Ranking systemów mesh. Jakie urządzenia typu mesh są najlepsze?

Ranking systemów mesh. Jakie urządzenia typu mesh są najlepsze?

9 min czytania

Aktualizacja: 29 czerwca 2024

Systemy mesh stają się coraz bardziej popularne w domach i biurach, oferując niezawodne i szerokie pokrycie sieci Wi-Fi. Dzięki nim można zapomnieć o martwych strefach i cieszyć się stabilnym połączeniem w każdym zakątku. W tym artykule przyjrzymy się najlepszym zestawom systemów mesh dostępnych na rynku.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Najlepsze zestawy systemów mesh. Ranking

Co to jest i jak działa system mesh?

Najważniejsze cechy systemu mesh

Dlaczego warto wybrać system mesh

Jaka jest różnica między siecią mesh Wi-Fi a tradycyjnymi routerami?

Jakie są korzyści z sieci mesh Wi-Fi?

Jak duży zasięg zapewnia sieć mesh Wi-Fi?

Podsumowanie

Opinie

Najlepsze zestawy systemów mesh. Ranking

Wybór odpowiedniego systemu mesh może być trudny, zważywszy na różnorodność dostępnych opcji. W naszym rankingu uwzględniliśmy wydajność, łatwość instalacji, funkcje dodatkowe oraz stosunek jakości do ceny. Każdy z tych aspektów jest kluczowy, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenia. Przeanalizowaliśmy opinie ekspertów oraz recenzje użytkowników, aby stworzyć rzetelny i pomocny ranking. Dzięki temu dowiesz się, które systemy mesh warto rozważyć, aby cieszyć się szybkim i stabilnym internetem w całym domu. Oto nasze topowe wybory, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Najlepsze zestawy systemów mesh. Ranking

1

Router TP-LINK Deco M4

2

Router ASUS ZenWiFi Pro XT12

3

Router ASUS ZenWiFi AX XT8

4

Router TP-LINK Deco X50

5

Router TP-LINK Deco BE65

Ciesz się wyjątkową jakością Wi-Fi dzięki routerowi TP-LINK Deco M4. Ten system Wi-Fi Mesh pozwala na uzyskanie maksymalnej przepustowości łącza w każdym zakątku domu, a nawet poza nim, dopasowując się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki zaawansowanym technologiom, model ten oferuje wyjątkową wydajność i niezawodność, co czyni go doskonałym wyborem nawet dla osób z ograniczonym budżetem. Router TP-LINK Deco M4 cechuje się wysoką jakością wykonania, trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia długotrwałe użytkowanie.

Router TP-LINK Deco M4

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Router ASUS ZenWiFi Pro XT12

Router ASUS ZenWiFi Pro XT12

SPRAWDŹ CENĘ

ASUS ZenWiFi Pro zapewnia niesamowitą wydajność i piękno w jednym urządzeniu, oferując szybkie i niezawodne połączenia dzięki technologii WiFi 6E.

WiFi Mesh: Tak
Przeznaczenie: xDSL
Rodzaj urządzenia: Router bezprzewodowy
ASUS ZenWiFi Pro XT12 to doskonały wybór dla osób poszukujących zaawansowanego systemu Wi-Fi do domu. Urządzenie oferuje wyjątkowy zasięg i szybkość dzięki technologii Wi-Fi 6E, która działa na częstotliwości 6 GHz, eliminując zakłócenia ze starszych urządzeń. Korzyści płynące z zakupu obejmują znacznie szybsze i bardziej niezawodne połączenia oraz ogromną pojemność sieci dzięki dodatkowym kanałom 160 MHz. System zapewnia natychmiastowe połączenie, unika opóźnień związanych z dynamicznym wyborem częstotliwości (DFS) i oferuje przepustowość do 11 000 Mb/s, co pozwala na jednoczesne korzystanie z wielu urządzeń bez martwych stref sygnału.

Router ASUS ZenWiFi Pro XT12

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Router ASUS ZenWiFi AX XT8

Router ASUS ZenWiFi AX XT8

SPRAWDŹ CENĘ

ZenWiFi AX zapewnia superszybkie, niezawodne i bezpieczne połączenia Wi-Fi w całym domu, z elastycznym wyborem nazw sieci i trzypasmowym systemem dla maksymalnej wydajności.

