Ranking myszek gamingowych. Najlepsze modele

Ranking myszek gamingowych. Najlepsze modele

8 min czytania

Aktualizacja: 28 maja 2024

Wybór odpowiedniej myszki gamingowej to kluczowy element wyposażenia każdego gracza, niezależnie od poziomu zaawansowania. Myszy gamingowe różnią się od zwykłych myszy komputerowych pod wieloma względami, w tym precyzją, komfortem użytkowania, liczbą przycisków oraz dodatkowymi funkcjami, które mogą znacząco wpłynąć na wydajność w grach.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Najlepsza myszka gamingowa 2024 – ranking

Jak wybrać mysz gamingową? Porady

Czym jeszcze cechują się dobre myszki gamingowe?

Myszka gamingowa laserowa czy optyczna?

Bezprzewodowa czy przewodowa myszka do gier?

Waga myszki do gier

Czy dobra mysz gamingowa poprawia umiejętności?

Podsumowanie

Opinie

Najlepsza myszka gamingowa 2024 – ranking

W świecie gamingu, gdzie precyzja, szybkość i komfort odgrywają kluczową rolę, wybór odpowiedniej myszki może znacząco wpłynąć na wyniki i doświadczenie z gry. W 2024 roku rynek oferuje wiele nowoczesnych modeli, które łączą zaawansowane technologie, ergonomiczny design i liczne funkcje, które mogą dostosować się do różnych stylów gry i preferencji graczy. W naszym rankingu najlepszych myszek gamingowych 2024 roku, przedstawiamy topowe modele, które zdobyły uznanie zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym graczem FPS, fanem strategii czasu rzeczywistego, czy miłośnikiem gier MMO, nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć idealną myszkę, która sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. Sprawdź, które myszki zasługują na miano najlepszych w 2024 roku i dowiedz się, jakie innowacje i funkcje wyróżniają je na tle konkurencji.

Najlepsza myszka gamingowa 2024 – ranking

1

Mysz RAZER Viper Ultimate & Mouse Dock Quartz

2

Mysz LOGITECH G502 Hero

3

Mysz SPC GEAR Lix Plus PMW3360

4

Mysz STEELSERIES Rival 3

1
Mysz RAZER Viper Ultimate & Mouse Dock Quartz

Mysz RAZER Viper Ultimate & Mouse Dock Quartz

SPRAWDŹ CENĘ

Mysz RAZER Viper Ultimate to idealny sprzęt dla pasjonatek gier - ergonomiczny kształt, szybka transmisja danych i precyzyjny sensor optyczny Focus+ o rozdzielczości 20000 DPI zapewniają maksymalną kontrolę nad kursorem.

Rodzaj myszy: Optyczna
Rozdzielczość: 20000 dpi
Komunikacja: Bezprzewodowa
Interfejs: 2.4 GHz, USB-C
Zakup myszki RAZER Viper Ultimate to doskonała decyzja dla każdej osoby, która ceni sobie wysoką jakość gamingu. Dzięki ergonomicznemu kształtowi, sprzęt doskonale leży w dłoni, zapewniając maksymalny komfort podczas użytkowania. Logo na myszce pięknie się świeci, co sprawia, że jest widoczne nawet w ciemnych pomieszczeniach. Dodatkowo, sensor optyczny o rozdzielczości 20000 DPI zapewnia wysoką precyzję działania oraz pełną kontrolę nad kursorem.

Mysz RAZER Viper Ultimate & Mouse Dock Quartz

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Mysz LOGITECH G502 Hero

Mysz LOGITECH G502 Hero

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Wyjątkowy myszka HERO zapewnia szybkość i precyzję nowej generacji. Dzięki programowalnym przyciskom i możliwości dostosowania wagi, mysz do gier G502 marki Logitech pozwala na idealne dopasowanie do własnych potrzeb.

Rodzaj myszy: Optyczna
Rozdzielczość: 25600 dpi
Komunikacja: Przewodowa
Interfejs: USB
Dla graczy: Tak
Zakup myszki LOGITECH G502 Hero to gwarancja precyzji nowej generacji. Dzięki tej myszcze dla gracza możesz cieszyć się szybkością przekraczającą 400 IPS oraz śledzić ruchy w zakresie czułości od 100 do 16 tysięcy bez żadnych zakłóceń. Dodatkowo, otrzymujesz możliwość dostosowania rozdzielczości do 25600 dpi po zainstalowaniu oprogramowania LOGITECH G HUB. Przypisz ulubione polecenia i makra do jedenastu programowalnych przycisków, a nawet możesz zapisać ustawienia do pięciu profili bezpośrednio w pamięci myszy.

