Lodówka do zabudowy jaką wybrać? Ranking najlepszych lodówek

Lodówka do zabudowy jaką wybrać? Ranking najlepszych lodówek

9 min czytania

Aktualizacja: 28 maja 2024

Wybór odpowiedniej lodówki do zabudowy jest kluczowy dla utrzymania świeżości żywności oraz komfortu użytkowania kuchni. Lodówki do zabudowy są coraz bardziej popularne, ponieważ idealnie komponują się z resztą mebli kuchennych, tworząc spójną i estetyczną przestrzeń.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Ranking lodówek do zabudowy 2024

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jaką lodówkę kupić? Najważniejsze parametry w specyfikacji

Czy warto kupić lodówkę No Frost?

Podsumowanie

Opinie

Ranking lodówek do zabudowy 2024

W 2024 roku rynek oferuje szeroki wybór nowoczesnych modeli, które łączą zaawansowane technologie, energooszczędność i elegancki design. Nasz ranking lodówek do zabudowy na 2024 rok przedstawia najlepsze dostępne modele, uwzględniając ich specyfikacje techniczne, opinie użytkowników oraz stosunek jakości do ceny. Niezależnie od Twoich potrzeb – czy to pojemność, system No Frost, czy innowacyjne funkcje – nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć idealną lodówkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem i odkrycia, która lodówka będzie idealnym wyborem dla Twojej kuchni.

Ranking lodówek do zabudowy 2024

1

Lodówka SAMSUNG BRB30703EWW EF Cool

2

Lodówka BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh

3

Lodówka LIEBHERR ECBN 6256-23 PremiumPlus

4

Lodówka HAIER HE 1855 BCMW No frost

1
Lodówka SAMSUNG BRB30703EWW EF Cool

Lodówka SAMSUNG BRB30703EWW EF Cool

SPRAWDŹ CENĘ

Większa pojemność przechowywania, niezawodny kompresor z 10-letnią gwarancją i możliwość wyboru między zamrażalnikiem a chłodziarką - to tylko kilka z licznych zalet nowej lodówki Samsung. Dzięki Twin Cooling Plus™ jedzenie pozostaje dłużej świeże, a funkcje takie jak Cool Select + czy Power Freeze zapewniają dodatkowy komfort użytkowania.

Wymiary (cm): 194 na 54 na 55
Pojemność (litr): 224 chłodziarka + 74 zamrażarka
Zużycie prądu (rok): 229 kWh = 263.35 zł
Poziom hałasu (dB): 35
Lodówka SAMSUNG BRB30703EWW EF Cool oferuje wiele zalet, które sprawiają, że warto ją zakupić. Dzięki technologii SpaceMax™, lodówka o tych samych wymiarach oferuje jeszcze większą pojemność przechowywania, co pozwala cieszyć się większą przestrzenią na produkty. Kompresor Digital Inverter, objęty aż 10-letnią gwarancją, zapewnia niezawodność i efektywność pracy. Funkcja Cool Select + daje możliwość decydowania, czy zamrażalnik ma działać jako chłodziarka.

Lodówka SAMSUNG BRB30703EWW EF Cool

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Lodówka BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh

Lodówka BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh

SPRAWDŹ CENĘ

Komora Zero, technologia NeoFrost i oświetlenie LED - lodówka BEKO BCNA306E4SN to ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie. Wyświetlacz elektroniczny oraz technologia HarvestFresh zapewniają wygodę i dłuższe przechowywanie świeżych produktów.

Wymiary (cm): 193.5 na 54 na 54.5
Pojemność (litr): 215 chłodziarka + 69 zamrażarka
Zużycie prądu (rok): 223 kWh = 256.45 zł
Poziom hałasu (dB): 37
Warto zakupić lodówkę BEKO BCNA306E4SN, która inspiruje się naturą i jest zasilana światłem. Posiada ona komorę Zero, która umożliwia przechowywanie świeżych produktów w temperaturze około 0°C, co pozwala na dłuższe zachowanie ich świeżości. Dodatkowo, dzięki technologii NeoFrost, nie ma już konieczności rozmrażania lodówki, ponieważ eliminuje powstawanie lodu zarówno na żywności, jak i wewnątrz urządzenia. Oświetlenie LED jest bardziej energooszczędne i zapewnia bardziej naturalne światło, co stanowi kolejny krok w kierunku ekologii.

