Ranking jajowarów. Najlepsze jajowary

Ranking jajowarów. Najlepsze jajowary

5 min czytania

Aktualizacja: 11 czerwca 2024

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia nieustannie przyspiesza, coraz więcej osób poszukuje urządzeń, które ułatwią codzienne obowiązki. Jednym z takich urządzeń jest jajowar, który pozwala na szybkie i wygodne przygotowanie jajek na różne sposoby. Wybór odpowiedniego jajowaru może jednak być trudny, zważywszy na szeroką gamę dostępnych modeli. W tym artykule przedstawimy ranking najlepszych jajowarów, które wyróżniają się funkcjonalnością, jakością wykonania oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Jajowary, urządzenia do gotowania jajek TOP produkty

Jaki jajowar kupić?

Dlaczego warto kupić jajowar?

Jak gotować jajka w jajowarze?

Podsumowanie

Opinie

Jajowary, urządzenia do gotowania jajek TOP produkty

Jajowary to urządzenia, które zyskują na popularności dzięki swojej wszechstronności i prostocie obsługi. Wybór odpowiedniego modelu może znacząco wpłynąć na komfort codziennego przygotowywania posiłków. Poniżej przedstawiamy kilka topowych produktów, które zasługują na uwagę.

Jajowary, urządzenia do gotowania jajek TOP produkty

1

Jajowar CASO GERMANY E9

2

Jajowar SENCOR SEG 720BS

3

Jajowar UNOLD 38626

4

Jajowar UNOLD 38610

5

Jajowar ESPERANZA Egg Master EKE001

1
Jajowar CASO GERMANY E9

Jajowar CASO GERMANY E9

SPRAWDŹ CENĘ

Jajowar CASO GERMANY E9 pozwala na ugotowanie do 8 jajek jednocześnie, a jego elegancka obudowa z wysokiej jakości stali nierdzewnej pasuje do każdej kuchni. Regulowany czas gotowania do 40 minut oraz oznaczenia stopnia twardości jajek ułatwiają przygotowanie idealnych śniadań.

Moc (W): 400
Max. liczba jaj (szt): 8
Jajowar CASO GERMANY E9 to wszechstronne urządzenie, które może znacząco ułatwić przygotowywanie szybkich śniadań. Dzięki możliwości gotowania od jednego do ośmiu jajek jednocześnie, sprawdzi się zarówno dla singli, jak i większych rodzin. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz tworzywa, jajowar jest nie tylko trwały, ale również estetyczny, co sprawia, że będzie pasować do każdej kuchni. Urządzenie pozwala na precyzyjne ustawienie czasu gotowania do 40 minut za pomocą wygodnego pokrętła, a dodatkowa skala ułatwia wybór odpowiedniego stopnia twardości jajek - od miękkich, przez średnie, aż po twarde.

Jajowar CASO GERMANY E9

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Jajowar SENCOR SEG 720BS

Jajowar SENCOR SEG 720BS

SPRAWDŹ CENĘ

Niezawodny Jajowar SENCOR SEG 720BS automatycznie gotuje jajka dzięki wbudowanemu timerowi i sygnałowi dźwiękowemu, a jego ergonomiczna konstrukcja ułatwia czyszczenie. Urządzenie jest także wyposażone w ochronę przed przegrzaniem i włącznik z kontrolką świetlną.

Moc (W): 380
Max. liczba jaj (szt): 7
Jajowar SENCOR SEG 720BS, o mocy od 320 do 380 W, to niezastąpione urządzenie w Twojej kuchni. Ten w pełni automatyczny sprzęt posiada zintegrowany elektroniczny timer i sygnał dźwiękowy, co sprawia, że jego obsługa jest niezwykle prosta. Ergonomiczny design, w tym wyjmowany zbiornik na wodę, ułatwia czyszczenie. Dodatkowe zalety to ochrona przed przegrzaniem oraz wyłącznik z lampką kontrolną, co gwarantuje zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę użytkowania.

