Ranking grzejników elektrycznych. Jaki grzejnik wybrać?

Ranking grzejników elektrycznych. Jaki grzejnik wybrać?

6 min czytania

Aktualizacja: 13 czerwca 2024

Wybór odpowiedniego grzejnika elektrycznego może być kluczowy dla komfortu cieplnego w Twoim domu, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także funkcjonalnością, efektywnością energetyczną oraz designem. W tym artykule przyjrzymy się różnym typom grzejników elektrycznych, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Ranking najlepszych grzejników elektrycznych

Grzejniki elektryczne jak wybrać?

Rodzaje grzejników elektrycznych

Jak dobrać moc grzejnika do pomieszczenia?

Grzejniki energooszczędne czym się od siebie różnią?

Dlaczego warto kupić grzejnik elektryczny?

Podsumowanie

Opinie

Ranking najlepszych grzejników elektrycznych

W tym rankingu przedstawimy kilka najlepszych modeli grzejników elektrycznych dostępnych na rynku. Każdy z nich wyróżnia się innymi cechami, które mogą być kluczowe w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. Przeanalizowaliśmy różne aspekty, takie jak efektywność energetyczna, funkcje dodatkowe, design oraz bezpieczeństwo, aby dostarczyć Ci kompleksowy przewodnik. Niezależnie od tego, czy szukasz grzejnika do małego pokoju, czy urządzenia, które ogrzeje dużą przestrzeń, nasza lista pomoże Ci znaleźć idealne rozwiązanie.

Ranking najlepszych grzejników elektrycznych

1

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH400

2

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH600

3

Grzejnik konwektorowy HB CH-2004ST

4

Grzejnik ceramiczny LIN GCL2001

1
Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH400

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH400

SPRAWDŹ CENĘ

Grzejnik ceramiczny GÖTZE & JENSEN FH400 (2000W) oferuje dwa poziomy grzania i termostat dla idealnej temperatury oraz ochrony przed przegrzaniem. Zintegrowana rączka ułatwia przenoszenie, a stabilna podstawa gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Rodzaj: Ceramiczny
Max. moc (W): 2000
Poziomy grzania: 2
Wymiary (mm): 262 na 185 na 155
Zakup Grzejnika ceramicznego GÖTZE & JENSEN FH400 o mocy 2000W może znacząco poprawić komfort cieplny w Twoim domu. Urządzenie oferuje dwa poziomy grzania oraz wbudowany termostat, co umożliwia precyzyjne dostosowanie temperatury do własnych potrzeb i jednocześnie chroni przed przegrzaniem. Dzięki zintegrowanej rączce, grzejnik można łatwo przenosić w dowolne miejsce, a stabilna podstawa zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania. Te cechy sprawiają, że jest to praktyczny i bezpieczny wybór do każdego domu.

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH400

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH600

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH600

SPRAWDŹ CENĘ

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH600 zapewnia szerokokątną oscylację, która równomiernie ogrzewa nawet duże pomieszczenia. Posiada ochronę przed przegrzaniem i przewróceniem, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Rodzaj: Ceramiczny
Max. moc (W): 2000
Poziomy grzania: 2
Wymiary (mm): 452 na 196 na 196
Kupując GÖTZE & JENSEN FH600, możesz efektywnie kontrolować temperaturę w swoim domu dzięki szerokokątnej oscylacji, która zwiększa zasięg grzania i zapewnia równomierny nawiew nawet w dużych pomieszczeniach. Produkt oferuje ochronę przed przegrzaniem, co daje pewność, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu podczas Twojej nieobecności.

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH600

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Grzejnik konwektorowy HB CH-2004ST

Grzejnik konwektorowy HB CH-2004ST

SPRAWDŹ CENĘ

Grzejnik konwektorowy HB CH-2004ST oferuje trzy poziomy mocy i funkcję TURBO dla szybkiego nagrzewania pomieszczenia. Dzięki funkcji ANTIFROST utrzymuje minimalną temperaturę 4°C, a automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem zapewnia bezpieczeństwo.