WiFi Mesh: Tak
Przeznaczenie: xDSL
Rodzaj urządzenia: Router bezprzewodowy
Zakup ZenWiFi AX jest doskonałym wyborem, ponieważ zapewnia szeroki i stabilny zasięg Wi-Fi w całym domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki zaawansowanym technologiom, ten system oferuje szybkie i bezpieczne połączenia. ZenWiFi AX umożliwia elastyczne zarządzanie nazwami sieci, pozwalając na użycie jednej nazwy dla wszystkich pasm lub różnych nazw dla każdego pasma częstotliwości. Trzypasmowa architektura systemu maksymalizuje wydajność i stabilność, eliminując problemy z przeciążeniem transmisji danych.

Router ASUS ZenWiFi AX XT8

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
Zakup domowego systemu Wi-Fi 6 Deco X50 to inwestycja w zaawansowaną technologię, która oferuje szerokie pokrycie i wysoką wydajność sieci w całym domu. Dzięki technologii Wi-Fi Mesh, system może obsługiwać więcej urządzeń jednocześnie i przesyłać dane szybciej niż tradycyjne routery. Technologia kolorowania BSS i Beamforming eliminuje martwe strefy Wi-Fi, zapewniając stabilne połączenie w każdym zakątku domu. Możliwość łączenia jednostek Deco za pomocą połączeń bezprzewodowych i Ethernet Backhaul zwiększa prędkość i płynność zasięgu.

Router TP-LINK Deco X50

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
Router Deco BE65 to system Mesh WiFi 7 zaprojektowany dla całego domu, oferujący wiele korzyści dla użytkowników. Dzięki połączeniu przewodowemu, urządzenie zapewnia maksymalną elastyczność oraz zwiększoną przepustowość, co jest kluczowe dla stabilnego i szybkiego internetu. Wyposażony w cztery porty o prędkości 2,5 Gb/s, umożliwia szybkie i niezawodne połączenia przewodowe.

Router TP-LINK Deco BE65

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Co to jest i jak działa system mesh?

System mesh to nowoczesne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki korzystamy z sieci Wi-Fi w naszych domach i biurach. Tradycyjne routery często mają ograniczony zasięg, co prowadzi do martwych stref i słabego sygnału w niektórych częściach budynku. System mesh eliminuje te problemy, tworząc sieć składającą się z kilku urządzeń, które współpracują, aby zapewnić jednolity i silny sygnał Wi-Fi w całym obszarze.
Każde urządzenie w systemie mesh, zwane węzłem, komunikuje się z innymi węzłami, tworząc inteligentną sieć. Gdy jeden węzeł odbiera sygnał, może go przekazać dalej, co pozwala na pokrycie większej powierzchni bez utraty jakości połączenia. W praktyce oznacza to, że możesz swobodnie poruszać się po domu, a Twoje urządzenia będą automatycznie przełączać się między węzłami, aby zawsze korzystać z najsilniejszego sygnału.
Dzięki systemowi mesh, zarządzanie siecią staje się prostsze. Większość nowoczesnych systemów oferuje intuicyjne aplikacje mobilne, które umożliwiają łatwe monitorowanie i zarządzanie siecią. Możesz w prosty sposób dodawać nowe węzły, kontrolować dostęp do sieci dla poszczególnych urządzeń, a nawet ustawiać priorytety dla określonych aplikacji czy usług. To wszystko sprawia, że system mesh jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się niezawodnym i szybkim internetem w każdym zakątku swojego domu.

Najważniejsze cechy systemu mesh

Ranking systemów mesh. Jakie urządzenia typu mesh są najlepsze?

Ranking systemów mesh. Jakie urządzenia typu mesh są najlepsze?

