Ranking drukarek laserowych. Jaką wybrać do domu?

Ranking drukarek laserowych. Jaką wybrać do domu?

5 min czytania

Aktualizacja: 20 maja 2024

Zakup drukarki laserowej do domu to ważna decyzja, która może uczynić codzienne zadania bardziej komfortowymi. W tym artykule pokażemy ranking najlepszych domowych drukarek laserowych i podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać idealne urządzenie dla siebie.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Jaka najlepsza drukarka laserowa do domu? - Nasz ranking 2024

Najlepsza drukarka laserowa do domu - Najważniesze parametry

Jak wybrać najlepszą drukarkę laserową?

Zalety drukarki laserowej

Podsumowanie

Opinie

Jaka najlepsza drukarka laserowa do domu? - Nasz ranking 2024

W naszym rankingu przedstawiamy najlepsze drukarki laserowe, które wyróżniają się doskonałą jakością druku, łatwością obsługi oraz niskimi kosztami eksploatacji. Przyjrzeliśmy się modelom, które oferują dodatkowe funkcje, takie jak drukowanie dwustronne, skanowanie i kopia, a także łączność bezprzewodową.
Dowiedz się, które drukarki zdobyły najwyższe oceny od użytkowników i ekspertów, oraz które modele zapewniają najlepszy stosunek jakości do ceny. Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć drukarkę, która spełni wszystkie Twoje potrzeby, bez względu na to, czy potrzebujesz jej do drukowania dokumentów, zdjęć czy materiałów edukacyjnych.

Jaka najlepsza drukarka laserowa do domu? - Nasz ranking 2024

1

Drukarka HP Color Laser 150nw Wi-Fi LAN USB AirPrint

2

Drukarka BROTHER HL-1223WE

3

Drukarka XEROX Phaser 3020

4

Urządzenie wielofunkcyjne CANON i-SENSYS MF655Cdw 3w1

5

Drukarka LEXMARK MS331DN

1
Drukarka BROTHER HL-1223WE

Drukarka BROTHER HL-1223WE

SPRAWDŹ CENĘ

Drukarka laserowa BROTHER HL-1223WE to idealne rozwiązanie dla biura dzięki pojemnemu podajnikowi na 150 arkuszy i tonerom, które wystarczą na 1000 stron. Kompaktowa i łatwa do przenoszenia, mimo niewielkich rozmiarów oferuje wysoką jakość wydruku 2400 na 600 dpi oraz prędkość 20 stron na minutę. Dzięki technologii laserowej zapewnia niskie koszty eksploatacji i minimalizuje ryzyko zacięć papieru.

Szybkość druku (str/min): 20 w czerni
Max. format druku: A4
WiFi: Tak
Drukarka BROTHER HL-1223WE jest stworzona z myślą o biurach, gdzie liczy się wydajność i niskie koszty eksploatacji. Posiada pojemny podajnik na 150 arkuszy, co zmniejsza częstotliwość uzupełniania papieru. Tonery do tego modelu są wyjątkowo wydajne, umożliwiając wydrukowanie do 1000 stron, co znacząco obniża koszty drukowania. Dzięki technologii druku laserowego, każdy wydruk jest wyraźny, a ryzyko zacięć papieru jest minimalne, co pozwala na nieprzerwaną pracę.

Drukarka BROTHER HL-1223WE

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Drukarka XEROX Phaser 3020

Drukarka XEROX Phaser 3020

SPRAWDŹ CENĘ

XEROX Phaser 3020 to doskonały wybór dla małych biur i domowych użytkowników, oferujący szybki druk czarno-biały z prędkością 20 stron na minutę. Drukarka zapewnia ostre i czytelne wydruki dzięki rozdzielczości 600 na 600 DPI. Podajnik na 150 arkuszy oraz taca odbiorcza na 100 arkuszy sprawiają, że drukarka radzi sobie z większymi zadaniami bez częstego uzupełniania papieru.

Szybkość druku (str/min): 20 w czerni
Max. format druku: A4
WiFi: Tak
Drukarka XEROX Phaser 3020 to idealne rozwiązanie dla małych biur i użytkowników domowych, którzy cenią sobie szybkość i jakość. Drukarka drukuje w czerni z imponującą prędkością 20 stron na minutę, co pozwala na szybkie realizowanie zadań drukarskich. Rozdzielczość 600 na 600 DPI zapewnia wyraźne i ostre wydruki, co jest kluczowe dla profesjonalnego wyglądu dokumentów. Dodatkowym atutem jest zastosowanie pojedynczej kasetki typu wszystko w jednym, co znacznie upraszcza zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi.