Mysz LOGITECH G502 Hero

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Mysz SPC GEAR Lix Plus PMW3360

Mysz SPC GEAR Lix Plus PMW3360

SPRAWDŹ CENĘ

Ultralekka myszka gamingowa SPC Gear LIX Plus to 59 g szybkości i precyzji! Sensor Pixart PMW3360 oraz mikroprzełączniki Kailh GM 8.0 zapewniają bezbłędną reakcję i żywotność do 80 milionów kliknięć.

Rodzaj myszy: Optyczna
Rozdzielczość: 12000 dpi
Komunikacja: Przewodowa
Interfejs: USB
Dla graczy: Tak
Warto zakupić myszkę gamingową SPC Gear LIX Plus ze względu na wiele korzyści, jakie może dać graczowi. Ta ultralekka myszka ważąca jedynie 59 g została wyposażona w sensor Pixart PMW3360, który pozwala na odczytanie ruchu nawet przy prędkości 6,35 m/s. Dzięki mikroprzełącznikom Kailh GM 8.0 rejestrowane są precyzyjnie polecenia gracza. Konstrukcja plastra miodu zapewnia komfort termiczny dłoni, a niska waga myszki przekłada się na szybszą reakcję gracza i mniejsze zmęczenie mięśni podczas długich sesji gry.

Mysz SPC GEAR Lix Plus PMW3360

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Mysz STEELSERIES Rival 3

Mysz STEELSERIES Rival 3

SPRAWDŹ CENĘ

Myszka Rival 3 to ergonomiczne urządzenie dla graczy, oferujące wytrzymałą konstrukcję i innowacyjne funkcje. Mocny sensor TrueMove Core oraz oświetlenie Prism zapewniają perfekcyjne śledzenie i komfort podczas długich sesji.

Rodzaj myszy: Optyczna
Rozdzielczość: 8500 dpi
Komunikacja: Przewodowa
Interfejs: USB
Dla graczy: Tak
Warto zakupić myszkę Rival 3, która została specjalnie zaprojektowana dla graczt, szczególnie tych związanych z e-sportem. Myszka ta cechuje się niezwykłą ergonomicznością oraz praktycznymi funkcjami, które ułatwiają grę i pozwalają zdobyć przewagę nad konkurentami. Dzięki wysokiej wytrzymałości myszy Rival 3, osiągnięcie zwycięstwa staje się łatwe. Korzystaj z najnowszych technologii dedykowanych dla profesjonalnych graczy, takich jak oświetlenie Prism i mocny sensor TrueMove Core, który zapewnia precyzyjne śledzenie ruchów 1 do 1.

Mysz STEELSERIES Rival 3

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Jak wybrać mysz gamingową? Porady

Ranking myszek gamingowych 2024. Najlepsze modele

Ranking myszek gamingowych 2024. Najlepsze modele

Wybór myszki gamingowej wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników, które mogą znacząco wpłynąć na komfort i efektywność grania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na czułość sensora, która jest wyrażana w DPI (dots per inch). Wyższe DPI pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne ruchy kursora, co jest szczególnie ważne w dynamicznych grach FPS (first-person shooter). Jednakże, nie zawsze wyższe DPI jest lepsze – ważne jest, aby mysz oferowała możliwość regulacji czułości, co pozwala dostosować ją do indywidualnych preferencji gracza i typu gry.
Kolejnym ważnym aspektem jest ergonomia. Myszka gamingowa powinna być wygodna w użyciu, zwłaszcza podczas długich sesji grania. Kształt myszy, jej waga oraz materiał, z którego jest wykonana, mają duże znaczenie dla komfortu użytkowania. Myszy dla graczy często są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, aby lepiej dopasować się do różnych typów chwytów, takich jak palm grip, claw grip czy fingertip grip. Ważne jest, aby wybrać mysz, która najlepiej pasuje do naturalnego ułożenia dłoni, co zminimalizuje zmęczenie i ryzyko kontuzji.
Nie mniej istotna jest liczba i rozmieszczenie przycisków. Dobre myszki gamingowe oferują dodatkowe przyciski, które można zaprogramować do różnych funkcji, takich jak skróty klawiszowe, makra czy specjalne akcje w grach. To może znacząco zwiększyć efektywność i wygodę grania, zwłaszcza w grach MMO (massively multiplayer online) i MOBA (multiplayer online battle arena). Niektóre modele oferują wymienne panele boczne z różną liczbą przycisków, co pozwala na dostosowanie myszki do różnych typów gier i stylów grania.

