LEGO Icons. Zobacz co możesz zbudować

LEGO Icons. Zobacz co możesz zbudować

9 min czytania

Aktualizacja: 5 lipca 2024

LEGO Icons to seria zestawów, która przenosi budowanie z klocków na zupełnie nowy poziom. Dzięki niej możesz stworzyć nie tylko klasyczne budowle, ale także skomplikowane modele, które zachwycą każdego miłośnika LEGO. W tym artykule przyjrzymy się, co można zbudować z zestawów LEGO Icons oraz jakie są najpopularniejsze zestawy w tej serii.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Najpopularniejsze zestawy LEGO Icons

Jak zacząć swoją przygodę z LEGO Icons?

Porównanie LEGO Icons z innymi seriami LEGO

Dlaczego warto kupić zestaw LEGO Icons?

Dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone zestawy LEGO Icons?

Czy zestawy LEGO Icons są kompatybilne z innymi zestawami LEGO?

Podsumowanie

Opinie

Najpopularniejsze zestawy LEGO Icons

Seria LEGO Icons oferuje szeroki wybór zestawów, które zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych budowniczych. Wśród najpopularniejszych zestawów znajdziemy zarówno ikoniczne budowle, jak i modele inspirowane filmami, grami czy historią. Każdy zestaw jest starannie zaprojektowany, aby dostarczyć nie tylko radości z budowania, ale także satysfakcji z ukończonego projektu. Dzięki różnorodności tematów i poziomów trudności, każdy znajdzie coś dla siebie. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej kilku z tych zestawów, aby pokazać, co można zbudować i jakie są ich unikalne cechy.

Jak zacząć swoją przygodę z LEGO Icons?

Rozpoczęcie przygody z LEGO Icons może wydawać się nieco przytłaczające, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem w świecie klocków LEGO. Jednak z odpowiednim podejściem i kilkoma wskazówkami, szybko odkryjesz, jak fascynujące i satysfakcjonujące może być budowanie z tych zestawów. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego zestawu startowego. LEGO Icons oferuje szeroką gamę zestawów, od prostych konstrukcji po bardziej skomplikowane modele. Dla początkujących idealnym wyborem mogą być zestawy o średniej liczbie elementów, które pozwolą na zapoznanie się z różnorodnymi technikami budowania bez nadmiernego skomplikowania.
Kiedy już wybierzesz swój pierwszy zestaw, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją. LEGO Icons są znane z precyzyjnych i szczegółowych instrukcji, które krok po kroku prowadzą przez proces budowy. Nie spiesz się i ciesz się każdym etapem tworzenia. W miarę jak nabierzesz wprawy, zaczniesz dostrzegać, jak poszczególne elementy łączą się w spójną całość, co jest niezwykle satysfakcjonujące.
Kolejnym krokiem jest organizacja przestrzeni do budowania. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby rozłożyć wszystkie elementy i swobodnie pracować. Dobrze jest również zainwestować w pojemniki do przechowywania klocków, co ułatwi utrzymanie porządku i szybkie znajdowanie potrzebnych elementów. Pamiętaj, że budowanie z LEGO to nie tylko hobby, ale również sposób na relaks i wyrażenie swojej kreatywności.
LEGO 10294 ICONS Titanic

LEGO 10294 ICONS Titanic

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Zestaw LEGO® Titanic (10294) pozwala na zbudowanie ogromnego kolekcjonerskiego modelu z ponad 9000 elementów, zapewniając wiele godzin przyjemności budowania.

