Jaka szczotka elektryczna do podłogi. Najlepsze modele

Jaka szczotka elektryczna do podłogi. Najlepsze modele

8 min czytania

Aktualizacja: 28 maja 2024

Wybór odpowiedniej szczotki elektrycznej do podłóg to kluczowy element, który może znacznie ułatwić codzienne sprzątanie i poprawić efektywność usuwania zanieczyszczeń. Szczotki elektryczne, znane również jako odkurzacze pionowe, stały się niezwykle popularne dzięki swojej wszechstronności, łatwości użytkowania i efektywności w czyszczeniu różnorodnych powierzchni, od twardych podłóg po dywany.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Ranking najlepszych szczotek elektrycznych do podłogi w 2024 roku

Czym kierować się przy wyborze najlepszej szczotki elektrycznej do podłóg?

Szczotki z silnikiem przewodowym vs szczotki akumulatorowe

Nowoczesne szczotki elektryczne – dodatkowe funkcje, które warto znać

Elektryczne szczotki do zamiatania – jak działają?

Tradycyjna zmiotka z szufelką kontra elektryczna szczotka do zamiatania – co wybrać?

Podsumowanie

Opinie

Ranking najlepszych szczotek elektrycznych do podłogi w 2024 roku

W 2024 roku rynek oferuje wiele nowoczesnych modeli, które łączą zaawansowane technologie, wysoką efektywność czyszczenia oraz ergonomiczny design. Nasz ranking najlepszych szczotek elektrycznych do podłogi na 2024 rok przedstawia topowe urządzenia, które wyróżniają się nie tylko wydajnością, ale także funkcjonalnością i pozytywnymi opiniami użytkowników. Niezależnie od tego, czy szukasz szczotki przewodowej o dużej mocy, czy wygodnej szczotki akumulatorowej, nasze zestawienie pomoże Ci znaleźć idealny model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i ułatwi utrzymanie czystości w domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem, aby dowiedzieć się, które szczotki elektryczne do podłogi zasługują na szczególną uwagę w nadchodzącym roku.

Ranking najlepszych szczotek elektrycznych do podłogi w 2024 roku

1

Odkurzacz DYSON V8 Absolute New

2

Odkurzacz pionowy HOOVER HFX20H 011

3

Odkurzacz PHILIPS 5000 FC6725/01

1
Odkurzacz DYSON V8 Absolute New

Odkurzacz DYSON V8 Absolute New

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Skuteczne sprzątanie bez utraty mocy przez nawet 40 minut. Technologia zapobiegająca plątaniu włosów i sierści, filtracja usuwająca 99,99% mikroskopijnych cząsteczek. Wygodne przechowywanie i ładowanie, łatwe przełączanie między trybami pracy.

Napięcie akumulatora (V): 21.6
Max. czas pracy (min): 40
Pojemność (litr): 0.54
Poziom hałasu (dB): 82
Waga (kg): 2.5
Funkcje: Elektroszczotka
Odkurzacz DYSON V8 Absolute New zapewnia skuteczne sprzątanie dywanów, podłóg twardych oraz trudno dostępnych miejsc. Możesz cieszyć się aż do 40 minut bez utraty mocy, co zostało potwierdzone testami zgodnie z normami EN 60312-1 CL5.8 i CL5.9. Dzięki automatycznemu zbieraniu długich włosów i sierści zwierząt, produkt zapobiega ich plątaniu. Specjalnie zaprojektowane grzebienie usuwają sierść i włosy ze szczotki prosto do pojemnika, a stożkowy wałek szczotki skręca włosy do pojemnika, zapobiegając plątaniu.

Odkurzacz DYSON V8 Absolute New

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Odkurzacz pionowy HOOVER HFX20H 011

Odkurzacz pionowy HOOVER HFX20H 011

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Odkurzacz Hoover HFX to rewolucja w sprzątaniu: ogromna moc, stabilna konstrukcja, długi czas pracy bez ładowania. Zestaw niesamowitych akcesoriów sprawi, że pokochasz odkurzanie!

