Płyty indukcyjne dwupalnikowe. Ranking

Płyty indukcyjne dwupalnikowe. Ranking

5 min czytania

Aktualizacja: 11 czerwca 2024

Płyty indukcyjne dwupalnikowe zyskują na popularności wśród osób poszukujących kompaktowych, efektywnych i nowoczesnych rozwiązań do swoich kuchni. Wybór odpowiedniej płyty indukcyjnej może być jednak wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych modeli i funkcji. W niniejszym artykule przedstawiamy ranking najlepszych płyt indukcyjnych dwupalnikowych, aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji zakupowej.

Spis treści

Wstęp

Artykuł

Ranking najlepszych płyt indukcyjnych 2 palnikowych

Jaką płytę 2 palnikową indukcyjną wybrać?

Który typ sterowania w płycie dwupalnikowej jest najlepszy – dotykowe, mechaniczne czy elektroniczne?

Lepsza wolnostojąca czy do zabudowy – jaką płytę indukcyjną dwupalnikową wybrać?

Czy warto wybrać płytę indukcyjną dwupalnikową z wolną strefą?

Podsumowanie

Opinie

Ranking najlepszych płyt indukcyjnych 2 palnikowych

Wybór najlepszej płyty indukcyjnej dwupalnikowej zależy od wielu czynników, takich jak efektywność energetyczna, funkcje dodatkowe, łatwość obsługi oraz design. W naszym rankingu uwzględniliśmy te aspekty, aby przedstawić najbardziej wszechstronne i niezawodne modele dostępne na rynku.

Ranking najlepszych płyt indukcyjnych 2 palnikowych

1

Kuchenka nastawna CAMRY CR 6514

2

Kuchenka nastawna SEVERIN DK 1031

3

Kuchenka nastawna SENCOR SCP 4501BK

4

Kuchenka nastawna TAURUS Darkfire

5

Kuchenka nastawna G3FERRARI G10139

1
Kuchenka nastawna CAMRY CR 6514

Kuchenka nastawna CAMRY CR 6514

SPRAWDŹ CENĘ
Opis produktu

Płyta indukcyjna CAMRY CR 6514 skraca czas gotowania o 30% i jest bezpieczna dla dzieci dzięki funkcji chłodzenia i blokadzie. Prosta w czyszczeniu, posiada dwa pola grzewcze i szeroki zakres regulacji temperatury oraz mocy dla idealnego smaku potraw. Timer z funkcją wyłączenia umożliwia wygodne gotowanie bez nadzoru.

Szerokość (cm): 60.5
Głębokość (cm): 37
Moc (kW): 3.5
Płyta indukcyjna CAMRY CR 6514 to idealny wybór zarówno na co dzień, jak i na wakacjach, dla całej rodziny. Dzięki nowoczesnemu designowi nie tylko wzbogaci wygląd Twojej kuchni, ale również umożliwi gotowanie posiłków o 30% szybciej niż tradycyjne kuchenki. Bezpieczeństwo najmłodszych domowników jest priorytetem, ponieważ płyta nie nagrzewa się podczas gotowania, co zapobiega przypadkowemu poparzeniu. Utrzymanie jej w czystości jest niezwykle proste dzięki płaskiej powierzchni.

Kuchenka Nastawna CAMRY CR 6514

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
2
Ktoś właśnie kupił ten produkt
Kuchenka nastawna SEVERIN DK 1031

Kuchenka nastawna SEVERIN DK 1031

SPRAWDŹ CENĘ

Przenośna płyta indukcyjna SEVERIN DK 1031 błyskawicznie nagrzewa naczynia i jest łatwa w czyszczeniu. Posiada funkcję automatycznego rozpoznawania garnka, timer oraz regulację temperatury. Intuicyjny panel dotykowy z ikonami sprawia, że sterowanie kuchenką jest wyjątkowo wygodne.

Szerokość (cm): 59
Głębokość (cm): 35.5
Moc (kW): 3.4
Zakup nastawnej płyty indukcyjnej marki SEVERIN to decyzja, która przyniesie wiele korzyści. Urządzenie jest wyposażone w dwie ceramiczne płyty grzejne o średnicy 21 cm, co pozwala na szybkie i efektywne gotowanie nawet w nietypowych warunkach. Dzięki automatycznemu rozpoznawaniu rodzaju garnka oraz technologii indukcji, naczynia nagrzewają się błyskawicznie, co skraca czas przygotowywania posiłków. Powierzchnia płyty jest łatwa do czyszczenia, co zapewnia wygodę użytkowania.

