Jak znaleźć numer IMEI na Androidzie i iOS? Przewodnik

Jak znaleźć numer IMEI na Androidzie i iOS? Przewodnik

4 min czytania

Aktualizacja: 4 czerwca 2024

W dzisiejszych czasach smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia. Zawierają one wiele ważnych informacji i danych, dlatego warto zabezpieczyć je przed kradzieżą. Jednym z sposobów jest znalezienie numeru IMEI, który jest unikalnym identyfikatorem każdego urządzenia mobilnego. W tym artykule dowiesz się, jak znaleźć numer IMEI na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Co to jest numer IMEI?

Dlaczego numer IMEI jest ważny?

Jak znaleźć numer IMEI na Androidzie?

Jak znaleźć numer IMEI na iOS?

Opcjonalna metoda: Na opakowaniu lub w dokumentacji

Jak chronić swój numer IMEI?

Czy można zmienić numer IMEI?

Podsumowanie

Opinie

Co to jest numer IMEI?

Numer IMEI (International Mobile Equipment Identity) to unikalny identyfikator przypisany do każdego urządzenia mobilnego. Składa się z 15 cyfr i jest używany do identyfikacji urządzenia w sieciach GSM. Dzięki numerowi IMEI operatorzy mogą zablokować skradzione urządzenie, co uniemożliwia jego dalsze korzystanie.

Dlaczego numer IMEI jest ważny?

Numer IMEI jest unikalnym identyfikatorem każdego urządzenia mobilnego, który pozwala na jego jednoznaczną identyfikację. Dzięki numerowi IMEI operatorzy sieci komórkowych mogą zablokować skradzione telefony, co pomaga w zwalczaniu kradzieży i handlu nielegalnymi urządzeniami. Ponadto, numer IMEI jest również przydatny przy zgłaszaniu zaginięcia telefonu do lokalnych organów ścigania, ponieważ umożliwia ich śledzenie.
W przypadku zgubienia telefonu numer IMEI może pomóc w jego zlokalizowaniu. Niektóre usługi śledzenia urządzeń pozwalają na odnalezienie telefonu właśnie dzięki numerowi IMEI. Warto zatem znać swój numer IMEI i przechowywać go w bezpiecznym miejscu.

Kupuj taniej i bezpiecznie!

Sprawdź najlepsze okazje w zaufanych sklepach:

Promocje w Media Expert
ZOBACZ
Promocje w RTV EURO AGD
ZOBACZ
Promocje w Ceneo
ZOBACZ
Promocje w NEONET
ZOBACZ

Jak znaleźć numer IMEI na Androidzie?

Aby znaleźć numer IMEI na urządzeniu z systemem Android, są 2 łatwe metody. Pamiętaj, że numer IMEI jest ważny przy zgłaszaniu kradzieży telefonu, dlatego warto go zapisać w bezpiecznym miejscu.

Metoda 1: Aby znaleźć numer IMEI na Androidzie, można skorzystać z ustawień telefonu. Należy otworzyć menu ustawień, następnie przejść do sekcji O telefonie lub O urządzeniu. Tam znajdziemy informacje o urządzeniu, w tym numer IMEI.

Metoda 2: Inną metodą na znalezienie numeru IMEI na Androidzie jest skorzystanie z kodu USSD. Wystarczy wpisać odpowiedni kod w aplikacji telefonu i numer IMEI zostanie wyświetlony na ekranie. Dla Androida kod może być różny w zależności od producenta telefonu, ale najczęściej jest to #06#.

Jak znaleźć numer IMEI na iOS?

Jak znaleźć numer IMEI na Androidzie i iOS?

Jak znaleźć numer IMEI na Androidzie i iOS?

Znalezienie numeru IMEI na iOS jest bardzo proste. Podobnie jak w systemie Android są 2 proste metody.

Metoda 1: Aby znaleźć numer IMEI na urządzeniu z systemem iOS, należy przejść do ustawień telefonu. Po otwarciu ustawień, należy wybrać opcję Ogólne, a następnie Informacje. W tym miejscu można znaleźć wiele przydatnych informacji o telefonie, w tym numer IMEI.

Metoda 2: Inną metodą znalezienia numeru IMEI na urządzeniu z systemem iOS jest sprawdzenie go bezpośrednio na ekranie. Aby to zrobić, należy wybrać opcję Telefon lub Aplikacja Telefon i wpisać #06#. Po chwili na ekranie pojawi się numer IMEI. Jest to szybki i prosty sposób sprawdzenia tego identyfikatora bez konieczności wchodzenia w ustawienia telefonu.