Napięcie akumulatora (V): 21.6
Max. czas pracy (min): 60
Pojemność (litr): 1.2
Poziom hałasu (dB): 84
Waga (kg): 3.69
Funkcje: Elektroszczotka
Odkurzacz Hoover All In Line HFX, to prawdziwa rewolucja w sprzątaniu, która zapewnia wiele korzyści dla jego użytkowników. Dzięki ogromnej mocy zbierania kurzu oraz stabilnej i lekkiej konstrukcji, odkurzanie staje się przyjemnością. Dwie litowe baterie zapewniają nawet do 60 minut pracy, co sprawia, że odkurzacz spełnia nawet najbardziej ekstremalne wymagania. Redukcja o 40% ścieżki przepływu powietrza wpływa korzystnie na wydajność odkurzacza, zapewniając szybkość pracy i efektywność mocy ssania.

Odkurzacz Pionowy HOOVER HFX20H 011

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Odkurzacz PHILIPS 5000 FC6725/01

Odkurzacz PHILIPS 5000 FC6725/01

SPRAWDŹ CENĘ

Odkurzacz Philips 5000 to idealne rozwiązanie dla szybkiego i skutecznego sprzątania. Dzięki wbudowanym diodom oświetla najdrobniejsze zabrudzenia, a wydajny akumulator litowo-jonowy zapewnia aż do 40 minut pracy. Lekka konstrukcja i łatwość manewrowania sprawiają, że utrzymanie porządku staje się przyjemnością.

Napięcie akumulatora (V): 21.6
Max. czas pracy (min): 40
Pojemność (litr): 0.4
Poziom hałasu (dB): 80
Waga (kg): 2.48
Funkcje: Elektroszczotka
Warto zakupić odkurzacz PHILIPS 5000 FC6725/01 ze względu na jego wielofunkcyjność i wydajność. Nasadka odkurzacza doskonale radzi sobie z usuwaniem kurzu z różnych rodzajów podłóg, zarówno dywanów, jak i twardych powierzchni. Dzięki wbudowanym diodom, oświetla nawet najdrobniejsze zabrudzenia, co sprawia, że sprzątanie jest szybkie i efektywne. Akumulator litowo-jonowy zapewnia aż do 40 minut ciągłej pracy, a silny przepływ powietrza pozwala na zbieranie zanieczyszczeń z każdej powierzchni.

Odkurzacz PHILIPS 5000 FC6725/01

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Czym kierować się przy wyborze najlepszej szczotki elektrycznej do podłóg?

Jaka szczotka elektryczna do podłogi. Najlepsze modele

Jaka szczotka elektryczna do podłogi. Najlepsze modele

Wybór odpowiedniej szczotki elektrycznej do podłóg zależy od kilku kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj zasilania urządzenia. Szczotki elektryczne mogą być zasilane przewodowo lub akumulatorowo. Każdy z tych typów ma swoje unikalne zalety i wady, które mogą wpłynąć na decyzję zakupową w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Kolejnym ważnym aspektem jest moc urządzenia oraz efektywność ssania. Wyższa moc zazwyczaj przekłada się na lepszą wydajność w usuwaniu kurzu i zanieczyszczeń, co jest szczególnie istotne w przypadku czyszczenia dywanów i wykładzin. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak tryby pracy, możliwość regulacji mocy ssania oraz dostępność wymiennych szczotek i końcówek, które umożliwiają dostosowanie urządzenia do różnych rodzajów powierzchni i specyficznych zadań czyszczących.

Szczotki z silnikiem przewodowym vs szczotki akumulatorowe

Wybór między szczotką elektryczną z silnikiem przewodowym a akumulatorowym jest jednym z kluczowych dylematów, przed którym staje każdy potencjalny nabywca.
Szczotki z silnikiem przewodowym są zazwyczaj bardziej wydajne i oferują stałą moc ssania, co jest niezwykle korzystne podczas długotrwałych sesji sprzątania i czyszczenia większych powierzchni. Brak konieczności ładowania akumulatora oznacza, że urządzenie jest zawsze gotowe do pracy, co jest szczególnie ważne w przypadku intensywnego użytkowania. Jednakże, przewodowe szczotki elektryczne mogą być mniej wygodne w użytkowaniu ze względu na ograniczenia wynikające z długości kabla oraz konieczność przełączania się między gniazdkami podczas sprzątania większych pomieszczeń.
Z kolei szczotki akumulatorowe oferują większą swobodę ruchu i wygodę użytkowania. Brak kabla umożliwia swobodne przemieszczanie się po całym domu, a także łatwe czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak schody czy wnętrza samochodów. Nowoczesne szczotki akumulatorowe wyposażone są w wydajne baterie litowo-jonowe, które zapewniają długi czas pracy na jednym ładowaniu, często wynoszący od 30 minut do nawet godziny. Warto jednak pamiętać, że wydajność ssania w szczotkach akumulatorowych może być nieco niższa niż w modelach przewodowych, zwłaszcza gdy poziom naładowania baterii spada. Dodatkowo, konieczność regularnego ładowania baterii może być uciążliwa dla niektórych użytkowników, zwłaszcza w przypadku codziennego sprzątania.