Kuchenka Nastawna SEVERIN DK 1031

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
3
Kuchenka nastawna SENCOR SCP 4501BK

Kuchenka nastawna SENCOR SCP 4501BK

SPRAWDŹ CENĘ

Kuchenka SENCOR SCP 4501BK to idealne rozwiązanie dla małych kuchni, dzięki swojej kompaktowej budowie i eleganckiemu wyglądowi. Intuicyjny panel dotykowy umożliwia łatwą regulację temperatury w zakresie 60-240°C oraz korzystanie z praktycznego timera.

Szerokość (cm): 56
Głębokość (cm): 36
Moc (kW): 3.4
Kuchenka nastawna SENCOR SCP 4501BK to doskonały wybór dla osób mieszkających w niewielkich przestrzeniach, takich jak kawalerki czy akademiki. Dzięki swojej kompaktowej budowie, z grubością zaledwie 4,3 cm, kuchenka ta umożliwia efektywne gotowanie bez zajmowania dużej ilości miejsca. Jej elegancki wygląd, podkreślony czarnym kolorem i lśniącą powierzchnią, sprawia, że będzie stylowym dodatkiem do każdej kuchni. Urządzenie jest kompatybilne z naczyniami o średnicy od 12 do 26 cm, co pozwala na szerokie zastosowanie.

Kuchenka Nastawna SENCOR SCP 4501BK

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
4
Kuchenka nastawna TAURUS Darkfire

Kuchenka nastawna TAURUS Darkfire

SPRAWDŹ CENĘ

Przenośna płyta indukcyjna Darkfire Domino, wykonana z łatwego do czyszczenia czarnego szkła ceramicznego, oszczędza energię dzięki technologii Energy-Saving System. Jej kompaktowy design pozwala gotować w dowolnym miejscu, oferując dwa pola grzewcze dla naczyń o różnych średnicach oraz dwa tryby gotowania z precyzyjną regulacją mocy i temperatury.

Szerokość (cm): 31
Głębokość (cm): 57.5
Moc (kW): 2.9
Kuchenka nastawna TAURUS Darkfire Domino to urządzenie, które umożliwia gotowanie w dowolnym miejscu oraz przygotowywanie kilku potraw jednocześnie. Dzięki wydłużonej konstrukcji zajmuje mniej miejsca, a jej zaawansowany system oszczędzania energii pozwala na gotowanie przy minimalnym zużyciu prądu, co znacząco zwiększa efektywność. Płyta Darkfire Domino wykonana jest z łatwego do czyszczenia ceramicznego czarnego szkła, co zapewnia szybkie rezultaty i maksymalną praktyczność. Urządzenie posiada dwa pola grzewcze, które umożliwiają gotowanie na naczyniach o średnicy od 12 do 24 cm.

Kuchenka Nastawna TAURUS Darkfire

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo
5
Kuchenka nastawna G3FERRARI G10139

Kuchenka nastawna G3FERRARI G10139

SPRAWDŹ CENĘ

Indukcyjna płyta G3FERRARI oferuje 2 pola grzewcze o mocy 3,1 kW, regulację mocy od 200 W do 1800 W i wygodny Timer. Wykonana ze szkła ceramicznego, jest łatwa w czyszczeniu i odporna na wysokie temperatury. Proste sterowanie dotykowe z czytelnym wyświetlaczem i ikonami sprawia, że gotowanie jest intuicyjne.

Szerokość (cm): 29.4
Głębokość (cm): 60
Moc (kW): 3.1
Zakup nastawnej płyty indukcyjnej G3FERRARI to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w trudnych warunkach gotowania. Dzięki dwóm polom grzewczym o mocy 3,1 kW, dostosowanym do naczyń o średnicy od 12 cm do 26 cm, płyta zapewnia wszechstronność i efektywność. Regulacja mocy od 200 W do 1800 W umożliwia precyzyjne dopasowanie do różnych potrzeb kulinarnych. Wykonana ze szkła ceramicznego, płyta jest nie tylko estetyczna, ale także odporna na wysokie temperatury i łatwa w czyszczeniu.

Kuchenka Nastawna G3FERRARI G10139

MediaExpert
RTV Euro AGD
Ceneo

Jaką płytę 2 palnikową indukcyjną wybrać?