Rodzaj: Konwektorowy
Max. moc (W): 2000
Poziomy grzania: 3
Wymiary (mm): 380 na 680 na 120
Grzejnik konwektorowy HB CH-2004ST to urządzenie posiadające trzy poziomy mocy, co pozwala na dostosowanie intensywności grzania do indywidualnych potrzeb. Dzięki funkcji ANTIFROST, możliwe jest utrzymanie minimalnej, stałej temperatury 4°C, co zapobiega zamarzaniu pomieszczeń. Dodatkowo, funkcja TURBO zapewnia szybkie rozprowadzanie ciepłego powietrza, co zwiększa efektywność ogrzewania.

Grzejnik Konwektorowy HB CH-2004ST

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Grzejnik ceramiczny LIN GCL2001

Grzejnik ceramiczny LIN GCL2001

SPRAWDŹ CENĘ

Grzejnik ceramiczny GCL2001 marki LIN szybko i skutecznie podnosi temperaturę dzięki mocy 2000 W, idealnie sprawdzając się w małych pomieszczeniach oraz jako dodatkowe ogrzewanie w większych przestrzeniach.

Rodzaj: Ceramiczny
Poziomy grzania: 2
Wymiary (mm): 610 na 220 na 220
Funkcje: Termostat, Zabezpieczenie przed przegrzaniem, Wyłącznik czasowy
Grzejnik ceramiczny GCL2001 marki LIN to świetny wybór dla osób poszukujących skutecznego sposobu na dogrzewanie pomieszczeń. Dzięki niemu możesz szybko podnieść temperaturę w swoim otoczeniu, co jest szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach lub jako dodatkowe źródło ciepła w większych przestrzeniach. Urządzenie oferuje imponującą moc 2000 W, co pozwala na bardzo wydajne i szybkie ogrzewanie. Już po krótkim czasie poczujesz wyraźne zwiększenie komfortu cieplnego.

Grzejnik Ceramiczny LIN GCL2001

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Grzejniki elektryczne jak wybrać?

Wybór odpowiedniego grzejnika elektrycznego może być kluczowy dla komfortu cieplnego w naszym domu, a także dla efektywności energetycznej i kosztów eksploatacji. Pierwszym krokiem w procesie wyboru jest określenie, jaką powierzchnię chcemy ogrzać. Grzejniki elektryczne różnią się mocą, która jest wyrażana w watach (W). Zasada jest prosta: im większa powierzchnia, tym większa moc grzejnika będzie potrzebna. Dla przykładu, do ogrzania pomieszczenia o powierzchni 20 m² zazwyczaj potrzebny będzie grzejnik o mocy około 2000 W.
Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest efektywność energetyczna urządzenia. Nowoczesne grzejniki elektryczne często wyposażone są w termostaty, które pozwalają na precyzyjne kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu. Dzięki temu można uniknąć przegrzewania i marnowania energii. Niektóre modele posiadają również funkcje programowania czasowego, co pozwala na ustawienie harmonogramu pracy grzejnika, dostosowanego do naszego trybu życia.
Bezpieczeństwo to kolejny ważny czynnik. Warto zwrócić uwagę na to, czy grzejnik posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem oraz czy jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania w przypadku przewrócenia. Dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi, te funkcje mogą być szczególnie istotne.
Nie można zapomnieć również o designie i estetyce. Grzejniki elektryczne dostępne są w różnych kształtach, kolorach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to, aby grzejnik nie tylko spełniał swoje funkcje grzewcze, ale również dobrze komponował się z resztą pomieszczenia.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Ranking grzejników elektrycznych. Jaki grzejnik wybrać?

Ranking grzejników elektrycznych. Jaki grzejnik wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów grzejników elektrycznych, z których każdy ma swoje unikalne cechy i zastosowania.