Nowoczesne szczotki elektryczne – dodatkowe funkcje, które warto znać

Nowoczesne szczotki elektryczne do podłóg oferują szereg zaawansowanych funkcji, które mogą znacząco poprawić efektywność i wygodę sprzątania. Jedną z takich funkcji jest możliwość automatycznego dostosowywania mocy ssania do rodzaju powierzchni. Dzięki tej technologii urządzenie samo rozpoznaje, czy znajduje się na twardej podłodze, czy na dywanie, i odpowiednio dostosowuje moc ssania, co zapewnia optymalne rezultaty czyszczenia przy minimalnym zużyciu energii. Kolejną przydatną funkcją jest system filtracji HEPA, który skutecznie zatrzymuje nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, alergeny i bakterie, co jest szczególnie ważne dla alergików i osób z wrażliwymi drogami oddechowymi.
Wiele nowoczesnych szczotek elektrycznych wyposażonych jest również w technologię cyklonową, która zwiększa efektywność ssania poprzez separację kurzu i zanieczyszczeń od powietrza. Technologia ta zapobiega zatykaniu się filtrów i zapewnia stałą moc ssania przez cały czas pracy urządzenia. Dodatkowo, niektóre modele oferują funkcję mopowania, która umożliwia jednoczesne odkurzanie i mycie podłóg, co znacząco skraca czas sprzątania i zwiększa jego efektywność. Kolejnym udogodnieniem są wskaźniki LED, które informują o poziomie naładowania baterii, konieczności opróżnienia pojemnika na kurz oraz aktualnym trybie pracy. Niektóre szczotki elektryczne wyposażone są również w funkcję samoczyszczenia szczotek, co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości i zapewnia jego długą żywotność.
Innym istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest ergonomia i design urządzenia. Lekkie, dobrze wyważone szczotki z regulowanym uchwytem i możliwością łatwego manewrowania są bardziej komfortowe w użytkowaniu i umożliwiają długotrwałe sprzątanie bez zmęczenia. Nowoczesne szczotki elektryczne często oferują także możliwość przechowywania w pozycji pionowej, co jest szczególnie przydatne w małych mieszkaniach, gdzie przestrzeń do przechowywania jest ograniczona. Niektóre modele są wyposażone w stacje dokujące, które nie tylko ładują urządzenie, ale również pozwalają na jego eleganckie i kompaktowe przechowywanie. Kolejną funkcją, która może być bardzo przydatna, jest możliwość zmiany końcówek i szczotek w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni. Wymienne końcówki pozwalają na skuteczne czyszczenie zarówno twardych podłóg, jak i miękkich dywanów, a także tapicerki i trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny i narożniki.
Niektóre zaawansowane modele szczotek elektrycznych oferują także funkcje smart, które umożliwiają zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji na smartfonie. Dzięki temu użytkownicy mogą monitorować poziom naładowania baterii, ustawienia mocy ssania, a nawet harmonogramy sprzątania. Funkcje te zwiększają wygodę użytkowania i pozwalają na bardziej efektywne zarządzanie czasem sprzątania.

Elektryczne szczotki do zamiatania – jak działają?

