Ranking zmywarek wolnostojących. Najlepsze modele

Ranking zmywarek wolnostojących. Najlepsze modele

8 min czytania

Aktualizacja: 13 czerwca 2024

Wybór odpowiedniej zmywarki wolnostojącej może być wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu szerokiej gamy dostępnych modeli. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, takich jak efektywność energetyczna, pojemność, funkcje dodatkowe oraz cena. W niniejszym artykule przedstawiamy ranking najlepszych zmywarek wolnostojących, które wyróżniają się na rynku.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Najlepsze zmywarki wolnostojące

Co powinna mieć dobra zmywarka wolnostojąca?

Dlaczego warto kupić zmywarkę wolnostojącą?

Jak dbać o zmywarkę, aby służyła przez lata?

Podsumowanie

Opinie

Najlepsze zmywarki wolnostojące

Wybór odpowiedniej zmywarki wolnostojącej może znacząco ułatwić codzienne obowiązki i poprawić komfort życia. Zmywarki wolnostojące cieszą się dużą popularnością dzięki swojej elastyczności montażu oraz łatwości użytkowania. Oferują one nie tylko wygodę, ale także oszczędność czasu, wody i energii, co przekłada się na niższe rachunki oraz bardziej ekologiczne gospodarstwo domowe.
W tym rankingu przedstawimy najlepsze zmywarki wolnostojące dostępne na rynku w tym roku. Przeanalizowaliśmy różne modele pod kątem ich wydajności, efektywności energetycznej, funkcji dodatkowych, poziomu hałasu oraz stosunku jakości do ceny. Niezależnie od tego, czy szukasz zmywarki do dużej rodziny, małej kuchni, czy też potrzebujesz modelu z zaawansowanymi funkcjami, nasz ranking pomoże Ci znaleźć idealne urządzenie. Sprawdź, które zmywarki zdobyły najwyższe oceny i dlaczego warto zainwestować w jeden z tych modeli, aby cieszyć się perfekcyjnie czystymi naczyniami każdego dnia.

Najlepsze zmywarki wolnostojące

1

Zmywarka WHIRLPOOL W8I HP42

2

Zmywarka BEKO BDIN39640A

3

Zmywarka BOSCH SMV4HVX37E

4

Zmywarka HISENSE HV663C60

1
Zmywarka WHIRLPOOL W8I HP42

Zmywarka WHIRLPOOL W8I HP42

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Zmywarka WHIRLPOOL z MaxiSpace oferuje 10% więcej miejsca oraz trzeci kosz SpaceClean, który pomieści miski, kubki i szklanki. Power Clean Pro gwarantuje perfekcyjne czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych naczyń, a technologia NaturalDry zapewnia lśniące, suche naczynia przy mniejszym zużyciu energii.

Wymiary (cm): 59.8 na 82 na 55.5
Pojemność (kpl.): 14
Poziom hałasu (dB): 42
Zużycie energii na 100 cykli w EKO: 75 kWh = 86.25 zł
Zużycie wody na cykl w EKO (litr/cykl): 9.5
Zakup zmywarki WHIRLPOOL W8I HP42 to doskonała inwestycja z wielu powodów. Po pierwsze, komora Maxi Space oferuje o 10% więcej przestrzeni niż standardowe zmywarki, co pozwala na łatwiejsze i bardziej efektywne rozmieszczenie naczyń. Tryb Power Clean Pro zapewnia perfekcyjne czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych garnków i patelni dzięki precyzyjnie ukierunkowanym strumieniom wody. Dodatkowo, trzeci kosz SpaceClean, wyposażony w dysze wodne, umożliwia dokładne mycie misek, kubków i szklanek o wysokości do 13 cm.

Zmywarka WHIRLPOOL W8I HP42

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Zmywarka BEKO BDIN39640A

Zmywarka BEKO BDIN39640A

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Zmywarka BEKO BDIN39640A z technologią AutoDose automatycznie dozuje detergent, oszczędzając czas i środki czystości. Dzięki technologii Self Dry drzwi otwierają się po zakończeniu cyklu, przyspieszając suszenie i zmniejszając zużycie energii.