Lodówka BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Lodówka LIEBHERR ECBN 6256-23 PremiumPlus

Lodówka LIEBHERR ECBN 6256-23 PremiumPlus

SPRAWDŹ CENĘ

Wyjątkowa technologia BioFresh utrzymuje świeżość żywności na dłużej, zachowując jej wartości odżywcze. Dzięki funkcji SuperFrost szybko zamrożysz produkty, zachowując ich cenne witaminy. Kostkarka IceMaker z przyłączem wody zapewnia dostęp do wysokiej jakości kostek lodu na każdą okazję.

Wymiary (cm): 203.2 na 91.5 na 63.5
Pojemność (litr): 363 chłodziarka + 160 zamrażarka
Zużycie prądu (rok): 341 kWh = 392.15 zł
Poziom hałasu (dB): 40
Lodówka LIEBHERR ECBN 6256-23 PremiumPlus jest warta uwagi z wielu powodów. Urządzenia z technologią BioFresh pozwalają zachować świeżość żywności, cenne witaminy oraz apetyczny wygląd na znacznie dłużej niż w tradycyjnej chłodziarce. Dzięki zaawansowanej technologii utrzymywana jest temperatura na poziomie nieznacznie przekraczającym 0°C. Dodatkowo, chłodziarko-zamrażarki wyposażone w technologię DuoCooling umożliwiają indywidualne ustawienie temperatury w komorach chłodzenia i mrożenia, zapobiegając przenoszeniu się zapachów i wysychaniu produktów.

Lodówka LIEBHERR ECBN 6256-23 PremiumPlus

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Lodówka HAIER HE 1855 BCMW No frost

Lodówka HAIER HE 1855 BCMW No frost

SPRAWDŹ CENĘ

Lodówka HAIER HE 1855 BCMW to niezawodne urządzenie, które chroni żywność przed zepsuciem, oferując wiele funkcji i eleganckie wykończenie. Dzięki technologii Air Surround i strefie Humidity Zone, Twoje produkty pozostaną świeże i soczyste dłużej niż zwykle.

Wymiary (cm): 177 na 54 na 54.5
Pojemność (litr): 186 chłodziarka + 62 zamrażarka
Zużycie prądu (rok): 216 kWh = 166.32 zł
Poziom hałasu (dB): 37
Kupując lodówkę HAIER HE 1855 BCMW, otrzymujesz niezawodne urządzenie, które pomaga chronić żywność przed zepsuciem i zachować jej świeżość. Dzięki pojemności chłodzenia 186 litrów oraz zamrażarce o pojemności 62 litrów, możesz przechowywać i mrozić ulubione produkty. Technologia Air Surround dba o zachowanie smaku i soczystości produktów, a strefa Humidity Zone sprawia, że owoce i warzywa pozostają świeże 2x dłużej. Dodatkowo, technologia Haier Total No Frost zapobiega tworzeniu się szronu, a system TCS minimalizuje wahań temperatury.

Lodówka HAIER HE 1855 BCMW No Frost

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Lodówka do zabudowy – jaką wybrać? Ranking najlepszych lodówek

Lodówka do zabudowy – jaką wybrać? Ranking najlepszych lodówek

Wybór lodówki do zabudowy wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników, które wpływają na jej funkcjonalność i dopasowanie do Twojej kuchni. Oto najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę:

Rozmiar i pojemność: Przed zakupem lodówki do zabudowy należy dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma zostać zainstalowana. Upewnij się, że wybrany model pasuje do dostępnej przestrzeni. Pojemność lodówki powinna być dostosowana do liczby domowników oraz ich nawyków żywieniowych. Większe rodziny mogą potrzebować lodówki o pojemności powyżej 300 litrów, podczas gdy single lub pary mogą zadowolić się mniejszymi modelami.