Drukarka XEROX Phaser 3020

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Urządzenie wielofunkcyjne CANON i-SENSYS MF655Cdw 3w1

Urządzenie wielofunkcyjne CANON i-SENSYS MF655Cdw 3w1

SPRAWDŹ CENĘ

CANON i-SENSYS MF655Cdw to wszechstronne urządzenie wielofunkcyjne, idealne dla firmy oraz domowych biur. Oferuje drukowanie, kopiowanie i skanowanie w jednym, co czyni je niezwykle wygodnym. Automatyczny druk dwustronny i możliwość połączenia przewodowego lub bezprzewodowego sprawiają, że obsługa jest prosta i efektywna. Solidna konstrukcja zapewnia długotrwałe użytkowanie.

Druk w kolorze: Tak
Szybkość druku (str/min): 21/21 czerń/kolor
Max. format druku (mm): 216 na 355
Druk dwustronny: Tak
WiFi: Tak
Urządzenie wielofunkcyjne CANON i-SENSYS MF655Cdw to niezastąpiony sprzęt dla każdej małej lub średniej firmy oraz domowego biura. Łączy w sobie funkcje drukowania, kopiowania i skanowania, co znacząco ułatwia codzienną pracę. Dzięki technologii laserowej, wydruki są zawsze wysokiej jakości, zarówno w kolorze, jak i w czerni. Skaner doskonale radzi sobie z kopiowaniem dokumentów tożsamości, a automatyczny druk dwustronny pozwala zaoszczędzić czas i papier.

Urządzenie Wielofunkcyjne CANON I-SENSYS MF655Cdw 3w1

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Drukarka LEXMARK MS331DN

Drukarka LEXMARK MS331DN

SPRAWDŹ CENĘ

Drukarka LEXMARK MS331DN to idealny wybór do domu, oferujący szybkie i bezproblemowe drukowanie dokumentów. Z prędkością do 38 stron na minutę i automatycznym drukiem dwustronnym, oszczędza czas i ułatwia pracę. Spory podajnik papieru na 350 arkuszy oraz czytelny wyświetlacz zapewniają wygodę użytkowania, a szeroka kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi sprawia, że jest niezwykle wszechstronna.

Szybkość druku (str/min): 38 w czerni
Max. format druku: A4
Druk dwustronny: Tak
LEXMARK MS331DN to drukarka, która wyróżnia się na tle konkurencji swoją wydajnością i prostotą obsługi. Dzięki możliwości drukowania do 38 stron na minutę, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które muszą często drukować duże ilości dokumentów. Automatyczny druk dwustronny eliminuje konieczność ręcznego przekładania kartek, co znacząco przyspiesza proces drukowania i czyni go bardziej wygodnym. Dodatkowo, duży podajnik papieru pozwala na dłuższą pracę bez przerw na uzupełnianie papieru.

Drukarka LEXMARK MS331DN

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Najlepsza drukarka laserowa do domu - Najważniesze parametry

Ranking drukarek laserowych 2024 – jaką wybrać do domu?

Ranking drukarek laserowych 2024 – jaką wybrać do domu?

Wybierając drukarkę laserową do użytku domowego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które mogą wpłynąć na jakość oraz koszty eksploatacji urządzenia.
Rodzaj drukarki - Drukarki laserowe dzielą się na monochromatyczne (czarno-białe) i kolorowe. Monochromatyczne są zazwyczaj tańsze i bardziej ekonomiczne w eksploatacji, jednak kolorowe oferują większą wszechstronność.
Rozdzielczość druku - Wyższa rozdzielczość oznacza lepszą jakość wydruków. Standardem jest 600x600 dpi, ale modele o wyższej rozdzielczości (np. 1200x1200 dpi) oferują bardziej szczegółowe i ostre wydruki.
Prędkość druku - Mierzona w stronach na minutę (ppm), prędkość druku wpływa na efektywność pracy. Dla użytku domowego wystarczające mogą być modele oferujące prędkość od 20 do 30 ppm.
Koszty eksploatacji - Ważnym czynnikiem są koszty tonerów oraz ich wydajność. Przed zakupem warto sprawdzić, ile stron można wydrukować na jednym tonerze oraz ile kosztuje jego wymiana.
Łączność - Nowoczesne drukarki laserowe oferują różnorodne opcje łączności, takie jak Wi-Fi, Ethernet, USB czy Bluetooth. Dzięki temu można łatwo drukować z różnych urządzeń, takich jak komputery, smartfony czy tablety.
Funkcje dodatkowe - Niektóre modele oferują dodatkowe funkcje, takie jak skanowanie, kopiowanie czy faksowanie. Warto zastanowić się, czy takie opcje są potrzebne w codziennym użytkowaniu.

Jak wybrać najlepszą drukarkę laserową?

Zastanów się, jak często będziesz korzystać z drukarki i jakie dokumenty będziesz drukować najczęściej. Jeśli potrzebujesz tylko czarno-białych wydruków tekstowych, lepszym wyborem będzie monochromatyczna drukarka laserowa. Jeśli zamierzasz drukować zdjęcia czy kolorowe grafiki, rozważ zakup kolorowej drukarki laserowej. Jeśli to możliwe, przetestuj drukarkę przed zakupem. Sprawdź jakość wydruków, łatwość obsługi oraz głośność pracy urządzenia.
Wybór odpowiedniej drukarki laserowej do domu zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Biorąc pod uwagę najważniejsze parametry, takie jak rodzaj drukarki, rozdzielczość druku, prędkość druku, koszty eksploatacji, łączność oraz funkcje dodatkowe, można znaleźć urządzenie, które najlepiej spełni nasze wymagania i będzie niezawodnie służyło przez wiele lat. A jeśli chcesz zobaczyć jakie są głowne różnice między drukarką laserową a atramentową, to zobacz nasz przewodnik.

Zalety drukarki laserowej

Drukarki laserowe cieszą się dużą popularnością zarówno w biurach, jak i w domach. Oto kilka głównych zalet, które sprawiają, że warto rozważyć ich zakup:
Szybkość druku - Drukarki laserowe są znacznie szybsze niż ich atramentowe odpowiedniki, co jest szczególnie ważne przy drukowaniu dużej liczby dokumentów. Szybkość druku sprawia, że są idealne do intensywnego użytkowania.
Wysoka jakość wydruków - Dzięki technologii laserowej, drukarki te oferują wyjątkowo ostre i wyraźne wydruki, zarówno tekstowe, jak i graficzne. Jest to szczególnie ważne w przypadku dokumentów biznesowych oraz materiałów prezentacyjnych.
Ekonomia użytkowania - Chociaż koszt zakupu drukarki laserowej może być wyższy niż atramentowej, ich eksploatacja jest bardziej ekonomiczna. Tonery są bardziej wydajne niż kartridże atramentowe, co oznacza niższe koszty druku na stronę.
Niezawodność - Drukarki laserowe są mniej podatne na zatykanie się dysz i inne problemy techniczne, które mogą występować w drukarkach atramentowych. Dzięki temu są bardziej niezawodne i dłużej służą użytkownikom bez potrzeby częstych napraw.
Wszechstronność - Nowoczesne drukarki laserowe często oferują dodatkowe funkcje, takie jak skanowanie, kopiowanie i faksowanie, co czyni je wszechstronnymi urządzeniami wielofunkcyjnymi, idealnymi do użytku domowego i biurowego.

Podsumowanie

Zakup drukarki laserowej do domu w 2024 roku może być świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na wysokiej jakości wydruków, szybkości działania oraz niskich kosztach eksploatacji. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, takie jak rodzaj drukarki, rozdzielczość druku, prędkość, koszty tonerów, łączność oraz dodatkowe funkcje.
Drukarki laserowe mają wiele zalet, takich jak szybkość, niezawodność oraz brak problemów z wysychaniem tonera, co czyni je doskonałym wyborem do użytku domowego i biurowego. W porównaniu z drukarkami atramentowymi, mogą okazać się bardziej ekonomiczne i wygodne w dłuższej perspektywie czasowej.
Bez względu na wybór, warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje, zapoznać się z recenzjami i porównaniami oraz przemyśleć swoje potrzeby, aby znaleźć urządzenie, które najlepiej spełni nasze oczekiwania i zapewni wygodę użytkowania przez wiele lat.

Autor artykułu

Autor artykułu

Tomek Nowacki

Fan technologii i wszelakiej maści gadżetów. Były pracownik jednego z większych sklepów RTV/AGD w Polsce.

Najczęściej zadawane pytania

Drukarka laserowa czy atramentowa – co wybrać?

Wybór między drukarką laserową a atramentową może być trudny, ponieważ oba typy urządzeń mają swoje zalety i wady. Oto kilka kluczowych różnic, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:

Drukarki laserowe: Są zazwyczaj droższe na początku, ale ich koszty eksploatacji są niższe dzięki wydajnym tonerom, które pozwalają na wydrukowanie większej liczby stron na jednym wkładzie. To czyni je bardziej opłacalnymi w dłuższej perspektywie, szczególnie przy dużych ilościach drukowania. Oferują wyższą jakość tekstu i grafik, co czyni je idealnymi do drukowania dokumentów biznesowych, raportów czy prezentacji.

Drukarki atramentowe: Mają niższy koszt początkowy, ale ich eksploatacja może być droższa ze względu na częstą potrzebę wymiany kartridży atramentowych, które są mniej wydajne niż tonery. Są lepszym wyborem do drukowania zdjęć i grafik w kolorze, ponieważ mogą oferować lepszą jakość kolorów i gradacji tonalnej.

Czy toner w drukarce laserowej wysycha?

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Drukarka BROTHER HL-1223WE

Drukarka BROTHER HL-1223WE

Drukarka XEROX Phaser 3020

Drukarka XEROX Phaser 3020

Urządzenie wielofunkcyjne CANON i-SENSYS MF655Cdw 3w1

Urządzenie wielofunkcyjne CANON i-SENSYS MF655Cdw 3w1

Drukarka LEXMARK MS331DN

Drukarka LEXMARK MS331DN