Pojemność (kpl.): 16
Poziom hałasu (dB): 40
Wymiary (cm): 59.8 na 81.8 na 55
Zużycie wody na cykl w EKO (litr/cykl): 9.5
Zakup BEKO BDIN39640A to doskonała decyzja, która przyniesie Ci wiele korzyści w codziennym użytkowaniu. Główna zaleta tego urządzenia to system automatycznego dozowania AutoDose, który zapewnia idealne dozowanie detergentu, co skutkuje bardziej efektywnym myciem naczyń. Dzięki tej funkcji nie musisz pamiętać o dodawaniu detergentu przed każdym myciem – wystarczy, że raz w miesiącu wlejesz płyn, a zmywarka będzie go automatycznie pobierać. Oszczędzasz w ten sposób czas i detergent, co przekłada się na wygodę użytkowania.

Zmywarka BEKO BDIN39640A

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Zmywarka BOSCH SMV4HVX37E

Zmywarka BOSCH SMV4HVX37E

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Innowacyjna aplikacja Home Connect umożliwia zdalne sterowanie i monitorowanie zmywarki, zapewniając wygodę i dostęp do cyfrowych instrukcji. Szuflada Vario3 zwiększa pojemność zmywarki, a technologia ActiveWater optymalizuje zużycie wody i energii dla doskonałych rezultatów.

Pojemność (kpl.): 13
Poziom hałasu (dB): 44
Wymiary (cm): 59.8 na 81.5 na 55
Zużycie wody na cykl w EKO (litr/cykl): 9.5
Zakup zmywarki BOSCH SMV4HVX37E to inwestycja w komfort i nowoczesność. Dzięki aplikacji Home Connect, możesz zdalnie monitorować i sterować urządzeniem, co pozwala na pełną personalizację i wygodę. Aplikacja oferuje również dostęp do cyfrowych instrukcji obsługi i porad, co ułatwia codzienne użytkowanie. Szuflada Vario3 zwiększa pojemność zmywarki, umożliwiając elastyczne rozmieszczenie sztućców i małych akcesoriów kuchennych, co przekłada się na więcej miejsca na naczynia.

Zmywarka BOSCH SMV4HVX37E

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Zmywarka HISENSE HV663C60

Zmywarka HISENSE HV663C60

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Innowacyjna zmywarka HISENSE HV663C60 pomieści aż 16 kompletów naczyń jednocześnie, co pozwala na oszczędność czasu i energii. Automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu cyklu oraz elastyczne kosze ułatwiają załadunek i rozładunek naczyń, zapewniając perfekcyjne mycie i suszenie.

Pojemność (kpl.): 16
Poziom hałasu (dB): 44
Wymiary (cm): 59.8 na 81.6 na 55.5
Zużycie wody na cykl w EKO (litr/cykl): 9.6
Zmywarka HISENSE HV663C60 to doskonały wybór dla osób szukających efektywnego i wygodnego rozwiązania do zmywania naczyń. Dzięki swojej wyjątkowej pojemności, umożliwia jednoczesne umycie nawet 16 kompletów naczyń, co pozwala zaoszczędzić czas i energię. Trzy elastyczne kosze umożliwiają łatwe dostosowanie wnętrza do różnych potrzeb, w tym umieszczenie dużych naczyń. Funkcja Auto Dry automatycznie otwiera drzwi po zakończeniu cyklu, co przyspiesza proces suszenia i zapewnia całkowicie suche naczynia bez konieczności ręcznego wycierania.

Zmywarka HISENSE HV663C60

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Co powinna mieć dobra zmywarka wolnostojąca?

Dobra zmywarka wolnostojąca powinna charakteryzować się kilkoma kluczowymi cechami, które zapewnią jej efektywność, trwałość i wygodę użytkowania. Przede wszystkim, wydajność energetyczna jest jednym z najważniejszych kryteriów. Modele o wysokiej klasie energetycznej, takie jak A+++, zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd i mniejszy wpływ na środowisko. Warto również zwrócić uwagę na zużycie wody – nowoczesne zmywarki potrafią efektywnie wykorzystać każdą kroplę, co jest korzystne zarówno dla portfela, jak i dla planety.
Kolejnym istotnym aspektem jest pojemność zmywarki. W zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym oraz częstotliwości gotowania, warto wybrać model, który pomieści odpowiednią ilość naczyń. Standardowe zmywarki mają pojemność od 12 do 14 kompletów naczyń, ale dostępne są również mniejsze modele, idealne dla singli lub par. Elastyczność wnętrza zmywarki, w postaci regulowanych koszy i składanych uchwytów, pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni i mycie większych naczyń, takich jak garnki czy patelnie.
Programy mycia to kolejny ważny element, na który warto zwrócić uwagę. Dobra zmywarka powinna oferować różnorodne programy, takie jak szybkie mycie, intensywne mycie, programy ekologiczne czy delikatne mycie szkła. Funkcje dodatkowe, takie jak opóźniony start, połowa załadunku czy automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu cyklu, zwiększają komfort użytkowania i pozwalają na lepsze dostosowanie pracy zmywarki do indywidualnych potrzeb.
Nie można zapomnieć o poziomie hałasu generowanym przez zmywarkę. Ciche modele, pracujące na poziomie 40-45 dB, są idealne do otwartych przestrzeni kuchennych i mieszkań, gdzie hałas mógłby być uciążliwy. Warto również zwrócić uwagę na trwałość i jakość wykonania zmywarki. Modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna, są bardziej odporne na uszkodzenia i korozję, co przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia.

