleń.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Płyta indukcyjno-gazowa ELECTROLUX KDI641723K

Płyta indukcyjno-gazowa ELECTROLUX KDI641723K

Płyta indukcyjno-gazowa BRANDT BPI6414BM

Płyta indukcyjno-gazowa BRANDT BPI6414BM

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK

Płyta indukcyjno-gazowa TEKA JZC 96324 ABC BK

Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC

Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC