Najlepsza suszarka Slim. Ranking

Najlepsza suszarka Slim. Ranking

5 min czytania

Aktualizacja: 28 maja 2024

W dzisiejszych czasach, gdzie każdy centymetr przestrzeni w mieszkaniu jest na wagę złota, suszarki do prania typu slim stają się coraz bardziej popularne. Te kompaktowe urządzenia oferują wszystkie zalety tradycyjnych suszarek, ale w mniejszym, bardziej przystępnym formacie, który idealnie pasuje do małych łazienek, pralni czy kuchni.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Ranking najlepszych suszarek do prania slim

Jaką suszarkę do prania slim wybrać?

Jaki silnik w suszarce slim wybrać: szczotkowy czy bezszczotkowy?

Jaki rodzaj suszarki slim jest najlepszy: wywiewowa czy kondensacyjna?

Ile energii zużywa suszarka do prania?

Podsumowanie

Opinie

Ranking najlepszych suszarek do prania slim

Wybór odpowiedniej suszarki do prania może znacząco poprawić komfort życia, zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach, gdzie każdy centymetr ma znaczenie. Suszarki slim, dzięki swojej kompaktowej budowie, są idealnym rozwiązaniem dla mieszkań, w których liczy się oszczędność miejsca. W 2024 roku rynek oferuje wiele nowoczesnych modeli, które łączą w sobie wydajność, efektywność energetyczną i zaawansowane technologie. Nasz ranking najlepszych suszarek do prania slim przedstawia topowe urządzenia, które wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także pozytywnymi opiniami użytkowników. Niezależnie od tego, czy szukasz suszarki do małego mieszkania, czy chcesz zastąpić stary model bardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem, nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć idealny sprzęt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem, aby dowiedzieć się, które suszarki slim zasługują na szczególną uwagę w 2024 roku.

Ranking najlepszych suszarek do prania slim

1

Suszarka BEKO B3T67249WBPB B300 7kg SteamCure Slim

2

Suszarka CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRER-S

3

Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB 7kg Silnik inwerterowy

1
Suszarka BEKO B3T67249WBPB B300 7kg SteamCure Slim

Suszarka BEKO B3T67249WBPB B300 7kg SteamCure Slim

SPRAWDŹ CENĘ

Bezproblemowe suszenie z suszarką BEKO B3T67249WBPB - oszczędność czasu, 7 kg pojemności, proste sterowanie i cicha praca. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, delikatne suszenie i energooszczędność to standard.

Pojemność (kg): 7
Rodzaj suszarki: Kondensacyjna
Wymiary (cm): 47 na 59.7 na 84.6
Zużycie prądu (rok): 159 kWh = 182.85 zł
Poziom hałasu (dB): 64
Nowoczesna suszarka BEKO B3T67249WBPB i to innowacyjny sprzęt, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysuszyć ubrania w szybki i efektywny sposób. Dzięki pojemności 7 kg odzieży, suszarka BEKO umożliwia suszenie rzeczy dla całej rodziny bez konieczności rozwieszania. Proste sterowanie za pomocą wyświetlacza elektronicznego pozwala na łatwe zarządzanie funkcjami i programami. Dzięki falowym ruchom bębna oraz technologii AquaWave® ubrania są delikatnie suszone, a emisja hałasu jest minimalna dzięki programowi cichemu.

Suszarka BEKO B3T67249WBPB B300 7kg SteamCure Slim

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Suszarka CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRER-S

Suszarka CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRER-S

SPRAWDŹ CENĘ

Wyjątkowa suszarka Candy RapidO Pro to automatyczna wagowa automatyka, oszczędzająca czas i energię nawet o 70%. Dzięki technologii pompy ciepła, suszenie odbywa się efektywnie i ekologicznie, obniżając zużycie energii nawet o 50%. Program RapidO Pro zapewnia perfekcyjne rezultaty w zaledwie 59 minut, idealny przy wykorzystaniu połowy załadunku.