Elektryczne szczotki do zamiatania to nowoczesne urządzenia, które łączą funkcjonalność tradycyjnej zmiotki z wygodą i efektywnością technologii elektrycznej. Działają one na zasadzie obrotowych szczotek napędzanych silnikiem elektrycznym, które zbierają kurz, brud, okruchy i inne zanieczyszczenia z podłogi. W przeciwieństwie do tradycyjnych zmiotek, elektryczne szczotki zamiatające są wyposażone w zbiornik na zanieczyszczenia, który po zapełnieniu można łatwo opróżnić. Obrotowe szczotki obracają się z dużą prędkością, skutecznie zamiatając zanieczyszczenia do wnętrza urządzenia. Niektóre modele mają dodatkowo funkcję ssania, która wspomaga zbieranie drobnych cząsteczek, co czyni je jeszcze bardziej efektywnymi. Elektryczne szczotki do zamiatania są zazwyczaj zasilane akumulatorami, co pozwala na ich wygodne używanie bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Dzięki kompaktowej i lekkiej konstrukcji, urządzenia te są łatwe w manewrowaniu, co pozwala na szybkie i wygodne sprzątanie zarówno dużych powierzchni, jak i trudno dostępnych miejsc.

Tradycyjna zmiotka z szufelką kontra elektryczna szczotka do zamiatania – co wybrać?

Wybór między tradycyjną zmiotką z szufelką a elektryczną szczotką do zamiatania zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.
Tradycyjna zmiotka z szufelką jest prostym i niezawodnym narzędziem, które od lat sprawdza się w codziennym sprzątaniu. Jest tania, nie wymaga zasilania i jest zawsze gotowa do użycia. Jednak jej skuteczność w zbieraniu drobnych zanieczyszczeń, takich jak kurz i okruchy, może być ograniczona, a sama czynność zamiatania może być męcząca, szczególnie na większych powierzchniach.
Elektryczna szczotka do zamiatania oferuje wiele zalet, które mogą przeważyć nad tradycyjnymi metodami. Przede wszystkim, dzięki napędzanym silnikiem obrotowym szczotkom, urządzenie to jest znacznie bardziej efektywne w zbieraniu zanieczyszczeń, w tym drobnych cząsteczek, których tradycyjna zmiotka może nie wychwycić. Ponadto, elektryczne szczotki do zamiatania są wygodniejsze w użyciu, ponieważ nie wymagają schylania się ani użycia siły, co jest szczególnie korzystne dla osób starszych lub z problemami zdrowotnymi. Zbiornik na zanieczyszczenia można łatwo opróżnić, co eliminuje konieczność używania szufelki i minimalizuje kontakt z brudem. Elektryczne szczotki do zamiatania są również bardziej wszechstronne. Mogą być używane na różnych powierzchniach, takich jak podłogi twarde, dywany, a nawet tapicerka meblowa. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak ssanie, które zwiększają ich efektywność w zbieraniu zanieczyszczeń. Jedynym ograniczeniem może być czas pracy na baterii, który zazwyczaj wynosi od 30 minut do godziny, co jednak jest wystarczające do sprzątania większości domowych powierzchni.

Podsumowanie

Elektryczne szczotki do zamiatania to nowoczesne urządzenia, które znacząco ułatwiają codzienne sprzątanie, łącząc efektywność i wygodę użytkowania. Dzięki obrotowym szczotkom napędzanym silnikiem elektrycznym oraz dodatkowym funkcjom, takim jak ssanie, są one znacznie bardziej efektywne w zbieraniu zanieczyszczeń w porównaniu do tradycyjnych zmiotek z szufelką. Elektryczne szczotki oferują większą wygodę użytkowania, eliminując konieczność schylania się i używania siły, co jest szczególnie korzystne dla osób starszych lub z problemami zdrowotnymi. Mogą być używane na różnych powierzchniach, a ich zbiorniki na zanieczyszczenia są łatwe do opróżnienia. Choć tradycyjna zmiotka z szufelką nadal ma swoje miejsce w codziennym sprzątaniu, elektryczna szczotka do zamiatania jest bardziej wszechstronnym i efektywnym rozwiązaniem. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, aby zapewnić maksymalną efektywność i wygodę sprzątania.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Odkurzacz DYSON V8 Absolute New

Odkurzacz DYSON V8 Absolute New

Odkurzacz pionowy HOOVER HFX20H 011

Odkurzacz pionowy HOOVER HFX20H 011

Odkurzacz PHILIPS 5000 FC6725/01

Odkurzacz PHILIPS 5000 FC6725/01