Wiek: 18 lat
Motyw: Titanic
Kod producenta: 10294
Zestaw LEGO® Titanic (10294) to doskonały wybór dla każdego miłośnika historii i modelarstwa, oferujący możliwość zbudowania szczegółowej repliki słynnego statku Titanic. W skali 1:200, model jest podzielony na trzy sekcje, które wiernie odzwierciedlają zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne cechy statku, takie jak jadalnia pierwszej klasy, główna klatka schodowa, kotłownia oraz kabiny pasażerskie różnych klas. Zestaw zawiera również elementy takie jak mostek, pokład spacerowy, czytelnia i basen, co pozwala na szczegółowe odtworzenie historii Titanica. Dzięki ponad 9000 elementom, budowanie tego modelu to wiele godzin przyjemności, które kończą się stworzeniem imponującej, mierzącej około 135 cm długości repliki.

LEGO 10294 ICONS Titanic

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
Ktoś właśnie kupił ten produkt
LEGO 10307 ICONS Wieża Eiffla

LEGO 10307 ICONS Wieża Eiffla

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Model LEGO Wieża Eiffla (10307) to imponujący zestaw z 10 001 elementów, mierzący prawie 150 cm wysokości, zapewniający wciągającą budowę.

Wiek: 18 lat
Motyw: Wieża Eiffla
Kod producenta: 10307
Zakup LEGO Wieża Eiffla (10307) to doskonała decyzja dla osób szukających ambitnego i satysfakcjonującego wyzwania konstrukcyjnego. Ten imponujący model, mierzący prawie 150 cm wysokości, składa się z 10 001 elementów, co czyni go jednym z największych zestawów LEGO. Dzięki realistycznym detalom, takim jak architektura krajobrazu, trzy punkty widokowe, windy, wieża transmisyjna i francuska flaga, możesz odtworzyć niezwykły geniusz inżynieryjny Gustave'a Eiffla. Budowanie tego modelu to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do poznania nowoczesnych technik konstrukcyjnych i historii jednej z najbardziej ikonicznych budowli na świecie.

LEGO 10307 ICONS Wieża Eiffla

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
LEGO 10316 ICONS Władca pierścieni: Rivendell

LEGO 10316 ICONS Władca pierścieni: Rivendell

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Zestaw LEGO® Władca Pierścieni™: Rivendell™ (10316) oferuje 6167 elementów pełnych detali z filmowej trylogii, które zachwycą każdego fana.

Wiek: 18 lat
Kod producenta: 10316
Liczba elementów (szt): 6167
Zakup WŁADCA PIERŚCIENI: RIVENDELL™ (10316) to doskonała decyzja dla każdego fana Władcy Pierścieni™ i miłośnika konstrukcji LEGO®. Ten zestaw kolekcjonerski, oparty na filmowej dolinie Rivendell™, oferuje 6167 detali, które z pewnością zachwycą każdego entuzjastę. Dzięki licznym, starannie zaprojektowanym elementom, takim jak elfia kuźnia, gabinet Elronda, fragmenty miecza Narsil™ oraz liczne obrazy i posągi, możesz tchnąć życie w ulubione sceny z trylogii. Zestaw zawiera 15 minifigurek, w tym takie postacie jak Frodo™, Sam™, Bilbo Baggins™, Boromir™, Gimli™, Aragorn™, Legolas i Gandalf Szary™, które umożliwiają odtworzenie kluczowych momentów, na przykład narady u Elronda™ czy przekraczania mostu przez Drużynę Pierścienia.

LEGO 10316 ICONS Władca Pierścieni: Rivendell

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
LEGO 10326 ICONS Muzeum Historii Naturalnej

LEGO 10326 ICONS Muzeum Historii Naturalnej

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Ten zestaw LEGO Icons Muzeum Historii Naturalnej oferuje wciągający projekt, pełen szczegółowych eksponatów, takich jak szkielet brachiozaura.

Wiek: 18 lat
Kod producenta: 10326
Liczba elementów (szt): 4014
LEGO Icons Muzeum Historii Naturalnej (10326) to wyjątkowy zestaw konstrukcyjny dla dorosłych, który oferuje wiele powodów, dla których warto go kupić. Przede wszystkim, budowanie tego modelu to doskonały sposób na relaks i odprężenie. Zestaw zawiera liczne szczegółowe eksponaty, takie jak imponujący szkielet brachiozaura, który sięga aż do drugiego piętra muzeum. Na pierwszym poziomie można znaleźć eksponaty związane z historią naturalną, a na drugim piętrze skupiono się na artefaktach kosmicznych i naukowych.