Wybór odpowiedniej płyty indukcyjnej dwupalnikowej może być wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu szerokiej gamy dostępnych modeli. Kluczowym aspektem jest zrozumienie własnych potrzeb kulinarnych oraz warunków przestrzennych w kuchni. Płyty dwupalnikowe są idealne dla mniejszych kuchni, mieszkań typu studio, a także jako dodatkowe urządzenie w większych kuchniach. Warto zwrócić uwagę na moc urządzenia, która wpływa na szybkość gotowania. Standardowe modele oferują moc od 3000 do 3500 W, co jest wystarczające do większości codziennych zadań kulinarnych.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest rozmiar i układ palników. Niektóre modele oferują dwa palniki o tej samej wielkości, podczas gdy inne mają jeden większy i jeden mniejszy, co może być bardziej praktyczne w przypadku różnorodnych naczyń. Funkcje dodatkowe, takie jak timer, blokada rodzicielska, czy funkcja booster, która pozwala na szybkie podgrzewanie, mogą znacząco zwiększyć komfort użytkowania. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest powierzchnia płyty – najczęściej jest to szkło ceramiczne, które jest łatwe do czyszczenia i odporne na zarysowania.
Energooszczędność to kolejny aspekt, który warto wziąć pod uwagę. Płyty indukcyjne są znane z wysokiej efektywności energetycznej, ponieważ ciepło jest generowane bezpośrednio w naczyniu, co minimalizuje straty energii. Certyfikaty i klasy energetyczne mogą być pomocne w ocenie, jak efektywne jest dane urządzenie. Cena również odgrywa ważną rolę – na rynku dostępne są modele w różnych przedziałach cenowych, od budżetowych po bardziej zaawansowane technologicznie i droższe opcje.

Który typ sterowania w płycie dwupalnikowej jest najlepszy – dotykowe, mechaniczne czy elektroniczne?

Płyty indukcyjne dwupalnikowe. Ranking

Płyty indukcyjne dwupalnikowe. Ranking

Wybór odpowiedniego typu sterowania w płycie indukcyjnej dwupalnikowej jest kluczowy dla komfortu i efektywności użytkowania. Sterowanie dotykowe jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem, oferującym nowoczesny wygląd i łatwość obsługi. Panele dotykowe są zazwyczaj intuicyjne, umożliwiają precyzyjne ustawienie temperatury i czasu gotowania. Dodatkowe funkcje, takie jak blokada rodzicielska czy automatyczne wyłączanie, są często dostępne w modelach z dotykowym sterowaniem. Jednakże, wymagają one regularnego czyszczenia, aby zachować pełną funkcjonalność i estetykę.
Sterowanie mechaniczne to tradycyjne pokrętła, które są cenione za swoją prostotę i niezawodność. Mechaniczne pokrętła są łatwe w obsłudze, nawet dla osób starszych lub tych, którzy nie są zaznajomieni z nowoczesnymi technologiami. Ich główną zaletą jest trwałość i odporność na uszkodzenia. Jednakże, mogą być mniej precyzyjne w ustawianiu temperatury w porównaniu do paneli dotykowych. Czyszczenie może być również bardziej uciążliwe, ponieważ pokrętła mogą zbierać brud i resztki jedzenia.
Sterowanie elektroniczne to kompromis pomiędzy dotykowym a mechanicznym. Elektroniczne panele często posiadają przyciski, które są bardziej wytrzymałe niż panele dotykowe, ale oferują podobną precyzję i funkcjonalność. Zalety tego typu sterowania to łatwość obsługi i możliwość integracji z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak programowanie czasu gotowania czy automatyczne dostosowywanie mocy. Wadą może być jednak większa podatność na awarie w porównaniu do prostych mechanicznych pokręteł.

Lepsza wolnostojąca czy do zabudowy – jaką płytę indukcyjną dwupalnikową wybrać?

Wybór między płytą indukcyjną wolnostojącą a do zabudowy zależy od wielu czynników, w tym od układu kuchni, preferencji estetycznych oraz funkcjonalnych potrzeb użytkownika. Płyty indukcyjne wolnostojące są zazwyczaj bardziej elastyczne pod względem lokalizacji. Można je łatwo przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu, co jest szczególnie korzystne w małych kuchniach lub w sytuacjach, gdy często zmieniamy aranżację wnętrza. Dodatkowo, wolnostojące modele są zazwyczaj prostsze w instalacji, co może być istotnym atutem dla osób, które nie chcą angażować się w skomplikowane prace montażowe.
Z kolei płyty indukcyjne do zabudowy oferują bardziej zintegrowany i estetyczny wygląd, który idealnie komponuje się z nowoczesnymi kuchniami. Montowane na stałe w blacie kuchennym, tworzą jednolitą powierzchnię, co ułatwia utrzymanie czystości i dodaje elegancji całemu wnętrzu. Płyty do zabudowy często oferują więcej zaawansowanych funkcji, takich jak precyzyjne sterowanie temperaturą czy zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że płyty do zabudowy mogą być bardziej energooszczędne, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Czy warto wybrać płytę indukcyjną dwupalnikową z wolną strefą?