Czym jeszcze cechują się dobre myszki gamingowe?

Dobre myszki gamingowe cechują się także zaawansowanymi funkcjami i technologiami, które mogą znacząco poprawić jakość grania. Jednym z takich elementów jest zaawansowany sensor, który może być optyczny lub laserowy. Sensory te oferują różne poziomy precyzji i szybkości, a także różnią się w kwestii działania na różnych powierzchniach. Nowoczesne myszy gamingowe często wyposażone są w sensory o bardzo wysokiej rozdzielczości, które zapewniają niezwykle precyzyjne śledzenie ruchów. Dodatkowo, wiele z nich oferuje funkcje takie jak śledzenie ruchu z dużą prędkością (high-speed tracking) oraz przyspieszenie (acceleration), co pozwala na płynne i szybkie ruchy w grze.
Kolejnym istotnym aspektem jest jakość wykonania i trwałość. Myszy gamingowe są często wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają długą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Gumowane powierzchnie, metalowe elementy i wytrzymałe przełączniki to tylko niektóre z cech, które można znaleźć w dobrych myszach gamingowych. Przełączniki mechaniczne, takie jak te produkowane przez firmę Omron, są szczególnie cenione za swoją trwałość i responsywność, co przekłada się na lepszą kontrolę w grze.
Wiele myszek gamingowych oferuje także zaawansowane opcje personalizacji. Programowalne przyciski, regulowane podświetlenie RGB, waga i środek ciężkości to tylko niektóre z elementów, które można dostosować do własnych preferencji. Oprogramowanie dostarczane z myszą pozwala na tworzenie profili gracza, które można łatwo zmieniać w zależności od gry, co daje dużą elastyczność i kontrolę nad ustawieniami urządzenia.

Myszka gamingowa laserowa czy optyczna?

Wybór między myszką laserową a optyczną to jedna z kluczowych decyzji, jakie musi podjąć gracz. Oba typy sensorów mają swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed zakupem.
Myszy laserowe wykorzystują technologię laserową do śledzenia ruchu, co pozwala na bardzo wysoką rozdzielczość i precyzję. Jedną z głównych zalet myszy laserowych jest ich zdolność do pracy na różnych powierzchniach, w tym na szkle i błyszczących powierzchniach, co daje większą elastyczność w wyborze podkładki pod mysz. Jednakże, myszy laserowe mogą być bardziej podatne na zjawisko tzw. "jittera" przy bardzo wysokich DPI, co może wpływać na dokładność śledzenia w niektórych sytuacjach.
Z kolei myszy optyczne wykorzystują diody LED do oświetlania powierzchni i kamerę do śledzenia ruchu. Sensory optyczne są znane z bardzo precyzyjnego śledzenia ruchów, szczególnie na matowych i nieprzezroczystych powierzchniach. Myszy optyczne są mniej podatne na jitter i zazwyczaj oferują bardziej płynne i stabilne śledzenie w niższych i średnich zakresach DPI. Jednak mogą mieć problemy z działaniem na szkle i błyszczących powierzchniach, co ogranicza wybór podkładki pod mysz.

Bezprzewodowa czy przewodowa myszka do gier?

Wybór między bezprzewodową a przewodową myszką do gier jest kwestią, która dzieli wielu graczy. Każda z opcji ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed dokonaniem zakupu.
Tradycyjnie, przewodowe myszki gamingowe były uważane za lepszy wybór ze względu na brak opóźnień (latency) i stałe połączenie, co zapewniało bardziej stabilne i niezawodne działanie. Wysokiej jakości przewodowe myszki oferują niski czas reakcji, co jest kluczowe w grach wymagających szybkich i precyzyjnych ruchów, takich jak FPS-y. Dodatkowo, przewodowe myszki nie wymagają ładowania, co eliminuje ryzyko przerwania gry w najmniej odpowiednim momencie.
Z kolei bezprzewodowe myszki gamingowe zyskują na popularności dzięki postępowi technologii, który znacząco zmniejszył opóźnienia i poprawił stabilność połączenia. Nowoczesne modele oferują bardzo niski czas reakcji, który jest porównywalny z myszkami przewodowymi, co sprawia, że są one równie efektywne w dynamicznych grach. Bezprzewodowe myszki zapewniają większą swobodę ruchów i brak kabli, co może być wygodniejsze i estetyczniejsze w uporządkowanej przestrzeni gamingowej. Jednakże, konieczność regularnego ładowania baterii lub wymiany akumulatorów może być dla niektórych użytkowników wadą. Warto zwrócić uwagę na modele z długim czasem pracy na baterii oraz opcją szybkiego ładowania.