LEGO 10326 ICONS Muzeum Historii Naturalnej

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
LEGO 10318 ICONS Concorde

LEGO 10318 ICONS Concorde

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Model LEGO ICONS CONCORDE 10318 oferuje realistyczne detale i niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie budowania rozwijające kreatywność.

Wiek: 18 lat
Motyw: Concorde
Kod producenta: 10318
Warto rozważyć zakup LEGO ICONS CONCORDE 10318 ze względu na liczne korzyści, jakie oferuje ten produkt. Przede wszystkim, umożliwia on wciągające i relaksujące doświadczenie budowania, które sprzyja rozwijaniu kreatywności oraz koncentracji. Dzięki szczegółowej replice najsłynniejszego komercyjnego samolotu naddźwiękowego, użytkownik ma okazję krok po kroku odtworzyć ten legendarny statek powietrzny. Zestaw składa się z 2083 elementów i jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia, co czyni go idealnym projektem dla dorosłych miłośników konstrukcyjnych wyzwań.

LEGO 10318 ICONS Concorde

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
LEGO 10280 ICONS Bukiet kwiatów

LEGO 10280 ICONS Bukiet kwiatów

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Zestaw LEGO Creator Bukiet kwiatów 10280 to piękny i kreatywny model, który ożywi każde pomieszczenie.

Wiek: 18 lat
Kod producenta: 10280
Motyw: Bukiet kwiatów
Zakup LEGO Creator Bukiet kwiatów 10280 to świetna inwestycja z kilku powodów. Przede wszystkim, zestaw ten pozwala na stworzenie pięknej dekoracji, która ożywi każde pomieszczenie w domu. Dzięki możliwości regulowania długości łodyg, kwiaty idealnie dopasują się do każdego wazonu czy pojemnika. Każdy element bukietu jest wykonany z klocków LEGO, co pozwala na modyfikację i dostosowanie wyglądu bukietu według własnych upodobań.

LEGO 10280 ICONS Bukiet Kwiatów

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Porównanie LEGO Icons z innymi seriami LEGO

LEGO Icons to seria, która wyróżnia się na tle innych linii LEGO dzięki swojemu unikalnemu podejściu do projektowania i tematyki. Podczas gdy inne serie, takie jak LEGO City czy LEGO Friends, koncentrują się na codziennych scenariuszach i przygodach, LEGO Icons stawia na ikoniczne i kultowe konstrukcje, które często mają głębokie znaczenie kulturowe lub historyczne. Na przykład, zestawy z serii LEGO Icons mogą obejmować repliki znanych budynków, takich jak Wieża Eiffla czy Statua Wolności, a także klasyczne pojazdy i inne obiekty, które są rozpoznawalne na całym świecie.
W porównaniu do serii LEGO Technic, która skupia się na zaawansowanych mechanizmach i funkcjonalności, LEGO Icons kładzie większy nacisk na estetykę i detale. Zestawy z serii Icons są często bardziej skomplikowane pod względem wizualnym, z dużą ilością drobnych elementów, które tworzą realistyczne i imponujące modele. To sprawia, że są one idealne dla dorosłych fanów LEGO, którzy szukają wyzwań i chcą stworzyć coś, co będzie wyglądało świetnie na półce.
Kolejną różnicą jest podejście do tematyki. Podczas gdy serie takie jak LEGO Star Wars czy LEGO Harry Potter są licencjonowane i opierają się na popularnych franczyzach, LEGO Icons często czerpie inspirację z rzeczywistego świata. To oznacza, że zestawy z tej serii mogą być bardziej uniwersalne i atrakcyjne dla szerokiego grona odbiorców, niezależnie od ich zainteresowań popkulturą.