Dlaczego warto kupić zmywarkę wolnostojącą?

Ranking zmywarek wolnostojących. Najlepsze modele

Ranking zmywarek wolnostojących. Najlepsze modele

Zakup zmywarki wolnostojącej to inwestycja, która przynosi wiele korzyści zarówno pod względem wygody, jak i oszczędności. Zmywarki wolnostojące są niezwykle łatwe w instalacji, co oznacza, że nie wymagają skomplikowanych prac montażowych ani modyfikacji kuchni. Można je umieścić w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do wody i odpływu, co daje dużą elastyczność w aranżacji przestrzeni kuchennej.
Kolejnym atutem zmywarek wolnostojących jest ich mobilność. W przeciwieństwie do modeli do zabudowy, zmywarki wolnostojące można łatwo przestawić w inne miejsce, co jest szczególnie przydatne w przypadku przeprowadzek lub remontów. Dzięki temu, że są one samodzielnymi jednostkami, nie ma potrzeby dostosowywania mebli kuchennych do ich wymiarów, co może być kosztowne i czasochłonne.
Oszczędność czasu i wody to kolejne argumenty przemawiające za zakupem zmywarki wolnostojącej. Nowoczesne modele są wyposażone w zaawansowane programy mycia, które pozwalają na efektywne i szybkie zmywanie naczyń. W porównaniu do tradycyjnego mycia ręcznego, zmywarki zużywają znacznie mniej wody, co przekłada się na niższe rachunki za wodę. Dodatkowo, zmywarki wolnostojące często posiadają funkcje takie jak opóźniony start, co pozwala na uruchomienie urządzenia w dogodnym dla nas czasie, na przykład w nocy, kiedy taryfy za prąd są niższe.
Nie można zapomnieć o higienie. Zmywarki wolnostojące myją naczynia w wysokich temperaturach, co skutecznie eliminuje bakterie i zarazki. Jest to szczególnie ważne w kontekście mycia naczyń, które miały kontakt z surowym mięsem czy rybami. Dodatkowo, wiele modeli posiada funkcje dezynfekcji, co dodatkowo zwiększa poziom higieny.
Warto również zwrócić uwagę na różnorodność dostępnych modeli. Na rynku dostępne są zmywarki wolnostojące w różnych rozmiarach, kolorach i z różnymi funkcjami, co pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb i preferencji. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy zmywarki o dużej pojemności dla licznej rodziny, czy kompaktowego modelu do małej kuchni, z pewnością znajdziemy odpowiedni produkt.

Jak dbać o zmywarkę, aby służyła przez lata?

Aby zmywarka mogła służyć przez wiele lat, konieczne jest regularne dbanie o nią i stosowanie się do kilku prostych zasad konserwacji. Oto kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać zmywarkę w doskonałym stanie:

Regularne czyszczenie filtrów: Filtry w zmywarce zbierają resztki jedzenia i zanieczyszczenia, które mogłyby zablokować odpływ i zmniejszyć efektywność mycia. Zaleca się regularne czyszczenie filtrów co kilka tygodni. Aby to zrobić, wyjmij filtr, opłucz go pod bieżącą wodą i usuń wszelkie nagromadzone resztki.