Wybierając system mesh, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech, które mogą znacząco wpłynąć na jakość i wygodę korzystania z sieci. Zasięg to jedna z najważniejszych kwestii. Systemy mesh są zaprojektowane tak, aby pokrywać duże powierzchnie, ale różne modele mogą oferować różne zasięgi. Przed zakupem warto dokładnie przemyśleć, jak dużą powierzchnię chcesz pokryć i ile węzłów będzie potrzebnych.
Prędkość i wydajność to kolejny istotny aspekt. Nowoczesne systemy mesh często obsługują najnowsze standardy Wi-Fi, takie jak Wi-Fi 6, które oferują wyższe prędkości i lepszą wydajność w zatłoczonych sieciach. Jeśli masz wiele urządzeń podłączonych do sieci, warto zainwestować w system, który poradzi sobie z dużym obciążeniem i zapewni płynne działanie nawet podczas intensywnego korzystania z internetu.
Łatwość instalacji i zarządzania to cecha, która może znacząco ułatwić życie. Wiele systemów mesh oferuje proste, krok po kroku instrukcje instalacji oraz intuicyjne aplikacje mobilne, które pozwalają na łatwe zarządzanie siecią. Dzięki temu nawet osoby bez zaawansowanej wiedzy technicznej mogą szybko i sprawnie skonfigurować swoją sieć.
Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. W dzisiejszych czasach ochrona danych i prywatności jest niezwykle ważna. Warto wybrać system mesh, który oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie WPA3, automatyczne aktualizacje oprogramowania oraz możliwość tworzenia sieci gościnnych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja sieć jest dobrze chroniona przed zagrożeniami.
Ostatnią, ale nie mniej ważną cechą jest kompatybilność. Upewnij się, że wybrany system mesh będzie współpracował z Twoimi istniejącymi urządzeniami i usługami. Niektóre systemy oferują dodatkowe funkcje, takie jak integracja z asystentami głosowymi czy możliwość podłączenia urządzeń smart home. Wybierając system, który spełnia Twoje potrzeby, możesz cieszyć się nie tylko szybkim i niezawodnym internetem, ale także wygodą i funkcjonalnością na co dzień.

Dlaczego warto wybrać system mesh

Wybór systemu mesh może być prawdziwym game-changerem dla Twojej domowej sieci Wi-Fi. Systemy mesh są zaprojektowane tak, aby zapewnić bezszwowe pokrycie całego domu, eliminując martwe strefy i zapewniając stabilne połączenie w każdym zakątku. Tradycyjne routery często mają problem z dostarczeniem silnego sygnału do odległych pomieszczeń, zwłaszcza w dużych domach lub mieszkaniach z wieloma ścianami. Systemy mesh rozwiązują ten problem, tworząc sieć złożoną z kilku punktów dostępowych, które współpracują, aby dostarczyć jednolite pokrycie.
Kolejną zaletą systemów mesh jest ich łatwość instalacji i zarządzania. Większość nowoczesnych systemów mesh oferuje intuicyjne aplikacje mobilne, które prowadzą użytkownika krok po kroku przez proces konfiguracji. Dzięki temu nawet osoby bez zaawansowanej wiedzy technicznej mogą szybko i sprawnie uruchomić swoją sieć. Aplikacje te często oferują również dodatkowe funkcje, takie jak kontrola rodzicielska, monitorowanie ruchu sieciowego czy możliwość tworzenia sieci gościnnych.
Systemy mesh są również skalowalne. Oznacza to, że w miarę potrzeb można łatwo dodać kolejne punkty dostępowe, aby rozszerzyć zasięg sieci. To idealne rozwiązanie dla osób, które planują rozbudowę domu lub chcą zapewnić stabilne połączenie w ogrodzie czy garażu. W przeciwieństwie do tradycyjnych routerów, które mogą wymagać dodatkowych wzmacniaczy sygnału, systemy mesh oferują bardziej eleganckie i efektywne rozwiązanie.

Jaka jest różnica między siecią mesh Wi-Fi a tradycyjnymi routerami?