Jajowar SENCOR SEG 720BS

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Jajowar UNOLD 38626

Jajowar UNOLD 38626

SPRAWDŹ CENĘ

Jajowar UNOLD 38626 idealnie ugotuje jajka według Twoich preferencji – miękko, średnio lub na twardo, nawet do 7 sztuk jednocześnie. Sam wyłączy się po zakończeniu gotowania i poinformuje Cię dźwiękiem.

Moc (W): 360
Max. liczba jaj (szt): 7
Automatyczny jajowar UNOLD 38626 to wszechstronne urządzenie, które może znacząco usprawnić przygotowanie posiłków w Twojej kuchni. Dzięki możliwości ugotowania od 1 do 7 jaj jednocześnie, masz pełną swobodę wyboru, czy chcesz jajka na miękko, średnio czy na twardo. Urządzenie automatycznie monitoruje proces gotowania i wyłącza się w odpowiednim momencie, informując Cię o tym za pomocą sygnału dźwiękowego, co eliminuje konieczność ręcznego pilnowania czasu. Dodatkowym atutem jest łatwość czyszczenia – wszystkie nieelektryczne części jajowaru można bezpiecznie myć w zmywarce, co oszczędza Twój czas i wysiłek.

Jajowar UNOLD 38626

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Jajowar UNOLD 38610

Jajowar UNOLD 38610

SPRAWDŹ CENĘ

Jajowar UNOLD 38610 pozwala na ugotowanie do 3 jaj naraz, dokładnie tak, jak lubisz - na miękko, twardo lub średnio-twardo. Z dołączoną miarką do wody gotowanie jaj jest dziecinnie proste i precyzyjne. Elegancka, kompaktowa obudowa ze stali nierdzewnej sprawia, że pasuje do każdej kuchni.

Moc (W): 210
Max. liczba jaj (szt): 3
Użytkowanie jajowaru UNOLD 38610 przynosi liczne korzyści. Urządzenie to umożliwia jednoczesne gotowanie od jednego do trzech jaj, zapewniając równomierne rezultaty zgodnie z preferencjami użytkownika - od jaj na miękko, przez średnio-twarde, aż po twarde. Dzięki dołączonej miarce do wody, użytkownik z łatwością odmierzy odpowiednią ilość wody, co upraszcza proces gotowania i zapewnia oczekiwane efekty. Dodatkowym atutem jest elegancki design urządzenia, którego obudowa wykonana jest z wytrzymałej stali nierdzewnej, nadającej mu nowoczesny i uniwersalny wygląd.

Jajowar UNOLD 38610

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
5
Jajowar ESPERANZA Egg Master EKE001

Jajowar ESPERANZA Egg Master EKE001

SPRAWDŹ CENĘ

Jajowar Esperanza gotuje jajka na miękko, średnio lub na twardo, automatycznie wyłączając się po ugotowaniu, więc nie musisz pilnować czasu. Możesz przygotować do 7 jajek jednocześnie, co czyni go idealnym do szybkich śniadań. Dodatkowo, w zestawie znajdziesz miarkę z nakłuwaczem.

Moc (W): 350
Max. liczba jaj (szt): 7
Jajowar Esperanza to urządzenie, które umożliwia perfekcyjne ugotowanie jajek według Twoich preferencji – na miękko, średnio lub na twardo. Dzięki temu urządzeniu nie musisz już pilnować czasu gotowania, ponieważ automatycznie wyłączy się po osiągnięciu odpowiedniego stopnia ugotowania jajek, co pozwala na przygotowanie idealnego śniadania w zaledwie kilka minut. Jajowar ma moc 350 W i pozwala na jednoczesne gotowanie od 1 do 7 jajek. Dodatkowo, urządzenie jest wyposażone w automatyczne wyłączanie po zakończeniu gotowania, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Jajowar ESPERANZA Egg Master EKE001

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Jaki jajowar kupić?