Płyty indukcyjne dwupalnikowe z wolną strefą to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Wolna strefa to obszar na płycie, który nie jest ograniczony do tradycyjnych, okrągłych palników. Zamiast tego, cała powierzchnia strefy może być używana do gotowania, co pozwala na większą elastyczność w ustawianiu naczyń. Jest to szczególnie przydatne, gdy używamy naczyń o nietypowych kształtach lub większych rozmiarach, które nie mieszczą się na standardowych palnikach.
Jednym z głównych atutów płyt z wolną strefą jest możliwość gotowania na większej powierzchni. Dzięki temu możemy jednocześnie używać kilku mniejszych naczyń lub jednego dużego garnka, co znacznie zwiększa efektywność gotowania. Dodatkowo, płyty te często wyposażone są w zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne rozpoznawanie wielkości i kształtu naczynia, co pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne i efektywne gotowanie.
Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest łatwość czyszczenia. Płyty z wolną strefą mają zazwyczaj gładką, jednolitą powierzchnię, co ułatwia usuwanie zabrudzeń i resztek jedzenia. Brak wyraźnych granic między palnikami sprawia, że czyszczenie jest szybsze i mniej uciążliwe.

Podsumowanie

Płyty indukcyjne dwupalnikowe to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących efektywnego i nowoczesnego sprzętu kuchennego. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że idealnie nadają się do małych kuchni, mieszkań typu studio, a także jako dodatkowe urządzenie w większych kuchniach. Dzięki zaawansowanej technologii indukcyjnej, płyty te oferują szybkie i równomierne nagrzewanie, co przekłada się na oszczędność czasu i energii. Bezpieczeństwo użytkowania jest kolejnym atutem, ponieważ płyty indukcyjne nagrzewają jedynie naczynia, a nie całą powierzchnię, co minimalizuje ryzyko poparzeń.
Wybierając płytę indukcyjną dwupalnikową, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i akcesoria, które mogą znacząco podnieść komfort użytkowania. Niektóre modele oferują funkcje takie jak booster, który pozwala na szybkie zwiększenie mocy grzania, czy timer, który automatycznie wyłącza płytę po upływie określonego czasu. Inne przydatne funkcje to blokada rodzicielska, która zapobiega przypadkowemu włączeniu płyty przez dzieci, oraz wskaźnik ciepła resztkowego, który informuje o tym, że powierzchnia płyty jest jeszcze gorąca.
Podsumowując, płyty indukcyjne dwupalnikowe to nowoczesne, efektywne i bezpieczne rozwiązanie, które z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli dostępnych na rynku, każdy może znaleźć urządzenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb i preferencji. Niezależnie od tego, czy gotujesz codziennie, czy tylko okazjonalnie, płyta indukcyjna dwupalnikowa z pewnością ułatwi Ci przygotowywanie posiłków i sprawi, że gotowanie stanie się przyjemnością.

Autor artykułu

Autor artykułu

Julia Kamińska

Miłośniczka nowinek technologicznych i wszelkiego rodzaju sprzętów AGD. Kocha gotować i testować nowości w kuchni.

Opinie

A_To_Benek

2 dni temu

Bardzo fajny temat! Dzięki za ten serwis dużo się można dowiedzieć i wiadomo co potem kupić :)

kasix9

1 dzień temu

kupiłam dobre żelazko, mąż kupił super TV. Prawdziwe rankingi produktów od dawna korzystam. Dziękujemy!

dorotka87

2 godziny temu

ja też :D

warka_dariusz

8 godzin temu

dodajcie proszę więcej rankingów TV i narzędzi?

Dodaj opinie

U nas możesz swobodnie wypowiadać się na każdy temat. Pamiętaj jednak o kulturalnym podejściu do innych użytkowników.

Powiązane produkty

Kuchenka nastawna CAMRY CR 6514

Kuchenka nastawna CAMRY CR 6514

Kuchenka nastawna SEVERIN DK 1031

Kuchenka nastawna SEVERIN DK 1031

Kuchenka nastawna SENCOR SCP 4501BK

Kuchenka nastawna SENCOR SCP 4501BK

Kuchenka nastawna TAURUS Darkfire

Kuchenka nastawna TAURUS Darkfire

Kuchenka nastawna G3FERRARI G10139

Kuchenka nastawna G3FERRARI G10139