Grzejniki konwektorowe: są jednymi z najpopularniejszych. Działają na zasadzie konwekcji, czyli naturalnego ruchu powietrza. Powietrze ogrzewa się w grzejniku, unosi się do góry, a na jego miejsce napływa chłodniejsze powietrze. Tego typu grzejniki są szybkie w działaniu i efektywne, ale mogą powodować cyrkulację kurzu, co nie jest idealne dla alergików.

Grzejniki olejowe: to kolejna popularna opcja. W ich wnętrzu znajduje się olej, który jest podgrzewany przez elementy grzewcze. Olej długo utrzymuje ciepło, co sprawia, że grzejniki te są bardzo efektywne i mogą ogrzewać pomieszczenie jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu. Są one również ciche w działaniu, co jest ich dodatkowym atutem.

Grzejniki ceramiczne: wykorzystują elementy ceramiczne do generowania ciepła. Ceramika ma zdolność do szybkiego nagrzewania się i długiego utrzymywania ciepła, co sprawia, że tego typu grzejniki są bardzo efektywne energetycznie. Dodatkowo, grzejniki ceramiczne często wyposażone są w wentylatory, które pomagają w równomiernym rozprowadzaniu ciepła po pomieszczeniu.

Grzejniki na podczerwień: to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Działają one na zasadzie emisji promieniowania podczerwonego, które ogrzewa bezpośrednio obiekty i osoby w pomieszczeniu, a nie powietrze. Dzięki temu są bardzo efektywne i mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Grzejniki na podczerwień są również ciche i nie powodują cyrkulacji kurzu, co jest korzystne dla alergików.

Każdy z tych typów grzejników ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przemyśleć, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Wybór odpowiedniego grzejnika może znacząco wpłynąć na komfort cieplny w naszym domu oraz na koszty związane z ogrzewaniem.

Jak dobrać moc grzejnika do pomieszczenia?

Dobór odpowiedniej mocy grzejnika do pomieszczenia jest kluczowy dla zapewnienia komfortu cieplnego oraz efektywności energetycznej. Moc grzejnika powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, jego izolacji oraz przeznaczenia. Ogólnie przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy powierzchni potrzebne jest około 100 W mocy grzewczej. Jednakże, jest to tylko orientacyjna wartość, która może się różnić w zależności od kilku czynników.
Pierwszym krokiem jest ocena izolacji termicznej budynku. W dobrze izolowanych budynkach zapotrzebowanie na ciepło będzie mniejsze, co pozwala na zastosowanie grzejników o niższej mocy. W starszych budynkach, gdzie izolacja może być niewystarczająca, konieczne może być zastosowanie grzejników o wyższej mocy. Warto również uwzględnić straty ciepła przez okna, drzwi oraz ściany zewnętrzne.
Kolejnym aspektem jest przeznaczenie pomieszczenia. W pomieszczeniach, gdzie spędza się dużo czasu, takich jak salon czy sypialnia, warto zainwestować w grzejniki o wyższej mocy, aby zapewnić stały komfort cieplny. W pomieszczeniach użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka, zapotrzebowanie na ciepło może być różne w zależności od dodatkowych źródeł ciepła, takich jak kuchenki czy prysznice.
Nie można zapomnieć o wysokości pomieszczenia. Wysokie pomieszczenia wymagają większej mocy grzewczej, ponieważ ciepło unosi się do góry. W takich przypadkach warto rozważyć grzejniki z funkcją cyrkulacji powietrza, które równomiernie rozprowadzają ciepło w całym pomieszczeniu.

Grzejniki energooszczędne czym się od siebie różnią?