Wybór odpowiedniego jajowaru może być wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu szerokiej gamy dostępnych modeli. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na pojemność urządzenia. Jeśli gotujesz jajka tylko dla siebie, mały jajowar na 3-4 jajka może być wystarczający. Natomiast dla większej rodziny lepszym wyborem będzie model mieszczący 6-7 jajek. Kolejnym istotnym aspektem jest materiał wykonania. Jajowary z tworzywa sztucznego są lżejsze i tańsze, ale modele ze stali nierdzewnej są bardziej trwałe i łatwiejsze do utrzymania w czystości.
Funkcje dodatkowe to kolejny element, który warto wziąć pod uwagę. Niektóre jajowary oferują możliwość regulacji stopnia ugotowania jajek – od miękkich, przez średnio twarde, aż po twarde. Inne modele mogą mieć funkcję automatycznego wyłączania po zakończeniu gotowania, co jest niezwykle wygodne i zapobiega przegotowaniu jajek. Wbudowany timer oraz sygnał dźwiękowy to kolejne udogodnienia, które mogą znacząco ułatwić korzystanie z urządzenia.
Łatwość czyszczenia to aspekt, który nie powinien być pomijany. Modele z wyjmowanymi elementami, które można myć w zmywarce, są zdecydowanie bardziej praktyczne. Warto również zwrócić uwagę na długość przewodu zasilającego – zbyt krótki może ograniczać możliwości ustawienia jajowaru w kuchni. Ostatecznie, cena również odgrywa ważną rolę. Na rynku dostępne są zarówno budżetowe modele, jak i bardziej zaawansowane urządzenia z wieloma funkcjami. Warto zastanowić się, które z nich są dla nas najważniejsze i na tej podstawie dokonać wyboru.

Dlaczego warto kupić jajowar?

Ranking jajowarów. Najlepsze jajowary

Ranking jajowarów. Najlepsze jajowary

Zakup jajowaru to inwestycja, która może znacząco ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Przede wszystkim, jajowar pozwala na precyzyjne gotowanie jajek. Dzięki temu możemy uzyskać idealnie ugotowane jajka, niezależnie od preferowanego stopnia twardości. Tradycyjne gotowanie jajek w garnku często kończy się przegotowaniem lub niedogotowaniem, co może być frustrujące, zwłaszcza gdy zależy nam na idealnym śniadaniu.
Oszczędność czasu to kolejny argument przemawiający za zakupem jajowaru. Wystarczy umieścić jajka w urządzeniu, ustawić odpowiedni program i można zająć się innymi czynnościami, nie martwiąc się o pilnowanie czasu gotowania. Automatyczne wyłączanie i sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu gotowania to funkcje, które dodatkowo zwiększają komfort użytkowania.
Energooszczędność to kolejny atut jajowarów. W porównaniu do tradycyjnego gotowania w garnku, jajowar zużywa mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Łatwość czyszczenia to kolejny plus – większość jajowarów ma wyjmowane elementy, które można myć w zmywarce, co znacząco ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.
Nie można zapomnieć o wszechstronności jajowarów. Wiele modeli oferuje dodatkowe funkcje, takie jak gotowanie na parze warzyw czy podgrzewanie bułek. Dzięki temu jajowar staje się wielofunkcyjnym urządzeniem, które może zastąpić kilka innych sprzętów kuchennych. Kompaktowe rozmiary jajowarów sprawiają, że łatwo znaleźć dla nich miejsce nawet w niewielkiej kuchni. To wszystko sprawia, że jajowar to nie tylko wygoda, ale także praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego miłośnika jajek.

Jak gotować jajka w jajowarze?

Gotowanie jajek w jajowarze to proces, który może wydawać się skomplikowany na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości jest niezwykle prosty i intuicyjny.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie jajek. Upewnij się, że są one w temperaturze pokojowej, co zapobiegnie pękaniu skorupki podczas gotowania. Następnie, za pomocą dołączonej miarki, odmierz odpowiednią ilość wody. Ilość wody zależy od tego, jak twarde jajka chcesz uzyskać – mniej wody dla jajek na miękko, więcej dla jajek na twardo.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie jajek w specjalnych uchwytach w jajowarze. Upewnij się, że jajka są stabilnie umieszczone, aby uniknąć ich przewracania się podczas gotowania. Następnie wlej odmierzoną wodę do podstawy urządzenia. W niektórych modelach jajowarów, woda jest wlewana bezpośrednio na płytę grzewczą, w innych do specjalnego pojemnika.