Pojemność (kg): 7
Rodzaj suszarki: Kondensacyjna
Wymiary (cm): 46.5 na 59.6 na 85
Zużycie prądu (rok): 212 kWh = 243.8 zł
Poziom hałasu (dB): 67
Suszarka CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRER-S dzięki rozbudowanej automatyce wagowej KG Detector, pralka automatycznie dobiera najlepsze parametry suszenia, oszczędzając czas i energię nawet do 70%. Technologia pompy ciepła ECO skutecznie wykorzystuje nagrane powietrze, obniżając zużycie energii nawet o 50%. Program RapidO Pro zapewnia perfekcyjne rezultaty w zaledwie 59 minut, a zestaw szybkich programów umożliwia dopasowanie do różnych potrzeb. Funkcja Easy Iron redukuje zagniecenia nawet o 80%, a Easy Case pozwala na ponowne wykorzystanie wody.

Suszarka CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRER-S

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB 7kg Silnik inwerterowy

Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB 7kg Silnik inwerterowy

SPRAWDŹ CENĘ

7 kg pojemności w kompaktowej suszarce - wydajność i komfort użytkowania. Aplikacja HomeWhiz daje Ci kontrolę z dowolnego miejsca. Silnik inwerterowy i pompa ciepła zapewniają efektywne i energooszczędne suszenie.

Pojemność (kg): 7
Rodzaj suszarki: Kondensacyjna
Wymiary (cm): 47 na 59.7 na 84.6
Zużycie prądu (rok): 159 kWh = 182.85 zł
Poziom hałasu (dB): 64
Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB, to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wydajnego i kompaktowego sprzętu do suszenia ubrań. Dzięki pojemności 7 kg, suszarka oferuje dużą przestrzeń wewnątrz, pomagając w efektywnym suszeniu większej ilości prania, nawet kołder czy narzut. Dodatkowo, aplikacja HomeWhiz pozwala na zdalne zarządzanie suszarką, dodając nowy poziom wygody i umożliwiając dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Silnik inwerterowy oraz pompa ciepła gwarantują oszczędność energii i cichą pracę, a programy specjalne, takie jak Program Higieniczny czy AntiCrease, dbają o zdrowie ubrań i wygląd.

Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB 7kg Silnik Inwerterowy

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Jaką suszarkę do prania slim wybrać?

Najlepsza suszarka Slim Ranking 2024

Najlepsza suszarka Slim Ranking 2024

Wybór odpowiedniej suszarki slim wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników, które wpływają na jej wydajność, trwałość i funkcjonalność. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność bębna. Suszarki slim zazwyczaj oferują pojemność od 5 do 8 kg, co jest wystarczające dla większości gospodarstw domowych. Ważne jest, aby dostosować pojemność suszarki do własnych potrzeb – dla singli lub par wystarczy mniejsza pojemność, natomiast dla rodzin z dziećmi lepszym wyborem będą modele o większej pojemności. Dobór odpowiedniej pojemności wpływa nie tylko na efektywność suszenia, ale również na zużycie energii i czas pracy urządzenia. Przeładowanie suszarki może prowadzić do nierównomiernego suszenia i wydłużenia czasu pracy urządzenia, co zwiększa zużycie energii. Z kolei zbyt mała ilość prania w dużej suszarce również może być nieefektywna energetycznie. Dlatego ważne jest, aby dobrać pojemność suszarki do swoich rzeczywistych potrzeb, co pozwoli na optymalne wykorzystanie urządzenia.
Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj silnika. Suszarki slim mogą być wyposażone w silniki szczotkowe lub bezszczotkowe. Silniki szczotkowe są tańsze, ale mniej trwałe i bardziej hałaśliwe. Silniki bezszczotkowe, znane również jako inwerterowe, są bardziej zaawansowane technologicznie. Charakteryzują się cichszą pracą, większą trwałością i lepszą efektywnością energetyczną. Wybór silnika bezszczotkowego może być bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie, mimo wyższego kosztu początkowego.
Kolejnym kluczowym czynnikiem jest klasa energetyczna suszarki. Modele o wysokiej klasie energetycznej, takie jak A++ czy A+++, zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd oraz mniejszy wpływ na środowisko. Warto również zwrócić uwagę na dostępność programów suszenia, które umożliwiają dostosowanie cyklu do różnych typów tkanin i stopnia wilgotności. Nowoczesne suszarki slim często oferują szeroki wybór programów, takich jak delikatne suszenie, szybkie suszenie, suszenie bawełny, syntetyków czy wełny. Programy te zapewniają optymalne warunki suszenia dla różnych materiałów, zapobiegając ich uszkodzeniu i kurczeniu.