Opcjonalna metoda: Na opakowaniu lub w dokumentacji

Kolejną metodą, która pozwala znaleźć numer IMEI, jest sprawdzenie go na opakowaniu urządzenia. Wiele producentów smartfonów umieszcza numer IMEI na zewnętrznej części opakowania, obok innych informacji dotyczących urządzenia. Jest to wygodny sposób, aby szybko znaleźć ten numer bez konieczności wchodzenia w ustawienia telefonu. Wystarczy odnaleźć opakowanie, w którym był dostarczony smartfon i sprawdzić informacje na jego zewnętrznej stronie.

Jak chronić swój numer IMEI?

Aby zabezpieczyć swój numer IMEI i uniknąć jego nieautoryzowanego użycia, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Nie udostępniaj numeru IMEI publicznie: Numer IMEI powinien być traktowany jako prywatna informacja i nie powinien być udostępniany w miejscach publicznych ani w Internecie.

Zapisz numer IMEI w bezpiecznym miejscu: Zanotuj numer IMEI i przechowuj go w bezpiecznym miejscu, aby mieć do niego dostęp w razie potrzeby.

Numer IMEI to kluczowy element, który zapewnia bezpieczeństwo i identyfikację Twojego urządzenia mobilnego. Warto zapisać go w bezpiecznym miejscu i znać, gdzie go znaleźć w razie potrzeby. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie chronić swoje urządzenie i dane osobowe.

Czy można zmienić numer IMEI?

Numer IMEI jest unikalnym identyfikatorem każdego urządzenia mobilnego i jest przypisywany mu na stałe podczas produkcji. Z tego powodu nie jest możliwe zmienienie numeru IMEI w legalny sposób. Istnieją jednak nielegalne metody zmiany numeru IMEI, które są niezgodne z prawem i mogą prowadzić do konsekwencji prawnych. Dlatego zawsze należy pamiętać, że numer IMEI jest jednoznacznie przypisany do danego urządzenia i nie powinien być zmieniany. W przypadku zgubienia urządzenia lub kradzieży, warto skontaktować się z operatorem sieci komórkowej, aby zablokować dostęp do sieci dla skradzionego telefonu na podstawie numeru IMEI.
Zmiana numeru IMEI może mieć poważne konsekwencje dla użytkownika. Po zmianie numeru IMEI urządzenie może być zablokowane przez operatora sieciowego, co uniemożliwi korzystanie z usług telekomunikacyjnych. Ponadto, zmiana numeru IMEI może spowodować utratę gwarancji producenta oraz uniemożliwić aktualizacje oprogramowania. Dodatkowo, zmiana numeru IMEI może naruszyć prywatność użytkownika, ponieważ nowy numer IMEI może być wykorzystany do śledzenia użytkownika lub kradzieży danych.
Warto zaznaczyć, że zmiana numeru IMEI może być również niebezpieczna dla innych użytkowników sieci. Ponieważ numer IMEI jest używany do identyfikacji urządzeń w sieci, zmiana numeru IMEI może prowadzić do błędów w transmisji danych lub zakłóceń w sieci. Dlatego zaleca się unikanie zmiany numeru IMEI i korzystanie z urządzenia z oryginalnym numerem IMEI dostarczonym przez producenta. W przypadku problemów z numerem IMEI, zaleca się skontaktowanie się z producentem urządzenia lub operatorem sieciowym w celu uzyskania pomocy.

Podsumowanie

Podsumowując, znajomość numeru IMEI swojego urządzenia jest kluczowa dla jego zabezpieczenia i wsparcia technicznego. Dzięki prostym krokom, które można wykonać zarówno na Androidzie, jak i iOS, można szybko i łatwo uzyskać ten ważny numer. Warto zapisać go w bezpiecznym miejscu na wypadek, gdyby telefon został zgubiony lub skradziony.

Autor artykułu

Autor artykułu

Tomek Nowacki

Fan technologii i wszelakiej maści gadżetów. Były pracownik jednego z większych sklepów RTV/AGD w Polsce.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Sprawdź aktualne promocje!

Kupuj taniej i bezpiecznie!

Promocje w Media Expert
ZOBACZ
Promocje w RTV EURO AGD
ZOBACZ
Promocje w Ceneo
ZOBACZ