Dlaczego warto kupić zestaw LEGO Icons?

LEGO Icons. Zobacz co możesz zbudować

LEGO Icons. Zobacz co możesz zbudować

Zestawy LEGO Icons to wyjątkowa propozycja dla miłośników klocków LEGO, którzy cenią sobie zarówno kreatywność, jak i wysoki poziom detali. Ta seria oferuje szeroki wybór modeli, które odzwierciedlają znane budowle, ikony popkultury oraz historyczne obiekty, co czyni ją idealnym wyborem dla kolekcjonerów i entuzjastów budowania. Dzięki starannemu projektowi i wysokiej jakości wykonania, zestawy LEGO Icons dostarczają satysfakcjonującego wyzwania oraz niezapomnianych chwil spędzonych na budowaniu. Poznaj główne powody, dla których warto zainwestować w zestaw LEGO Icons, i przekonaj się, jak wiele mogą one zaoferować każdemu pasjonatowi klocków LEGO.

Kreatywność i Budowanie: zestawy LEGO Icons to doskonały wybór dla osób w każdym wieku, które cenią sobie kreatywność i budowanie. Zestawy te są starannie zaprojektowane, aby oferować skomplikowane i realistyczne modele, które można zbudować z klocków LEGO. Dzięki różnorodnym tematom, od historycznych budowli po nowoczesne ikony kultury, zestawy LEGO Icons stanowią wyzwanie, które satysfakcjonuje zarówno początkujących, jak i doświadczonych konstruktorów. Budowanie z LEGO rozwija zdolności manualne, logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów, co jest korzystne dla dzieci i dorosłych.

Detaliczność i Jakość: LEGO Icons wyróżnia się wyjątkową dbałością o detale i jakość wykonania. Modele z tej serii często odwzorowują znane budynki, pojazdy czy postacie z niezwykłą precyzją. Każdy element jest starannie zaprojektowany, aby pasował do całości, co zapewnia realistyczny i imponujący efekt końcowy. Wysoka jakość materiałów używanych do produkcji klocków LEGO gwarantuje trwałość i estetykę, a także łatwość montażu i demontażu. Dodatkowo, zestawy LEGO Icons często zawierają unikalne elementy i kolorystykę, które dodają realizmu i atrakcyjności gotowym modelom.

Wartość Kolekcjonerska i Edukacyjna: zestawy LEGO Icons to również doskonała inwestycja dla kolekcjonerów i miłośników historii. Modele przedstawiające znane budowle czy ikony popkultury zyskują na wartości z czasem, a posiadanie kompletnego zestawu może stanowić cenny dodatek do każdej kolekcji. Oprócz wartości kolekcjonerskiej, zestawy te mają także walor edukacyjny. Budowanie skomplikowanych modeli z klocków LEGO może pomóc w nauce historii, architektury czy technologii. Dla dzieci i młodzieży, zestawy te mogą stanowić inspirację do dalszego zgłębiania wiedzy na różnorodne tematy oraz rozwijania pasji i zainteresowań.

Dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone zestawy LEGO Icons?

Zestawy LEGO Icons są skierowane głównie do starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Te zaawansowane modele często wymagają większej precyzji i cierpliwości podczas budowania, co czyni je bardziej odpowiednimi dla osób z większym doświadczeniem w składaniu klocków LEGO. Każdy zestaw LEGO Icons ma jasno określoną minimalną grupę wiekową, zazwyczaj zaczynającą się od 16 lat. To oznacza, że zestawy są projektowane z myślą o starszych dzieciach i dorosłych, którzy cenią sobie bardziej złożone i szczegółowe projekty.
Zestawy z serii LEGO Icons charakteryzują się wysokim poziomem skomplikowania, co sprawia, że są one wyzwaniem nawet dla doświadczonych budowniczych. Modele te często odwzorowują znane budynki, pojazdy czy ikony popkultury z niezwykłą precyzją, co wymaga większej uwagi na detale. Budowanie z zestawów LEGO Icons dostarcza satysfakcji zarówno początkującym, jak i doświadczonym konstruktorom. Dla młodszych użytkowników mogą one stanowić wspaniałą okazję do rozwijania zdolności manualnych, logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. Dla dorosłych kolekcjonerów i miłośników LEGO, zestawy te są doskonałą formą relaksu i realizacji pasji.