Podstawowa różnica między siecią mesh Wi-Fi a tradycyjnymi routerami polega na sposobie, w jaki dostarczają one sygnał do różnych części domu. Tradycyjne routery działają jako pojedyncze urządzenia, które emitują sygnał z jednego punktu. W miarę oddalania się od routera, sygnał staje się słabszy, co może prowadzić do martwych stref i niestabilnego połączenia. W przypadku dużych domów lub mieszkań z wieloma przeszkodami, takimi jak ściany czy meble, problem ten staje się jeszcze bardziej wyraźny.
Z kolei systemy mesh składają się z kilku punktów dostępowych, które współpracują, aby stworzyć jednolitą sieć. Każdy punkt dostępowy komunikuje się z innymi, co pozwala na płynne przełączanie się między nimi bez utraty sygnału. Dzięki temu użytkownik może swobodnie poruszać się po domu, nie martwiąc się o przerwy w połączeniu. To szczególnie ważne w erze pracy zdalnej i nauki online, gdzie stabilne połączenie internetowe jest kluczowe.
Kolejną różnicą jest zarządzanie siecią. Tradycyjne routery często wymagają logowania się do panelu administracyjnego przez przeglądarkę internetową, co może być skomplikowane dla mniej zaawansowanych użytkowników. Systemy mesh oferują zazwyczaj intuicyjne aplikacje mobilne, które umożliwiają łatwe zarządzanie siecią, monitorowanie ruchu, a nawet aktualizacje oprogramowania. To sprawia, że zarządzanie siecią jest prostsze i bardziej dostępne dla każdego.
Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Systemy mesh często oferują zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak automatyczne aktualizacje oprogramowania, wbudowane firewalle czy ochrona przed atakami DDoS. Tradycyjne routery mogą wymagać ręcznej konfiguracji i regularnych aktualizacji, co nie zawsze jest wygodne i może prowadzić do luk w zabezpieczeniach. Dzięki systemom mesh, użytkownicy mogą cieszyć się spokojem ducha, wiedząc, że ich sieć jest dobrze chroniona.

Jakie są korzyści z sieci mesh Wi-Fi?

Sieci mesh Wi-Fi oferują szereg korzyści, które sprawiają, że są one atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu użytkowników. Przede wszystkim, stabilność połączenia jest jednym z kluczowych atutów. W tradycyjnych sieciach Wi-Fi, sygnał może być zakłócany przez ściany, meble czy inne przeszkody, co prowadzi do spadków prędkości i zrywania połączeń. W systemach mesh, wiele punktów dostępowych współpracuje ze sobą, tworząc jednolitą sieć, która automatycznie przełącza urządzenia do najsilniejszego sygnału. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się płynnym i niezawodnym połączeniem w całym domu.
Kolejną zaletą jest łatwość konfiguracji i zarządzania. Wiele systemów mesh Wi-Fi oferuje intuicyjne aplikacje mobilne, które prowadzą użytkownika krok po kroku przez proces instalacji. Aplikacje te często umożliwiają również monitorowanie sieci, zarządzanie urządzeniami podłączonymi do sieci oraz ustawianie priorytetów dla określonych urządzeń lub aplikacji. To sprawia, że nawet osoby bez zaawansowanej wiedzy technicznej mogą łatwo skonfigurować i zarządzać swoją siecią.
Skalowalność to kolejny ważny aspekt. W miarę jak potrzeby użytkowników rosną, systemy mesh Wi-Fi można łatwo rozbudować o dodatkowe punkty dostępowe. Wystarczy dodać kolejny moduł do istniejącej sieci, aby zwiększyć zasięg i poprawić jakość sygnału w nowych obszarach. To elastyczne podejście pozwala na dostosowanie sieci do zmieniających się warunków i potrzeb, bez konieczności wymiany całego systemu.
Ostatnią, ale nie mniej ważną korzyścią jest poprawa bezpieczeństwa. Wiele nowoczesnych systemów mesh Wi-Fi oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak automatyczne aktualizacje oprogramowania, wbudowane zapory ogniowe oraz ochrona przed atakami zewnętrznymi. Dzięki temu, użytkownicy mogą mieć pewność, że ich sieć jest chroniona przed zagrożeniami, a dane przesyłane przez sieć są bezpieczne.

Jak duży zasięg zapewnia sieć mesh Wi-Fi?

Jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy decydują się na systemy mesh Wi-Fi, jest ich zdolność do zapewnienia rozległego zasięgu. Tradycyjne routery Wi-Fi często mają ograniczony zasięg, co może prowadzić do martwych stref w większych domach lub biurach. Systemy mesh Wi-Fi rozwiązują ten problem, tworząc sieć składającą się z wielu punktów dostępowych, które współpracują ze sobą, aby pokryć sygnałem każdy zakątek przestrzeni.
Typowy system mesh Wi-Fi składa się z głównego routera oraz kilku satelitarnych punktów dostępowych. Każdy z tych punktów działa jako węzeł, który przekazuje sygnał dalej, co pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci na znacznie większą powierzchnię niż w przypadku pojedynczego routera. W praktyce oznacza to, że systemy mesh Wi-Fi mogą pokryć sygnałem nawet bardzo duże domy, wielopiętrowe budynki czy rozległe biura.
Warto również zwrócić uwagę na elastyczność konfiguracji systemów mesh Wi-Fi. Użytkownicy mogą dostosować liczbę punktów dostępowych do swoich potrzeb, dodając kolejne moduły w miarę potrzeby. Na przykład, jeśli zasięg sieci w ogrodzie jest niewystarczający, można łatwo dodać dodatkowy punkt dostępowy na zewnątrz, aby zapewnić stabilne połączenie na świeżym powietrzu. To sprawia, że systemy mesh Wi-Fi są idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują niezawodnego zasięgu w różnych częściach swojej posesji.
Technologia backhaul to kolejny element, który wpływa na zasięg i wydajność sieci mesh Wi-Fi. Wiele nowoczesnych systemów mesh wykorzystuje dedykowane pasmo do komunikacji między punktami dostępowymi, co minimalizuje zakłócenia i zapewnia szybsze i bardziej stabilne połączenia. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się wysoką prędkością internetu nawet w najbardziej oddalonych częściach domu.
Podsumowując, systemy mesh Wi-Fi oferują znacznie większy zasięg niż tradycyjne routery, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla dużych domów, biur i innych przestrzeni, gdzie stabilne i szybkie połączenie jest kluczowe. Dzięki elastyczności konfiguracji i zaawansowanej technologii, sieci mesh Wi-Fi mogą sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom użytkowników.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego systemu mesh Wi-Fi może znacząco wpłynąć na jakość i stabilność połączenia internetowego w Twoim domu lub biurze. Najlepsze urządzenia mesh oferują nie tylko doskonałe pokrycie sygnałem, ale także zaawansowane funkcje zarządzania siecią, które ułatwiają codzienne korzystanie z internetu. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak łatwość instalacji, wydajność, stabilność oraz estetyka urządzeń.
W porównaniu do tradycyjnych routerów i repeaterów, sieć mesh Wi-Fi zapewnia bardziej jednolite pokrycie sygnałem i minimalizuje ryzyko powstawania "martwych stref". Dzięki dynamicznej komunikacji między punktami dostępowymi, systemy mesh oferują lepszą wydajność i stabilność, co jest kluczowe w dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej urządzeń korzysta z internetu.
Nie można również zapomnieć o łatwości zarządzania. Intuicyjne aplikacje mobilne, które często towarzyszą systemom mesh, umożliwiają szybkie i proste zarządzanie siecią, monitorowanie zużycia danych oraz konfigurację zaawansowanych funkcji, takich jak kontrola rodzicielska czy priorytetyzacja urządzeń. To wszystko sprawia, że sieć mesh jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i niezawodność.

Autor artykułu

Autor artykułu

Tomek Nowacki

Fan technologii i wszelakiej maści gadżetów. Były pracownik jednego z większych sklepów RTV/AGD w Polsce.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Router TP-LINK Deco M4

Router TP-LINK Deco M4

Router ASUS ZenWiFi Pro XT12

Router ASUS ZenWiFi Pro XT12

Router ASUS ZenWiFi AX XT8

Router ASUS ZenWiFi AX XT8

Router TP-LINK Deco X50

Router TP-LINK Deco X50

Router TP-LINK Deco BE65

Router TP-LINK Deco BE65