Jaki silnik w suszarce slim wybrać: szczotkowy czy bezszczotkowy?

Wybór odpowiedniego silnika w suszarce slim ma istotny wpływ na jej wydajność, trwałość i komfort użytkowania.
Silniki szczotkowe są tańszą opcją, ale mają kilka wad. Przede wszystkim są głośniejsze i mniej trwałe, ponieważ szczotki w takich silnikach ulegają zużyciu i wymagają regularnej wymiany. Ponadto, silniki szczotkowe są mniej efektywne energetycznie, co może prowadzić do wyższych rachunków za prąd. Silniki bezszczotkowe, znane również jako inwerterowe, są bardziej zaawansowane technologicznie i oferują wiele korzyści. Przede wszystkim są znacznie cichsze, co jest dużą zaletą, szczególnie jeśli suszarka znajduje się w pobliżu sypialni lub innych pomieszczeń, w których ważne jest zachowanie ciszy. Silniki bezszczotkowe są również bardziej trwałe i niezawodne, ponieważ nie mają szczotek, które mogłyby się zużywać. To przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia i mniejsze koszty konserwacji.
Kolejną zaletą silników bezszczotkowych jest ich większa efektywność energetyczna. Dzięki precyzyjnej kontroli prędkości i mocy, silniki inwerterowe zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Dodatkowo, suszarki z silnikami bezszczotkowymi często oferują lepszą regulację temperatury i wilgotności, co zapewnia optymalne warunki suszenia dla różnych typów tkanin. Mimo wyższego kosztu początkowego, wybór suszarki z silnikiem bezszczotkowym może być bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie ze względu na niższe koszty eksploatacji i dłuższą żywotność urządzenia.

Jaki rodzaj suszarki slim jest najlepszy: wywiewowa czy kondensacyjna?

Wybór między suszarką wywiewową a kondensacyjną jest jednym z kluczowych aspektów, które należy rozważyć przy zakupie suszarki slim.
Suszarki wywiewowe działają poprzez odprowadzanie wilgoci na zewnątrz pomieszczenia za pomocą rury wywiewowej. Ten typ suszarki jest zazwyczaj tańszy w zakupie, ale wymaga instalacji wywiewu, co może być problematyczne w mieszkaniach lub miejscach, gdzie nie ma dostępu do zewnętrznej ściany. Suszarki wywiewowe są także mniej energooszczędne, ponieważ w procesie suszenia wykorzystują powietrze z pomieszczenia, które jest następnie wydmuchiwane na zewnątrz.
Z kolei suszarki kondensacyjne zbierają wilgoć z ubrań do specjalnego pojemnika, który należy regularnie opróżniać. Suszarki te są bardziej uniwersalne i łatwiejsze do zainstalowania, ponieważ nie wymagają systemu wywiewowego. Wystarczy jedynie dostęp do gniazdka elektrycznego. Suszarki kondensacyjne są dostępne w dwóch głównych wariantach: tradycyjne kondensacyjne i z pompą ciepła. Modele z pompą ciepła są bardziej energooszczędne, ponieważ wykorzystują technologię recyrkulacji ciepła, co znacznie zmniejsza zużycie energii. Choć są droższe na początku, długoterminowe oszczędności na rachunkach za prąd mogą być znaczne.

Ile energii zużywa suszarka do prania?