Czy zestawy LEGO Icons są kompatybilne z innymi zestawami LEGO?

Zestawy LEGO Icons, podobnie jak wszystkie produkty LEGO, są w pełni kompatybilne z innymi zestawami LEGO. Ta cecha jest jedną z największych zalet marki LEGO, umożliwiając swobodne łączenie elementów z różnych serii i tworzenie unikalnych konstrukcji. LEGO od lat stosuje ten sam system połączeń, co oznacza, że klocki z różnych serii i okresów produkcji pasują do siebie. Dzięki temu, nawet najnowsze zestawy LEGO Icons można łączyć z klockami z klasycznych zestawów LEGO, dając nieskończone możliwości twórcze.
Kompatybilność zestawów LEGO Icons z innymi seriami LEGO pozwala na większą kreatywność. Użytkownicy mogą tworzyć bardziej złożone i interesujące projekty, mieszając elementy z serii LEGO Icons z klockami z zestawów tematycznych, takich jak LEGO City, LEGO Technic czy LEGO Creator. To otwiera przed budowniczymi nowe możliwości i inspiruje do eksperymentowania. Dla kolekcjonerów i entuzjastów LEGO, możliwość łączenia klocków z różnych serii to ogromna zaleta. Dzięki temu mogą oni nie tylko budować modele zgodnie z instrukcjami, ale także tworzyć własne, unikalne dzieła, które łączą elementy z różnych zestawów. To zwiększa wartość i funkcjonalność ich kolekcji.

Podsumowanie

LEGO Icons to seria, która z pewnością zasługuje na uwagę zarówno nowych, jak i doświadczonych budowniczych. Dzięki swojemu unikalnemu podejściu do projektowania, które łączy estetykę z funkcjonalnością, zestawy z tej serii oferują coś więcej niż tylko zabawę. Są one również doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywności, a także na naukę o historii i kulturze poprzez budowanie modeli znanych obiektów.
Jednym z największych atutów LEGO Icons jest ich wszechstronność. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem architektury, motoryzacji, czy po prostu lubisz tworzyć piękne rzeczy, znajdziesz coś dla siebie w tej serii. Zestawy są zaprojektowane tak, aby były zarówno wyzwaniem, jak i satysfakcją, co sprawia, że są idealne dla osób w każdym wieku.
Podsumowując, LEGO Icons to seria, która oferuje coś wyjątkowego i różnorodnego w świecie LEGO. Dzięki swojej dbałości o detale, wysokiej jakości wykonania i szerokiemu zakresowi tematycznemu, zestawy z tej serii są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce zbudować coś naprawdę wyjątkowego. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem, czy po prostu szukasz nowego hobby, LEGO Icons z pewnością dostarczy Ci wielu godzin satysfakcjonującej zabawy.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

LEGO 10294 ICONS Titanic

LEGO 10294 ICONS Titanic

LEGO 10307 ICONS Wieża Eiffla

LEGO 10307 ICONS Wieża Eiffla

LEGO 10316 ICONS Władca pierścieni: Rivendell

LEGO 10316 ICONS Władca pierścieni: Rivendell

LEGO 10326 ICONS Muzeum Historii Naturalnej

LEGO 10326 ICONS Muzeum Historii Naturalnej

LEGO 10318 ICONS Concorde

LEGO 10318 ICONS Concorde

LEGO 10280 ICONS Bukiet kwiatów

LEGO 10280 ICONS Bukiet kwiatów