Układ wnętrza: Sprawdź, jak zorganizowane jest wnętrze lodówki. Dobre modele oferują regulowane półki, duże szuflady na warzywa i owoce oraz specjalne strefy do przechowywania mięsa i ryb. Ważne jest, aby lodówka miała ergonomiczny układ, który ułatwia przechowywanie i dostęp do produktów.

Efektywność energetyczna: Lodówka to urządzenie, które pracuje 24/7, dlatego ważne jest, aby była energooszczędna. Sprawdź klasę energetyczną urządzenia – modele oznaczone jako A++ lub A+++ zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd i mniejszy wpływ na środowisko.

Funkcje dodatkowe: Nowoczesne lodówki oferują wiele przydatnych funkcji, takich jak system No Frost, który zapobiega powstawaniu szronu, funkcja szybkiego chłodzenia, która szybko obniża temperaturę nowych produktów, czy technologia Multi Airflow, która zapewnia równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w całym wnętrzu lodówki.

Jaką lodówkę kupić? Najważniejsze parametry w specyfikacji

Przy wyborze lodówki do zabudowy warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które wpływają na jej wydajność i funkcjonalność:

Klasa energetyczna: Jak wspomniano wcześniej, wybór lodówki o wysokiej klasie energetycznej (A++, A+++) pozwala na oszczędność energii i mniejsze rachunki za prąd.

Poziom hałasu: Lodówki mogą generować różny poziom hałasu podczas pracy. Warto wybierać modele, które są ciche i nie przekraczają 40 dB, aby zapewnić komfort w kuchni, zwłaszcza w otwartych przestrzeniach.

Pojemność chłodziarki i zamrażarki: Upewnij się, że lodówka oferuje odpowiednią pojemność zarówno w części chłodzącej, jak i zamrażarce. Dobrze, jeśli obie części są odpowiednio przemyślane i dostosowane do Twoich potrzeb.

Sterowanie i kontrola temperatury: Nowoczesne lodówki oferują elektroniczne sterowanie i możliwość precyzyjnej regulacji temperatury. Niektóre modele mają wyświetlacze LCD, które ułatwiają kontrolę i monitorowanie ustawień.

Systemy chłodzenia: Sprawdź, czy lodówka wyposażona jest w nowoczesne systemy chłodzenia, takie jak No Frost, który eliminuje konieczność ręcznego rozmrażania, oraz technologię Multi Airflow, która zapewnia równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza.

Czy warto kupić lodówkę No Frost?

System No Frost to jedna z najbardziej pożądanych funkcji we współczesnych lodówkach. Eliminuje konieczność ręcznego rozmrażania lodówki, co jest czasochłonne i uciążliwe. Dzięki tej technologii wnętrze lodówki pozostaje zawsze czyste i wolne od szronu. Lodówki No Frost zużywają mniej energii, ponieważ nie muszą pracować ciężej, aby utrzymać odpowiednią temperaturę. Brak szronu na elementach chłodzących sprawia, że urządzenie działa bardziej efektywnie.
Technologia No Frost zapewnia równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza wewnątrz lodówki, co przekłada się na lepsze przechowywanie żywności i dłuższą świeżość produktów. Lodówki z systemem No Frost są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Brak szronu oznacza mniej pracy związanej z czyszczeniem wnętrza lodówki.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej lodówki do zabudowy wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak rozmiar, pojemność, efektywność energetyczna i dodatkowe funkcje. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i preferencje, aby wybrać model, który najlepiej spełni wszystkie oczekiwania. Nasz ranking najlepszych lodówek do zabudowy pomoże Ci dokonać świadomego wyboru i cieszyć się funkcjonalnym, estetycznym i wydajnym urządzeniem w Twojej kuchni.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Lodówka SAMSUNG BRB30703EWW EF Cool

Lodówka SAMSUNG BRB30703EWW EF Cool

Lodówka BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh

Lodówka BEKO BCNA306E4SN HarvestFresh

Lodówka LIEBHERR ECBN 6256-23 PremiumPlus

Lodówka LIEBHERR ECBN 6256-23 PremiumPlus

Lodówka HAIER HE 1855 BCMW No frost

Lodówka HAIER HE 1855 BCMW No frost