Zużycie energii przez suszarkę do prania zależy od kilku czynników, takich jak klasa energetyczna urządzenia, czas suszenia, pojemność bębna oraz technologia zastosowana w suszarce. Nowoczesne suszarki slim wyposażone w pompę ciepła są najbardziej energooszczędne, często posiadające klasę energetyczną A++ lub A+++. Tego typu urządzenia zużywają zazwyczaj od 1,5 do 2 kWh energii elektrycznej na cykl suszenia, co jest znacznie mniej w porównaniu do tradycyjnych suszarek kondensacyjnych bez pompy ciepła, które mogą zużywać od 2,5 do 4 kWh na cykl.
Klasa energetyczna jest kluczowym wskaźnikiem efektywności energetycznej urządzenia. Suszarki o wyższej klasie energetycznej zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Warto zainwestować w model o wyższej klasie energetycznej, zwłaszcza jeśli suszarka będzie używana często. Chociaż koszt zakupu może być wyższy, oszczędności na kosztach eksploatacji mogą szybko zrekompensować tę różnicę.
Czas suszenia również wpływa na zużycie energii. Suszarki z zaawansowanymi czujnikami wilgotności automatycznie dostosowują czas suszenia do rzeczywistego poziomu wilgotności prania, co pomaga zaoszczędzić energię i zapobiega przesuszeniu ubrań. Pralko-suszarki slim często oferują programy szybkie, które zużywają mniej energii i są idealne do suszenia mniejszych ilości prania.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej suszarki slim jest decyzją, która wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak rodzaj suszarki, pojemność, rodzaj silnika oraz zużycie energii. Suszarki kondensacyjne, zwłaszcza te z pompą ciepła, oferują większą efektywność energetyczną i łatwość instalacji w porównaniu do suszarek wywiewowych. Pojemność suszarki powinna być dostosowana do potrzeb gospodarstwa domowego, a wybór między silnikiem szczotkowym a bezszczotkowym zależy od preferencji dotyczących trwałości i poziomu hałasu. Zużycie energii jest istotnym czynnikiem wpływającym na koszty eksploatacji, dlatego warto inwestować w modele o wyższej klasie energetycznej. Woda skondensowana z suszarki może być ponownie wykorzystana do prasowania, podlewania roślin czy w innych urządzeniach gospodarstwa domowego, co jest rozwiązaniem ekologicznym i oszczędnym. Dzięki naszym wskazówkom i rekomendacjom, wybór idealnej suszarki slim stanie się prostszy, a Ty będziesz mógł cieszyć się wygodą i efektywnością suszenia prania każdego dnia.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Najczęściej zadawane pytania

Do czego wykorzystać wodę po suszeniu?

Woda zebrana w suszarce kondensacyjnej, znana jako skondensowana woda, może być ponownie wykorzystana do różnych celów, co jest ekologicznym i oszczędnym rozwiązaniem. Przede wszystkim, woda ta może być używana do prasowania. Ponieważ jest to woda destylowana, nie zawiera minerałów, które mogą powodować osadzanie się kamienia w żelazku. Regularne używanie skondensowanej wody do prasowania może przedłużyć żywotność żelazka i poprawić efektywność prasowania, ponieważ nie ma ryzyka zatykania się otworów parowych.

Skondensowana woda może być również wykorzystana do podlewania roślin domowych, zwłaszcza tych, które preferują wodę destylowaną lub miękką, taką jak storczyki. Przed użyciem warto jednak upewnić się, że woda nie zawiera resztek detergentów, które mogłyby zaszkodzić roślinom. Warto również wspomnieć, że woda pochodząca z suszarki może być używana w akwariach lub nawilżaczach powietrza, choć podobnie jak w przypadku roślin, należy upewnić się, że jest wolna od wszelkich chemikaliów.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Suszarka BEKO B3T67249WBPB B300 7kg SteamCure Slim

Suszarka BEKO B3T67249WBPB B300 7kg SteamCure Slim

Suszarka CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRER-S

Suszarka CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRER-S

Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB 7kg Silnik inwerterowy

Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB 7kg Silnik inwerterowy