Włącz urządzenie i ustaw odpowiedni czas gotowania. Większość nowoczesnych jajowarów posiada automatyczne wyłączanie, co oznacza, że nie musisz martwić się o przegotowanie jajek. Po zakończeniu gotowania, jajowar zazwyczaj wydaje sygnał dźwiękowy. Warto wtedy szybko wyjąć jajka i umieścić je w zimnej wodzie, aby zatrzymać proces gotowania i ułatwić obieranie.

Ostatnim krokiem jest obieranie jajek. Aby to zrobić, delikatnie stuknij jajko o twardą powierzchnię, a następnie roluj je pod dłonią, aby skorupka pękła na małe kawałki. Dzięki temu łatwiej będzie ją usunąć. Gotowe jajka możesz podać na różne sposoby – na miękko, na twardo, jako składnik sałatek czy kanapek.

Czyszczenie jajowaru po użyciu jest równie ważne jak jego przygotowanie. Upewnij się, że wszystkie elementy są dokładnie umyte i osuszone przed kolejnym użyciem. Regularne czyszczenie zapobiega osadzaniu się kamienia i innych zanieczyszczeń, co może wpływać na jakość gotowanych jajek i trwałość urządzenia.

Używanie jajowaru to prosty sposób na uzyskanie idealnie ugotowanych jajek bez konieczności ciągłego monitorowania procesu gotowania. Dzięki temu urządzeniu możesz cieszyć się smacznymi i zdrowymi jajkami każdego dnia.

Podsumowanie

Podsumowując nasz ranking jajowarów, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które wyróżniają najlepsze modele na rynku. Przede wszystkim, jakość wykonania jest jednym z najważniejszych kryteriów, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze jajowaru. Solidne materiały, takie jak stal nierdzewna czy wysokiej jakości tworzywa sztuczne, zapewniają długowieczność urządzenia oraz jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Warto również zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia – modele z wyjmowanymi elementami i powłokami antyadhezyjnymi znacznie ułatwiają utrzymanie jajowaru w czystości.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest funkcjonalność. Najlepsze jajowary oferują różnorodne opcje gotowania jajek – od miękkich, przez średnio ugotowane, aż po twarde. Niektóre modele posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak gotowanie na parze warzyw czy ryżu, co czyni je bardziej wszechstronnymi urządzeniami kuchennymi. Intuicyjność obsługi to kolejny ważny aspekt – jajowary z czytelnymi panelami sterowania, wyraźnymi wskaźnikami poziomu wody oraz sygnałami dźwiękowymi informującymi o zakończeniu gotowania są znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika.
Bezpieczeństwo użytkowania to kolejny kluczowy element, który powinien być brany pod uwagę. Najlepsze jajowary są wyposażone w funkcje automatycznego wyłączania po zakończeniu gotowania, co zapobiega przegrzaniu urządzenia i minimalizuje ryzyko wypadków. Modele z antypoślizgowymi nóżkami oraz dobrze izolowanymi uchwytami również zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
Nie można zapomnieć o designie. Choć może się wydawać, że wygląd jajowaru jest kwestią drugorzędną, to jednak estetyka urządzenia może mieć znaczenie, zwłaszcza jeśli planujemy trzymać je na blacie kuchennym. Nowoczesne jajowary często charakteryzują się eleganckim, minimalistycznym designem, który doskonale komponuje się z innymi sprzętami kuchennymi.
Ostatecznie, stosunek jakości do ceny jest czynnikiem, który często decyduje o wyborze konkretnego modelu. Najlepsze jajowary oferują nie tylko wysoką jakość wykonania i funkcjonalność, ale również przystępną cenę. Warto zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników oraz testy przeprowadzone przez niezależne źródła, aby upewnić się, że wybrany model spełni nasze oczekiwania.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Jajowar CASO GERMANY E9

Jajowar CASO GERMANY E9

Jajowar SENCOR SEG 720BS

Jajowar SENCOR SEG 720BS

Jajowar UNOLD 38626

Jajowar UNOLD 38626

Jajowar UNOLD 38610

Jajowar UNOLD 38610

Jajowar ESPERANZA Egg Master EKE001

Jajowar ESPERANZA Egg Master EKE001