Grzejniki energooszczędne to coraz popularniejszy wybór wśród konsumentów, którzy chcą zmniejszyć swoje rachunki za energię oraz zminimalizować wpływ na środowisko. Energooszczędność grzejników zależy od kilku kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.
Pierwszym aspektem jest technologia grzewcza. Na rynku dostępne są grzejniki konwekcyjne, olejowe, promiennikowe oraz panele na podczerwień. Grzejniki konwekcyjne działają na zasadzie cyrkulacji powietrza, co może prowadzić do szybkiego nagrzewania pomieszczenia, ale również do strat ciepła. Grzejniki olejowe, z kolei, charakteryzują się dłuższym czasem nagrzewania, ale utrzymują ciepło przez dłuższy czas, co może być bardziej efektywne energetycznie. Promienniki i panele na podczerwień ogrzewają bezpośrednio obiekty i osoby w pomieszczeniu, co może być bardziej efektywne w niektórych zastosowaniach.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest termostat. Grzejniki wyposażone w precyzyjne termostaty pozwalają na dokładne kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu, co zapobiega przegrzewaniu i marnowaniu energii. Programowalne termostaty umożliwiają ustawienie harmonogramu grzania, co pozwala na dostosowanie pracy grzejnika do rytmu dnia i nocy, a tym samym na oszczędność energii.
Materiały i konstrukcja grzejnika również mają wpływ na jego efektywność energetyczną. Grzejniki wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium czy stal nierdzewna, charakteryzują się lepszym przewodnictwem cieplnym i dłuższą żywotnością. Dodatkowo, grzejniki z funkcją cyrkulacji powietrza mogą równomiernie rozprowadzać ciepło w pomieszczeniu, co zwiększa ich efektywność.
Nie można zapomnieć o dodatkowych funkcjach, takich jak czujniki ruchu czy detektory otwartych okien, które automatycznie wyłączają grzejnik, gdy pomieszczenie jest puste lub gdy okno jest otwarte. Takie funkcje mogą znacząco przyczynić się do oszczędności energii.

Dlaczego warto kupić grzejnik elektryczny?

Grzejniki elektryczne zyskują na popularności z wielu powodów, które sprawiają, że są one atrakcyjną opcją dla wielu gospodarstw domowych. Przede wszystkim, łatwość instalacji jest jednym z kluczowych atutów tych urządzeń. W przeciwieństwie do systemów centralnego ogrzewania, które wymagają skomplikowanej instalacji i regularnej konserwacji, grzejniki elektryczne można zainstalować samodzielnie, bez potrzeby angażowania specjalistów. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób wynajmujących mieszkania lub tych, którzy potrzebują dodatkowego źródła ciepła w określonych pomieszczeniach.
Nie można również zapomnieć o wszechstronności grzejników elektrycznych. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i stylach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do każdego wnętrza. Od kompaktowych modeli przenośnych, idealnych do małych pomieszczeń, po eleganckie grzejniki ścienne, które mogą stać się integralną częścią wystroju wnętrza. Dodatkowo, wiele z nich oferuje funkcje dodatkowe, takie jak nawilżanie powietrza czy jonizacja, co może znacząco poprawić komfort użytkowania.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór odpowiedniego grzejnika elektrycznego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, budżet, preferencje estetyczne oraz indywidualne potrzeby użytkowników. Grzejniki elektryczne oferują szereg zalet, które czynią je atrakcyjną opcją dla wielu osób. Łatwość instalacji, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo oraz wszechstronność to tylko niektóre z nich. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą znacząco podnieść komfort użytkowania, takie jak programatory czasowe, termostaty elektroniczne czy funkcje nawilżania powietrza.
Decydując się na zakup grzejnika elektrycznego, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, aby wybrać model, który najlepiej spełni nasze wymagania. Inwestycja w nowoczesny grzejnik elektryczny może przynieść wiele korzyści, zarówno pod względem komfortu cieplnego, jak i oszczędności energetycznych. Dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z dostępnymi opcjami i wybrać urządzenie, które będzie najlepiej odpowiadać naszym potrzebom.

Autor artykułu

Autor artykułu

Tomek Nowacki

Fan technologii i wszelakiej maści gadżetów. Były pracownik jednego z większych sklepów RTV/AGD w Polsce.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH400

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH400

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH600

Grzejnik GÖTZE & JENSEN FH600

Grzejnik konwektorowy HB CH-2004ST

Grzejnik konwektorowy HB CH-2004ST

Grzejnik ceramiczny LIN GCL2001

Grzejnik ceramiczny LIN GCL2001