Waga myszki do gier

Waga myszki do gier to kolejny ważny czynnik, który może wpłynąć na komfort i precyzję podczas grania. Waga myszki jest szczególnie istotna w grach wymagających szybkich ruchów i precyzyjnego celowania, takich jak FPS-y. Lżejsze myszki, ważące mniej niż 100 gramów, umożliwiają szybsze i bardziej płynne ruchy, co może być korzystne dla graczy preferujących dynamiczny styl gry. Są one łatwiejsze do kontrolowania, co zmniejsza zmęczenie dłoni podczas długich sesji gamingowych.
Z drugiej strony, cięższe myszki mogą oferować większą stabilność i precyzję, co jest korzystne w grach wymagających dokładnych, powolnych ruchów, takich jak strategie czasu rzeczywistego (RTS) lub gry MOBA. Niektóre modele myszek gamingowych oferują możliwość regulacji wagi poprzez dodawanie lub usuwanie obciążników, co pozwala graczom dostosować wagę urządzenia do swoich preferencji i stylu gry. Opcja ta jest szczególnie ceniona przez profesjonalnych graczy, którzy potrzebują maksymalnej kontroli nad każdym aspektem swojego sprzętu.

Czy dobra mysz gamingowa poprawia umiejętności?

Czy dobra mysz gamingowa rzeczywiście może poprawić umiejętności gracza? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, ale ogólnie rzecz biorąc, wysokiej jakości sprzęt może znacząco wpłynąć na wydajność i komfort grania. Przede wszystkim, mysz gamingowa z zaawansowanym sensorem, ergonomicznym kształtem i programowalnymi przyciskami może zwiększyć precyzję i szybkość reakcji, co jest kluczowe w wielu grach. Lepsza precyzja sensora przekłada się na dokładniejsze celowanie i szybsze reakcje, co może dać przewagę w konkurencyjnych grach.
Ergonomia myszki jest równie ważna. Dobra mysz gamingowa, która jest wygodna w użyciu, może zmniejszyć zmęczenie dłoni i nadgarstka, co pozwala na dłuższe sesje grania bez dyskomfortu. Wygodne ułożenie dłoni i dostępność przycisków zwiększa efektywność wykonywania różnych akcji w grze, co jest szczególnie ważne w intensywnych momentach. Programowalne przyciski pozwalają na szybkie wykonywanie skomplikowanych kombinacji i makr, co może znacząco poprawić wydajność w grach MMO i MOBA.
Niemniej jednak, warto pamiętać, że choć dobra mysz gamingowa może znacząco poprawić komfort i możliwości techniczne, to umiejętności gracza są kluczowym czynnikiem. Regularne treningi, znajomość mechaniki gry oraz strategii są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Dobra mysz gamingowa jest narzędziem, które może wspierać rozwój umiejętności, ale nie zastąpi doświadczenia i praktyki.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej myszki gamingowej to istotny krok dla każdego gracza, który chce maksymalnie wykorzystać swoje umiejętności i cieszyć się komfortem podczas długich sesji grania. Kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę, to czułość sensora, ergonomia, liczba i rozmieszczenie przycisków oraz dodatkowe funkcje, takie jak programowalne przyciski i regulowane podświetlenie. Warto również rozważyć, czy lepsza będzie mysz przewodowa, która oferuje stabilne połączenie bez opóźnień, czy bezprzewodowa, która zapewnia większą swobodę ruchów. Waga myszki także ma znaczenie i powinna być dostosowana do stylu gry oraz preferencji użytkownika. Dobra mysz gamingowa może poprawić precyzję i komfort gry, wspierając rozwój umiejętności gracza. Jednak ostateczny sukces zależy od regularnego treningu i doświadczenia. Dzięki naszym rekomendacjom i poradom, wybór idealnej myszki gamingowej na 2024 rok stanie się prostszy, a Ty będziesz mógł cieszyć się doskonałymi wynikami w swoich ulubionych grach.

Autor artykułu

Autor artykułu

Tomek Nowacki

Fan technologii i wszelakiej maści gadżetów. Były pracownik jednego z większych sklepów RTV/AGD w Polsce.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Mysz RAZER Viper Ultimate & Mouse Dock Quartz

Mysz RAZER Viper Ultimate & Mouse Dock Quartz

Mysz LOGITECH G502 Hero

Mysz LOGITECH G502 Hero

Mysz SPC GEAR Lix Plus PMW3360

Mysz SPC GEAR Lix Plus PMW3360

Mysz STEELSERIES Rival 3

Mysz STEELSERIES Rival 3