Czyszczenie ramion natryskowych: Ramiona natryskowe odpowiadają za rozpylanie wody na naczynia. Z czasem otwory w ramionach mogą się zatkać zanieczyszczeniami lub osadami wapnia. Co kilka miesięcy zdejmij ramiona natryskowe i przepłucz je pod bieżącą wodą, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Używanie odpowiednich detergentów: Stosuj tylko detergenty przeznaczone do zmywarek, takie jak tabletki, proszki lub żele. Unikaj używania zwykłych płynów do mycia naczyń, ponieważ mogą one powodować nadmierne pienienie się i uszkodzenia zmywarki. Regularnie używaj soli do zmywarki i nabłyszczacza, aby poprawić jakość mycia i chronić elementy wewnętrzne przed osadami wapnia.

Regularne czyszczenie wnętrza zmywarki: Co kilka miesięcy warto przeprowadzić dokładne czyszczenie wnętrza zmywarki, aby usunąć osady i zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Używaj specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do zmywarek. Włącz zmywarkę na pusty cykl z użyciem takiego środka, aby dokładnie wyczyścić wnętrze urządzenia.

Usuwanie osadów wapnia: Jeśli woda w Twojej okolicy jest twarda, w zmywarce mogą gromadzić się osady wapnia. Regularne stosowanie soli do zmywarki pomoże zapobiec ich powstawaniu. Dodatkowo, co kilka miesięcy można przeprowadzić cykl czyszczenia z użyciem octu lub specjalnych odkamieniaczy do zmywarek, aby usunąć nagromadzone osady.

Sprawdzanie uszczelek drzwi: Uszczelki drzwi zmywarki są ważne dla utrzymania szczelności urządzenia. Regularnie sprawdzaj uszczelki pod kątem uszkodzeń i czystości. Jeśli zauważysz jakiekolwiek pęknięcia lub zanieczyszczenia, delikatnie je wyczyść lub wymień uszczelkę, aby zapobiec wyciekom wody.

Unikanie przeciążania zmywarki: Przeciążanie zmywarki może prowadzić do niedokładnego mycia naczyń i uszkodzeń mechanicznych. Zawsze układaj naczynia w sposób zalecany przez producenta, upewniając się, że ramiona natryskowe mogą się swobodnie obracać. Unikaj wkładania zbyt dużych ilości naczyń na raz.

Sprawdzanie odpływu: Regularnie sprawdzaj, czy odpływ zmywarki nie jest zablokowany. Nagromadzone resztki jedzenia mogą blokować odpływ, co prowadzi do problemów z odprowadzaniem wody. Jeśli zauważysz, że zmywarka nie odprowadza wody prawidłowo, sprawdź i oczyść odpływ.

Korzystanie z funkcji samoczyszczących: Wiele nowoczesnych zmywarek ma funkcje samoczyszczące lub specjalne programy do czyszczenia wnętrza urządzenia. Regularnie korzystaj z tych funkcji, aby utrzymać zmywarkę w czystości i zapewnić jej długą żywotność.

Przestrzeganie tych zasad pomoże utrzymać Twoją zmywarkę w doskonałym stanie przez wiele lat, zapewniając niezawodne działanie i oszczędność czasu oraz energii.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej zmywarki wolnostojącej może znacząco poprawić komfort codziennego życia, oszczędzając czas i wysiłek, a jednocześnie zapewniając doskonałe rezultaty w postaci czystych naczyń. W naszym rankingu przedstawiliśmy najlepsze modele dostępne na rynku, które wyróżniają się pod względem wydajności, efektywności energetycznej, funkcji dodatkowych i poziomu hałasu.
Każdy z wybranych modeli oferuje unikalne cechy, które mogą odpowiadać różnym potrzebom i stylom życia. Od zmywarek z zaawansowanymi technologiami, takimi jak funkcje suszenia i automatycznego dostosowania cyklu, po modele ciche i energooszczędne, które są idealne dla osób dbających o środowisko.
Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby – rozmiar rodziny, częstotliwość używania zmywarki, dostępne miejsce w kuchni oraz preferencje dotyczące dodatkowych funkcji. Inwestycja w wysokiej jakości zmywarkę wolnostojącą to krok ku wygodniejszemu i bardziej efektywnemu zarządzaniu gospodarstwem domowym.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Zmywarka WHIRLPOOL W8I HP42

Zmywarka WHIRLPOOL W8I HP42

Zmywarka BEKO BDIN39640A

Zmywarka BEKO BDIN39640A

Zmywarka BOSCH SMV4HVX37E

Zmywarka BOSCH SMV4HVX37E

Zmywarka HISENSE HV663C60

Zmywarka HISENSE HV663C60